V čem jsou ženy lepší než muži? 5 věcí, ve kterých jsou chlapi pozadu!

Odvěký souboj mužů a žen – kdo je lepší? Prý si nemáme navzájem co vyčítat, ale my jsme našli 5 věcí, ve kterých ženy vedou na celé čáře. Smůla, hoši!

muzi-vs.-zeny-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

To je vždycky keců, že naše místo je u plotny. Někteří nafoukaní samci si myslí, že jsme byly stvořeny pouze pro jejich blaho a péči o domácnost, která nám údajně jde nejlíp. Teď je ta vhodná doba na pravdu. Vypátrali jsme 5 schopností, ve kterých vynikáme nad muži. Tohle by se od nás mohli učit!

1. Psychická odolnost na výbornou

Vítejte v jednadvacátém století plném stresu. Podrážděnost, porucha soustředění, jednání pod tlakem a nedostatek spánku? Standardní stav uspěchané doby, ve které přežívají nejsilnější. Kdo to dá s klidem a bez mrknutí oka? To ukázal originální experiment z Ameriky.

Tým neurovědců pod vedením doktorky Nichole R. Lighthall z univerzity Southern of California zkoumal chování obou pohlaví v kasinu. Kde jinde člověk čelí tak napjatým nervům?

Ukázalo se, že ženy si ve hře pečlivě nashromáždily informace, srovnaly rizika a zvolily nejlepší variantu. I bez zpocených dlaní! Muži nervozitu absolutně nezvládali a sázeli bez rozmyslu na nejriskantnější možnost s tím, že to nějak dopadne. Hm, soutěž v ledovém klidu vyhrává ten, kdo nosí podpatky a výstřih!

2. Umění řídit bez nehod

Mnoho chlapů se nám za volantem posmívá a tvrdí, že jsme druh veřejného ohrožení a postrach silnic. Jenže statistiky dopravních nehod a nasbíraných trestných bodů hovoří jasně v náš prospěch. A jsme zase u toho, kdo se směje naposledy… Máme pádné argumenty, že na rozdíl od někoho často neválcujeme auta do pangejtu!

Podle dopravní policie ročně dostane nějaký ten bodík za automobilový prohřešek 356 tisíc řidičů. Jenže pouze 15 procent z toho jsou ženy. Zbytek mají na triku mužští závodníci, kteří dupou na plyn, nebezpečně předjíždějí a tím způsobí za rok průměrně 11 tisíc dopravních nehod. Jak si vedeme my? 2,5 tisíc bouraček. To je kapku rozdíl, ne? No a hlavně, po tomhle videu už nechceme kritiku na naše řízení nikdy slyšet!

3. Talent na klam

Ruku na srdce. Kolikrát už jsme kamarádku ujišťovaly, že v těch kalhotách vůbec není tlustá? A partnerovi jsme zase tvrdily, že ten svetr byl ve slevě? I šéfa v práci umíme přesvědčit o ledasčem (hlavně při podávání výmluv, proč jdeme pozdě do práce). Pánové v tomhle neumí chodit, my jsme přebornice a máme to v genech. Potvrzeno!

Podle psychologa Davida Holmese z univerzity Manchester Metropolitan jsou ženy naprogramovány ke lhaní přírodou. Podle jeho názoru to však neděláme se špatným úmyslem. Chceme druhé potěšit, nebo udržet svůj vztah v pořádku. Milosrdné lži nám prostě jdou! Ovšem našim protivníkům je v tomhle ohledu vidět až do žaludku. Hlavně proto, že se často zamotají do svých smyšlených argumentů. V čem dalším excelujeme?

4. Paměť jako slon

Natlouct si do hlavy nákupní seznam. Taky časy, kdy je nutno vyzvednout děti ze zájmových kroužků a ještě myslet na narozeniny svých nejbližších. To je pořádná dávka informací. A pozor, obejdeme se bez poznámek v diáři. Všechno si to pamatujeme a nemusíme si nastavovat upomínky v telefonu – v porovnání s muži.

Závěry studie švédské psycholožky Agnety Herlitz, které byly publikovány v odborném magazínu Current Directions in Psychological Science, potvrdily, že fungujeme lépe než počítač. Ženský mozek má na rozdíl od mužů lépe propojené mozkové hemisféry, proto vyniká v epizodické paměti. Do téhle sféry spadají slova, tváře, předměty, každodenní události i smyslové vjemy. Proto vždycky víme, kam jsme položily klíče od auta!

5. Odolnost vůči rýmičce

Holý fakt. Zatímco my vyrazíme k lékaři, když už je vážně nejhůř, i toho největšího hřebce dostane do kolen teplota 37,1 a nudle u nosu. Člověk mnohdy nevěří, že to pacient jenom nehraje, aby docílil rozmazlování a péče navíc. Pravdou ovšem je, že pánové neumí s bacily bojovat tak jako my. Může za to jejich rozdílný mechanismus těla!

Jennifer Kelly, doktorka působící na univerzitě v americkém Edmontonu, je toho názoru, že ženy umí lépe snášet bolesti a veškeré neduhy. Prý k tomu přispívá fakt, že máme trénink z menstruace, proto nám obyčejná rýma připadá jako banalita. Odolnost je naše druhé jméno, a proto při chřipce pomalu nesepisujeme závěť a nevoláme sanitku.

Sečteno a podtrženo, jsme prostě jedničky. A právě proto nechápeme, že nás mnozí muži tak podceňují! Nikdo jim neupírá, že i oni mají své schopnosti, které nám ulehčují život. Třeba přidělání poliček, výměna oleje v autě, nebo posekání trávníku :-). A ještě jedna věc, která je pomyslnou třešničkou – bez nás by lidstvo definitivně vymřelo, takže požadujeme trochu respektu. Máme na svých bedrech celé příští generace!

Co si o tom myslíš ty? Podceňují muži ženy? Víš ještě o nějaké věci, ve které nemáme konkurenci? Napiš nám své nápady!

Foto: Shutterstock.com

17.6.2020 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist