Jak úspěšně sbalit muže? Po první schůzce si dej sedm dní pauzu

Napadlo tě někdy, že randění má svůj scénář? Experti se dušují, že když dodržíš pravidlo schůzky „jednou týdně“, výrazně si tím pomůžeš! Proč zrovna tahle frekvence zaručuje úspěšný a silný potencionální vztah?

pravidla-rande-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Pokud by skutečný život byl romantickou komedií, začal by nový vztah naprosto ideálně. Potkala bys dokonalého muže, ten by tebou byl absolutně okouzlen a týž den tě pozval na neskutečně romantickou večeři. Už byste se od sebe nehnuli. Fascinovaně by docházelo k očnímu spojení a ty i on byste věděli, že naproti vám sedí někdo výjimečný. Někdo, s kým zestárneš. Někdo, koho nechceš opustit. Samozřejmě, že v reálném světě to chodí úplně jinak – méně filmově.

Není čas ztrácet čas?

Když se potkají dva lidé, kteří k sobě chovají jisté sympatie, domluví si schůzku. Na té se otrkávají – a v případě zájmu setkání opakují za pár dní. Teď se ukazuje, že zrovna tenhle postup nemusí být zrovna nejšťastnější. Chceš svoje šance na lásku trochu zvýšit? Zatni zuby a počítej!

Klinická psycholožka Seth Meyers z Los Angeles se nedávno pro magazín Psychology Today nechala slyšet, že je velmi výhodné odolat vší té chemii a touze vidět svého vysněného potencionálního partnera (rozuměj nový a neokoukaný objekt) dřív než za sedm dní od prvního setkání. Zmíněná psycholožka tomu říká „pravidlo týdne“. V čem je jeho síla?

Všechno dobré evidentně musí zrát

Když strávíš hodně svého času s někým, koho právě potkáš, rozvíjíš falešný pocit intimity a propojenosti – což často vede k mylnému dojmu, že jsi do onoho člověka hluboce investovala ještě před tím, než jsi ho skutečně poznala. Viděla jsi ho v pondělí, ve středu a na pátek už máš domluvenou schůzku? Příliš se k němu připoutáváš, což v prvních dnech vůbec není dobře! Aspoň tak to tvrdí Seth Meyers.

Proč nebýt přehnaně akční?

Ve skutečnosti jsem s tímhle pravidlem přišla poté, co jsem začala sledovat zajímavý jev. Tolik nových vztahů krachuje jen proto, že se dvojice vidí příliš často, což se sice jeví jako duševní vzrušení, ale tam uvnitř nás tento typ nátlaku vyvolává úzkost. Působí to jako protimluv, ale nedá se popřít, že pokud svého možného budoucího přítele opravdu chcete získat, je nutné netlačit na pilu,“ dodává klinická psycholožka, pro kterou je pravidlo jednoho týdne naprosto svaté. Stejně jako další neméně důležitá věc – „seznamka“ duše s duší.

Jasně, když se ti někdo líbí, máš s ním sex. Ten v průběhu prvního nebo druhého týdne není vyloučený, ale nikdo ti nezaručí, že právě on ti nezamotá hlavu ještě víc.

Opojení růžovou realitou

„Když jsme někým přitahováni a strávíme s touto osobou spoustu času, je velmi pravděpodobné, že na sex dojde. V podstatě to není žádný problém, ale během intimních chvilek lidské tělo uvolňuje chemikálie, a to včetně oxytocinu, hormonu lásky, které podporují silné emocionální reakce a touhu družit se,“ dál popisuje Seth Meyers a dodává, že v případě laskavého a férového chlapíka, který o tebe skutečně stojí, o nic nejde, ale jakmile má dotyčný naopak jiné vztahové cíle než ty, zasadí ti pěknou ránu. Proto je lepší se sexem minimálně do druhé schůzky počkat! Nejdřív se seznam s duší svého partnera, jeho tělo na tebe počká!

Dva týdny jako křest ohněm

Koneckonců, i jiní vztahoví experti se přiklánějí k názoru, že když pana Dokonalého a Úchvatného ze začátku vidíš o něco méně a příliš se ho nedotýkáš, je tvůj úsudek v tomto směru střízlivější. Je totiž snadnější posoudit, zda se k sobě hodíte – pokud už ti v myšlenkách nekolují vzpomínky na penisy, klitorisy, hlazení a orgasmus… No, zajímavá teorie. A asi na ní něco bude. Koneckonců, dobrý cestovatel napřed prostuduje mapu a prospekty, než se vydá na výpravu…

A chceš vědět, jak se tvůj vztah bude vyvíjet, když všechno dobře dopadne? Ve videu je názorná ukázka toho, jak vypadá třetí a třicáté rande. Rozdíl je markantní… Ehm, je podle tebe vhodné prdět u večeře?

Foto: Shutterstock.com

8.2.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist