Vědecky vysvětleno: Proč muži milují blondýnky a další záhady

Evoluční teorie nepopisuje jen přechod od opiček k homo sapiens. Vysvětluje i zdánlivě záhadné chování dnešních mužů. Přečtěte si, k jakým závěrům dospěl londýnský psycholog Dr. Satoshi Kanazawa.

Mužská krize středního věku je mýtus

Krize středního věku podle Kanazawy muže nepostihuje. Její znaky prý na nich pozorujeme jen proto, že krizí trpí jejich manželky, což je samozřejmě vystavuje stresu. Žena okolo padesáti let prochází menopauzou, přestává být plodnou, zatímco muž je nadále schopen předávat svou genetickou informaci roztouženým samičkám. Proto často chytá druhou mízu a najde si mladší milenku. V té chvíli už prý nemůže být o krizi ani řeč!

Blonďaté lokny symbolizují mládí

Dr. Kanazawa zaznamenal, že vlasy dívek v průběhu let tmavnou. „Světlovláskám se v dospělosti často mění barva vlasů a muži to podvědomě vnímají. Blonďaté vlasy jsou proto symbolem mládí, a pokud muž pálí za blondýnkami, znamená to, že v podvědomí touží po mladé a zdravé samičce,“ vysvětlil Kanazawa.

Politici jsou nevěrní od přírody

Čím je muž úspěšnější v kariéře, tím těžší bývá udržet ho v monogamním svazku. Touží totiž předat své geny většímu počtu partnerek, aby byla společnost obohacena o řadu chytrých a úspěšných dětí. Nemějte proto našim politikům všechny ty aféry a rozvody za zlé a radostně vítejte každého jejich obohacujícího potomka.

Hezkým lidem se rodí dcery

Tuto teorii dokonce potvrdil dlouhodobý průzkum, v němž páry, které byly náhodnými dotázanými označeni za tělesně atraktivní, ve většině případů splodily holčičky. Podle Kanazawy je to logické – když přijde na reprodukci, fyzická krása je důležitá zejména pro dívky. Hezká holka má větší šanci najít partnera než ošklivá, zatímco u muže záleží spíš na velikosti konta a postavení. Geny krásy tak u mužů nenacházejí moc uplatnění a stěhují se raději do holčiček.

Harašení neznamená sexismus

Tohle je zajímavá teorie: pokud muž na pracovišti sexuálně obtěžuje ženskou kolegyni, nečiní tak proto, že ji považuje za „pouhou ženskou“ a nevidí na ní nic jiného než prsa a sexy nožky. Právě naopak: muži jsou podle Kanazawy naprogramováni v pracovním prostředí soutěžit. Obtěžováním kolegyň se podvědomě snaží dokázat svou sílu – harašení je tak pouhou zbraní k odstranění konkurence a cestě vzhůru. Takže dámy, pokud vás někdo z kolegů obtěžuje, vězte, že ve vás nevidí jen potenciál milostného styku, ale v první řadě nebezpečnou sokyni!

3.12.2010 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist