Chceš být šťastná? Nauč se myslet pozitivně

Říkáš si, že zrovna tobě se štěstí vyhýbá a už si ani nepamatuješ, kdy ses naposledy smála? Možná je to v tobě. Šťastný může být každý, stačí jen chtít. Záleží jen na tom, jak vidíš svět a co děláš pro to, abys byla spokojená. Takže se přestaň vymlouvat na to, že zrovna ty nemáš tu šťastnou hvězdu a začni myslet pozitivně. My ti pomůžeme.

chces-byt-stastna-1100x618.png Zdroj: iStock

Nauč se myslet pozitivně a budeš se cítit skvěle

Myslet pozitivně ti asi nepůjde hned, ale pomalými krůčky se i tohle můžeš naučit. V první řadě se nauč dodržovat těchto sedm pravidel. Potom to půjde mnohem snáz.

1. Dělej si vše po svém

Radí ti babička, jak správně péct koláče, rodiče ví, jaká kariéra je pro tebe ta nejlepší, a všichni okolo ti radí, co máš dělat, co jíst a na co jít do kina. Jenže jen ty sama víš, co opravdu chceš. Jasně, sem tam nějaká rada neuškodí, ale v konečném důsledku se musíš rozhodnout ty sama. Jestli chceš být opravdu šťastná, neposlouchej tolik druhé lidi, ale spíš svoje nitro.

2. Když se ti něco nelíbí, tak to změň

Pokud chceš něco jinak, jsi to zase jen ty, kdo to může změnit. Naříkání u kávy kámoškám ti nepomůže. Každý si sice potřebuje vylít srdce, ale nemáš pocit, že si stěžuješ pořád na to samé? Otravný šéf v práci, kila navíc, hádky s partnerem. Zkus to vyřešit. Najdi si lepší zaměstnání, dej si ranní běh a promluv si konečně se svým klukem. Není to tak těžké.

3. Raduj se z maličkostí

Vysvitlo slunce, v obchodě mají ty květinové šaty, na které se chodíš dívat už měsíc, konečně ve slevě, seznámila ses s fajn klukem, viděla jsi v kině dobrý film. To vše je důvod k úsměvu. Stačí maličkosti, ty přeci dělají den krásnějším. A určitě jich máš kolem sebe spousty, jen se rozhlédni.

Čtěte také:

4. Obklopuj se usměvavými lidmi

Dobrá nálada je nakažlivá, a tak se pohybuj mezi lidmi, kteří se umí usmívat. To neznamená, že když se potřebuje tvoje kámoška vybrečet na rameni z nepovedeného vztahu, tak jí pošleš do háje. Ale pokud je někdo škarohlíd, který remcá nad dlouhou frontou v obchodě, že mu ujela tramvaj, že je moc zima nebo vedro, tak ti do života pohodu nepřinese. Obklop se lidmi, kteří ti budou energii dodávat, ne ti ji brát.

5. Na všem hledej to pozitivní

Vše je ve té hlavě. Ve většině případů se trápíme zbytečně, protože neumíme z nenadálé situace vytěžit to dobré. Těšila ses do jídelny na řízek, ale už je v nabídce jen rizoto? Aspoň nepřibereš. Pokazila se televize? Tak co si přečíst knížku nebo prožít romantický večer s partnerem? Dostala jsi chřipku? Hoď se tedy marod a zůstaň týden v posteli se svými oblíbenými filmy. Takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.

6. Zapomeň na katastrofické scénáře

Známe to všichni. Co když se stane tohle nebo tamto? Tak až se to stane, budeš to řešit. Nemá smysl se trápit zbytečně dopředu. Pravděpodobně se to totiž nestane. Letadlo s tebou nespadne, šéf tě za jeden pozdní příchod nevyhodí a zákeřný smrtelný virus taky nedostaneš. Soustřeď se raději na problémy, které jsou teď a tady.

7. Napiš si, co od života chceš

Jaké jsou tvoje sny? Kdy plánuješ mít děti a kde chceš bydlet? Napiš si, co od života čekáš a pak postupně plň svoje sny. Klidně začni něčím lehčím, například, že se chceš naučit ten výborný rebarborový koláč, co sis dala před týdnem v kavárně nebo že se naučíš nový jazyk. Později přidávej na plynu. Přeješ si mít kadeřnický salón nebo napsat knížku? Nic není nemožné, ty to dokážeš!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist