7 šílených antikoncepčních metod našich předků. Z některých dost mrazí!

Co se týká ochrany před nechtěným početím, dneska má člověk vážně kliku. Stačí spolknout tabletku a je po starosti. Jenže dřív to tak snadné nebylo. Některé prastaré antikoncepční nápady tě opravdu pobaví. Nebo vyděsí? Skoky, varlata lasičky, cibule či náprstek… Síla!

antikoncepce-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Zázrak početí je skutečný dar. Jenže ne vždycky je takové nadělení v plánu. Bez ohledu na století! Milenecké páry v historii měly v tomhle směru dost ztížené podmínky. Věda byla ještě v plenkách, takže nezbývalo, než se spolehnout na babské rady a pověry. Tohle bylo sedm nejšílenějších způsobů, jak se mělo zabránit otěhotnění a pohlavním chorobám!

1. Skok do výšky. Až k nebesům!

Tenhle originální antikoncepční mýtus se začal vesele provozovat v Řecku. Jeden lékař zahlásil do světa, že když žena po styku začne skákat, nemá se čeho obávat. Koho bolely nohy, ten měl zase kýchat. Prý to s efektem vyšlo nastejno! Jak na něco takového místní felčar přišel, to by nás vážně zajímalo. Každopádně to alespoň bylo zadarmo a takřka bez práce. S dalším receptem už to ale bylo kapku složitější…

2. Varlata lasičky. Hurá na lov!

Tahle podivnost určitě nebyla určená pro milovníky zvířat. Ale ve středověku se láska k němým tvářím brala trochu jinak. Hlavně, že bylo něco k večeři! Speciální amulet vyrobený z varlat tohoto nebohého chlupáče měl údajně kouzelnou moc. Která ho nenosila na krku, ta šla těhotenství vyloženě naproti! Teď přijde taky dost silný kalibr. Už jde vyloženě o krk!

Čtěte také:

3. Dehet a uhlí coby účinná zbraň

V jistých asijských oblastech se s tím taky nepárali a vařili si vlastní lektvary, po kterých otěhotnět bylo takřka nemožné. Protože hlavní ingredience bylo uhlí s troškou dehtu a jako další přísada olovo, není žádné překvapení, že spousta uživatelek tohoto „utrejchu“ se nedožila rána. Je nám záhadou, že takový smrtící koktejl se používal poměrně dlouho a ztráty na životech nikomu nepřišly podezřelé.

4. Cibule, zabiják nejen svěžího dechu

No jo, shánění uhlí a podobných libůstek, to nebyla žádná sranda. Chtělo to něco dostupnějšího… Hurá! Vyzráli na to v Itálii a Francii okolo 15. století. Nějaký vyhlášený „odborník“ tvrdil, že šťáva z cibule zaručeně zničí spermie. Dost se to ujalo! Asi proto, že když na náruživého milence žena promluvila, nemohla být o sexu ani řeč.

5. Brambory, není nad vlastní úrodu

Ani Jižní Amerika nemohla zůstat pozadu a musela přispět svojí troškou do mlýna. Tam byl klikař každý, kdo měl vlastní pole. Za velkou louží se totiž věřilo tomu, že když si dá slečna bramboru do svého klína, může si užívat bez následků – až do aleluja. No jo, ale co když brambora začala klíčit? Vedlejší účinky nic moc…

6. Náprstek jako domácí pomůcka

Když už všechny dosavadní pokusy více či méně začaly selhávat, nebo se stávaly nepohodlné, Evropa přinesla naději. Potřeby na šití měla doma každá správná hospodyňka… Náprstek se vsunul do pochvy a návod k použití měl svá jasná pravidla. Vždycky kloboučkem nahoru! To mělo zadržet spermie v cestě k vajíčku. Asi je zbytečné ptát se, jestli to fungovalo, ne?

7. Prasečí střeva, předchůdce kondomu

Ze všech dosavadních možností se nám neježí chlupy na těle jenom z téhle. Ta se vcelku dá pochopit. Protože se šetřilo, mělo to velkou výhodu, kterou každý zamilovaný páreček přivítal. Střívko se dalo použít i několikrát, o čemž si i dnešní moderní kondom může nechat zdát. „Věc“ se jen omyla a hurá zase do akce! Je jasné, po čem byla při zabíjačkách největší sháňka, že?

Která metoda tě nejvíc šokovala? Starý dobrý kondom? Když už jsme u toho, mrkni na chudáka týpka ve videu, ten si v obchodě prošel peklem! Ovšem, kdyby používal kondom… 🙂

 

Foto: Shutterstock.com, profimedia.cz,

21.4.2022 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist