Chceš otěhotnět? Na podzim to půjde samo

Snažíte se nějakou dobu o miminko, stále se nedaří a ty už nemáš na sex ani pomyšlení? Ještě neházej flintu do žita. Přichází období, kdy se daří nejen sexu, ale také otěhotnění.

tehotenstvi-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Ještě před měsícem jsi na sex neměla ani pomyšlení, ale teď jsi doslova nenasytná? Možná ti tahle náhlá změna apetytu nejde do hlavy. Žádné čáry v tom ale nehledej. Na podzim se totiž podle odborníků lechtivým choutkám ubrání málokdo… A ty nejsi výjimkou!

Je mnoho faktorů, které ovlivňují chuť na milování. Stres, únava, finanční situace, bolest hlavy. Ale počasí? Prý taky a nebudeš věřit, jak moc! Američtí vědci na základě studie, která trvala téměř 80 let, zjistili, že zatímco v horkém létě mají lidé totální sexuální averzi, s příchodem nižších teplot se v ložnicích stěny pod tíhou slastných vzdechů doslova otřásají. Kolik že je dnes venku stupňů?

Sundej svetr, jdeme si hrát

Unikátní studii provedli vědci z univerzity Central Florida ve spolupráci s univerzitou California v Santa Barbaře. Delší pátrání po pravdě bys v historii asi jen tak nenašla. Lékaři podrobně zkoumali záznamy porodnosti a údaje ohledně počasí mezi lety 1931 a 2010. Šokující výsledky průzkumu definitivně vrhají na termín „podzimní splín“ nové světlo. Houby depka, učiněná erotomanie!

Pojď blíž, přituhuje

Díky analýze nashromážděných dat vyšlo najevo, že podzimní počasí způsobuje nárůst porodnosti o devět měsíců později. Proč? Sex je pro většinu náruživých z fyzického hlediska daleko příjemnější záležitost. Erotický zápřah lépe „udýchají“ a bio zátěž je snesitelnější. Aby toho nebylo málo, chladnější klima mužům dokonce zvyšuje pohyblivost spermií a hladinu testosteronu. Takový je názor vědců! A pozor, jejich tvrzení vlastně potvrzují i statistiky z Česka. Ty hlásí, že se u nás v červnu a červenci rodí nejvíce dětí z celého roku. Nemáš náhodou už taky„zaděláno“?

Podzim jako afrodisiakum

„Naše závěry jasně ukazují, že s klesajícími teplotami výrazně stoupá zájem o sex. I globální oteplování má tedy negativní dopad na reprodukci a z toho vyplývá, že nás začínají pomalu dostihovat příčiny klimatických změn,“ vysvětluje autor studie Alan Barreca s tím, že po každém dni, kdy je nad 26 stupňů Celsia, se snižuje počet ratolestí, které přijdou na svět. O 1100 dětí! Takže Bůh žehnej ranním přízemním mrazíkům, mlze a zimě, která se začíná hlásit o slovo? Už to tak vypadá. Nebýt toho, nejspíš bychom vymřeli!

Přečti si také:

Kudy z nudy?

Tak nás napadá, jak to asi dělají v Karibiku, kde je vedro na padnutí celoročně. Pro nás Evropany to ale znamená jediné – my máme teď do jara o zábavu postaráno.

Co na to čtenářky?

„Nevím jak vědci ale já jsem na sex nejvíc naladěná v létě. Dny jsou dlouhé, venku je krásně, jsem plná optimismu a chuti do života, takže i sex si užívám mnohem víc, na podzim spíš bojuju s rýmou a nekonečnou únavou,“ nesouhlasí čtenářka Lucie (29 let).

„Já mám chuť na sex kdykoliv a je mi jedno, jestli je za okny mráz, déšť nebo čtyřicítky,“ má jasno Pavla (35 let).

„Já mám sex mnohem raději na podzim nebo v zimě,“ souhlasí Jarmila (31 let). „Počasí přímo láká k tomu zalézt si do postele a nevylézt celý den. Navíc jsou krátké dny a dlouhé noci a v noci já se miluju moc ráda,“ směje se.

Co ty na to? Myslíš, že porodnost a chuť na sex opravdu souvisí s chladným počasím? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky.

text: Lucie Feiková, Foto: Shutterstock

27.9.2022 3:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist