Panenství v aukci aneb nejšílenější internetové nabídky

Věneček byl v naší kultuře po dlouhá staletí tím nejcennějším, co dívka mohla nabídnout. Dneska už je každému jedno, jestli o něj přijdete až o svatební noci nebo v šestnácti někde za stodolou. Přesto se stále najdou lidé, pro které má panenství velkou cenu. A jsou ochotni ji zaplatit.

První vlaštovkou nabízející své panenství v internetové aukci byla dvaadvacetiletá Američanka Natalie Dylan, která si tak chtěla vydělat peníze na studia. Akce měla obrovský ohlas a pánové se mohli přetrhnout – výherce za noc s nevinnou studentkou zaplatil v přepočtu 80 milionů korun. K obrovské částce dívce pomohl zřejmě i fakt, že se k tomuto počinu odhodlala jako první na světě. Její následovnice si totiž prodejem panenství zase tolik peněz nevydělaly.

Rumunská studentka Alina získala touto cestou na školné „pouhých“ 10 tisíc eur (asi 240 tisíc Kč), zato se ale při této příležitosti podívala do romantických Benátek, kam ji k domluvené noci pozval šťastný výherce. K nabídce věnečku přes internet se odvážila i jedna osmnáctiletá Češka, ale brzy se zalekla stoupajícího mediálního zájmu a aukci ukončila. Akci zřejmě beztak chyběla náležitá propagace, nejvyšší nabízená částka totiž byla dost ubohá – 6300 korun.

Prodej panenství se ještě dá pochopit zdravým rozumem, ale co si pomyslet o člověku, který na internetu nabídl vlastní duši? „Stejně ji poslední dobou moc nepoužívám a je lepší, když ji prodám na internetu, než aby se jí zmocnil ďábel,“ vysvětlil dotyčný podivín. Svou duši ocenil na milion dolarů, ale k jeho zklamání o ni nikdo neprojevil zájem.

O zdravém rozumu se dá pochybovat i v případě nejmenovaného muže z Floridy, který dal do aukce vlastní játra. Ukázalo se, že jediný lidský orgán může být několikanásobně cennější než celá duše. Cena se totiž rychle vyšplhala na 5,7 milionu dolarů. Prodej se ale nakonec neuskutečnil kvůli zákonu, který obchodování s částmi lidského těla zakazuje.

Že se dá na internetu prodat skutečně všechno, dokazuje sériový vrah Roy Norris. Za mřížemi asi člověk nemá k dispozici mnoho osobních věcí, které by se daly odprodat, a tak v aukci nabídl ústřižky vlastních nehtů. Přilepil je k vánoční pohlednici a vyinkasoval za ně deset dolarů. Nebylo to moc, ale aspoň měl na cigarety.

Poměrně dobrý nápad měla paní Melissa Heuschkel, která se nemohla rozhodnout, jak pojmenuje své čtvrté dítě. Právo vymyslet pro miminko jméno proto nabídla v aukci. Určitě ale nečekala, že se výhercem stane internetové casino, jemuž chudák dítě bude dělat celý život reklamu. Jeho křestní jméno totiž zní doslova „GoldenPalace.com“. Paní Melissa dostala od firmy celých 15 100 dolarů (přes 260 tisíc korun), ale stálo to za to?

21.3.2011 2:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist