Vtipní muži už prý nejsou v kurzu. Proč?

Ukázková situace. Týpek si v baru vyhlédne ženu, chvíli ji pozoruje, vyrazí na lov a snaží se být vtipný. A to je taky ten hlavní důvod, proč odchází domů s nepořízenou. Pánové, tahle strategie je úplně pasé! Proč?

Vtipkování – jedna z nejstarších a nejotřepanějších technik, jakou se pánové snaží udělat dojem, přestává fungovat. Proč? Chybí jim originalita? To asi taky, ale hlavně jedou v zajetých kolejích. Vždyť žertování je něco jako evoluční nástroj, který byl v kurzu už u našich předků. Umožňoval jim totiž snadnější získávání samic. Kdysi možná. Ale v roce 2017? Spíš naopak!

Otázka Marsu a Venuše

Všichni víme, že každé pohlaví pochází z jiné planety – nic nového pod sluncem! A byl by taky div, kdyby na obou místech platila stejná pravidla. To potvrzuje nový americký výzkum, který prokázal, že co je vtipné na Marsu, to na Venuši sklidí jenom pohoršení. Nebo ostudu!

Jeden pokus za všechny

Odborníci z univerzity v San Diegu si na humor pěkně posvítili. Zajímalo je, zda se ten mužský od ženského liší a jestli vůbec může pomoct při seznamování. Požádali tedy sto dobrovolníků a dobrovolnic, aby vymysleli a vyplnili vtipné komentáře do připraveného komiksu. Poté výzkumníci nechali celé dílo okomentovat od zástupců obou pohlaví. Jak to dopadlo? Hádat můžeš dvakrát.

Testosteron v akci

Hoši jako nejlepší hlášky označili ty, které pocházely z hlavy jiných mužů. Vzájemná podpora tady funguje na výbornou! Zkrátka a dobře, nad vší pochybnost je pravda venku – mužské legrácky skutečně pobaví zase jenom muže. Jen ti se s nimi ztotožní a dokáží je patřičně ocenit. A proto by je při flirtování vůbec neměli vytahovat!

„Muž, který si myslí, že svými vtípky zaujme nějakou ženu, pak ve skutečnosti dělá dojem pouze na své kamarády,“ vysvětluje autor výzkumu Nicholas Christenfeld a dodává, že „chlapská“ sranda bývá také mnohem vulgárnější. Takže se u něžných květinek logicky nesetká s pochopením. Prostě, marná snaha a střílení slepými náboji.

Kdo se směje naposled?

Když si ani ve světle nových událostí lovec nedá říct a stejně sype anekdoty z rukávu, škodí si o to víc, protože dost odkryje karty. A nepřímo naznačí, co se od něj dá čekat. Tak nějak by se dalo přetlumočit tvrzení doktora Geoffreyho Millera z Nového Mexika, který při zmíněném výzkumu působil jako konzultant. No, takže jsme doma!

„Suché“ fóry vlastně značí, že dotyčný není úplný génius, po psychické stránce to také nebude žádná sláva a v posteli? To radši ani nezjišťuj… Jsme zase o něco chytřejší, co, holky?

Co na to čtenářky?

„Tak podle mě je to pěkná pitomost tenhle výzkum. Já si třeba na vtipné muže potrpím, mám ráda, když mají smysl pro humor. A ti, kteří s ním u žen nepochodí, jednoduše nejsou vtipní,“ nesouhlasí dost rezolutně Helena (31 let).

„Já osobně mužské vtípky bytostně nesnáším. Přijdou mi fakt jak z jiného světa. A je pravda, že hromadě z nich ani nerozumím, zatímco můj bratr se třeba může vtípkům mého manžela řehtat celé dny,“ krčí rameny Eliška (29 let).

„Podle mě to není o mužích a ženách, ale o tom, jestli někdo smysl pro humor a tedy i schopnost vtipy udělat má, nebo nemá,“ říká Liliana (35 let).

Někomu je holt dáno a je vtipný a někdo se směje svým vtípkům sám. Počítáme, že do druhé kategorie spadá i tenhle vysmátý týpek:

My v redakci přiznáváme bez mučení, že dáváme přednost mužům, co jsou vtipní a mají smysl pro humor a úplně nejvíc nás dostanou, když nás rozesmějou beze slov. Jako třeba ten v naší fotogalerii. Co si o tom myslíš, je pánský humor pro ženy opravdu málo vtipný? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem. 

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com

21.2.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist