Valentýn: Jak ho vidí muži?

Baví tě romantické filmy a chceš alespoň trochu romantiky prožít i se svou drahou polovičkou? A kdy jindy než na Valentýna, že? Jenže, pozor! Valentýn je spolu s Novým rokem dnem, kdy se páry nejčastěji hádají. Muži na něj mají totiž značně odlišný názor, než máme my, ženy.

Proč tomu tak je, není zas tak těžké uhádnout. Přehnaná očekávání, přiznejme si, že většinou žen, se totiž hrubě rozcházejí s realitou. Je potřeba si uvědomit, že většina mužů nemá pro romantiku až takové vlohy. A my jsme pak zklamané, frustrované a stačí nás jenom lehce popíchnout, a hádka může začít. Máš to každý rok jak přes kopírák? Tak se letos na Valentýna připrav dopředu. Možná ti pomůže i pohled z druhé strany, tady máš příklady tradičních ženských snů a mužský pohled na ně.

Chci, aby mi do práce poslal květiny

Přiznejme si, že toto trochu okázalé gesto má vytřít zrak hlavně všem kolegyním.

Pohled chlapa: „Poslat květiny do práce kurýrem? Proč, proboha? Je přece daleko osobnější, když je předám já sám,“ říká třiačtyřicetiletý Jarda.

Chci, aby mi lichotil

Strávila jsi tři hodiny u kadeřníka, ty nádherné šaty spolkly dva měsíční platy a v botách na podpatku jsou sice tvé palce uvězněné lépe než v Alcatrazu, nicméně on nic. To by ho opravdu ubylo, kdyby řekl, že vypadáš nádherně?!

Pohled chlapa: „Přítelkyni mám stejně nejraději v džínách a tričku. Když se hodí do gala, připadám si vedle ní nepatřičně, vypadá to, že k sobě nepasujeme. Já ve svém maturitním saku a ona tak krásně upravená,“ svěřuje se čtyřicetiletý Radim.

Chci hezčí dárek

Vždyť kolegyně z práce dostala přívěsek s diamantem! A ty? Nějakou kýčovitou cetku…

Pohled chlapa: „Měl jsem prostě opravdu náročný den a ke koupi dárku jsem využil náhlou prokrastinaci, kdy už jsem se zkrátka nebyl schopen soustředit na nic důležitějšího. Může být přece ráda, že jsem si na ni vůbec vzpomněl?“ říká dost neromanticky osmadvacetiletý Honza.

Chci, aby mi řekl něco romantického

Vyznává ti lásku takřka denně a nešetří přitom krásnými slůvky, jenže na Valentýna se zmůže jen na strohé: „Mám tě rád.“

Pohled chlapa: „Jo, koho by taky bavilo tokat jako tetřev, při pohledu na všechna ta srdíčka a růžové balonky se mi zvedá žaludek,“ uvádí svůj důvod třicetiletý Martin.

Chci, aby zamluvil lepší restauraci

Každý rok toužíš po tom, že si dáte večeři v nějaké dražší restauraci a nikdy se nedočkáš.

Pohled chlapa: „Nemám tyhle restaurace moc rád, připadám si tam jako nahý v trní, navíc rád vařím, a tak ji chci překvapit vlastní večeří,“ říká dvacetiletý Mirek.

Chci slavit Valentýna

Svátek zamilovaných by sis ráda užila, jenže on ho komentuje ironickým úšklebkem a raději si dá večer v hospodě s kamarádem pivo.

Pohled chlapa: „Valentýna neuznávám, kytky přece můžu darovat kdykoliv a nemusím se vázat na nějaký hloupý svátek,“ tvrdí padesátiletý Zdeněk.

No, když si to člověk přečte, musí občas dát mužům za pravdu, co říkáš? Nebo prostě na svátku všech zamilovaných nekompromisně trváš a budeš tvrdě vyžadovat vyznání, květiny i čokoládová srdce? Napiš nám svůj názor do diskuze.

Foto: Shutterstock.com 

13.2.2017 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist