Co všechno o tobě prozradí láska k pikantním chutím a hlavně k chilli?

Co na srdci, to na jazyku? Už dávno ne. Dnes je to tak, že co na talíři, takový je sex. Alespoň podle odborníků. Ti tvrdí, že náklonnost k pálivému koření ovlivňuje mimo jiné i frekvenci pohlavních styků!

chilli-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Se studiemi týkajících se prospěšnosti chilli na lidský organismus se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Experti na jejich základě neustále poukazují na to, že tahle přísada urychluje hubnutí, podstatně snižuje pravděpodobnost výskytu rakoviny a redukuje cholesterol. Ve vědeckých kruzích není nouze ani o tvrzení, že směs pálivých papriček rovněž dokáže „napravit“ problémové trávení a zlepšuje spánek, zatímco navozuje dobrou náladu. Jsi jejím fanouškem i ty? Pak se tvůj milostný život zřejmě dá označit za pestrý, kvalitní a dosti aktivní. Tyto dva aspekty spolu totiž úzce souvisí!

Někdo to rád horké. V posteli i na talíři

Poznatky britského výzkumu zrealizovaného společností OnePoll, která se specializuje na on-line hlasování, odkrývají zajímavá fakta. Vyplývá z nich totiž, že kdo preferuje „ostré“, ten si na nedostatek sexu stěžovat opravdu nemůže. Jak se něco takového zjistilo? Klasika. Chtělo to trochu času a odhodlání. Také jeden šikovně sestavený dotazník a celkem dva tisíce náhodně vybraných dobrovolníků, kteří se v zájmu vědy rozhodli upřímně a bez okolků promluvit o svém soukromí.

Revize kuchyňských zásob, co mnohé napoví

Respondenti se prostřednictvím internetového tiskopisu vyzpovídali odborníkům, jak jsou na tom s fyzickými projevy lásky. Pochopitelně, že se největší důraz kladl na frekvenci pohlavních styků, počet dosažených orgasmů, celkovou spokojenost, spolupráci s partnerem i aktivitou libida. Souběžně se pátralo po tom, co účastníci dělají ve volném čase, bez jakých potravin si jídelníček neumí představit a čemu se v gastronomii obloukem vyhýbají. Jakmile se nashromáždila všechna potřebná data, měla finální analýza už mnohem jasnější obrysy. V této fázi průzkumu také jeho zvědavým autorům došlo, že se jim pod rukama rýsuje pozoruhodný objev. Chceš detaily?

Oheň v ústech rovná se žár v ložnici? Zřejmě

Ze závěrů vyplynulo, že příznivci chilli mají dvakrát více sexu oproti těm, kterým „ohnivá strava“ vůbec nic neříká. Ovšem nemysli si, konzumenti pikantních jídel kupodivu vynikají i jinak. Podle vědců preferují hlasitou hudbu a milují rychlou jízdu na horské dráze. Tito lidé vykazují také o 45 % větší pravděpodobnost, že procestují svět, na vlastní kůži zkusí rafting, nebo skočí padákem. Rovněž prý intenzivněji pracují na splnění svých snů. Zkrátka a dobře, fanoušci chilli jsou dobrodružné povahy, do všeho jdou „po hlavě“ a rozhodně s nimi není nuda. To se ovšem nedá říct o těch, kteří volí cestu mírnějších chutí a výraznějšímu koření se brání. No vida, zase jsme o něco moudřejší, viď?

A co ty, věříš, že mezi náklonností k chilli a milostným životem je nějaká souvislost? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

20.3.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist