Trauma ze sexu. Co všechno se může pokazit?

Trapasy, nechtěné zvuky či dokonce zranění. Zkrátka při milostných hrátkách se může ledacos pokazit a pokud se tomu nezasmějeme, zaděláme si na pořádné trauma, kterého se budeme zbavovat hodně dlouho. Co všechno se může pokazit?

trauma-ze-sexu-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Sex je jednou z nejpříjemnějších činností na světě, ale také jednou z nejobávanějších. Už jako dospívající dívky jsme se bály toho, jaké to bude poprvé. Právě naše první sexuální zážitky nám způsobují trauma, které si neseme dál. A přitom jde kolikrát o prkotiny. Stačí, když nás první milenec nařkne z toho, že jsme nezkušené a v posteli jako dřevo, a už máme na problém zaděláno. Nedokážeme se pak už nikdy při milování stoprocentně uvolnit a naše trauma se prohlubuje. Možná si neseš některá z těchto:

První milování se málokdy povede

Taky naštvaně čteš ženské romány, kde hlavní hrdinka svůj první sex popisuje jako nádherný a ničím zatím nepřekonatelný výlet do nebe? No, možná se některé povede mít první milování opravdu hezké, ale co my víme z našich zkušeností i z vyprávění našich kamarádek, tak ono poprvé je málokdy romantické a bezchybné.

Nejen že nám chybí zkušenosti, ale jsme stísněné strachem a obavou, jestli vše dobře dopadne. Kromě toho poprvé dost bolí a co si budeme povídat, málokdy je to na nějakém krásném místě. Většinou se odehraje někde v roští nebo na zadním sedadle auta. Nic moc pro pořádný sex, že? Takže se konečně přestaň trápit s tím, že tvoje poprvé se nepovedlo, a ber to tak, že ses prostě učila.

Hodnocení ze strany chlapa

Někdy je to výbuch vášně, někdy se holt nezadaří. Ale to neznamená, že jsi špatná milenka. Dost možná je on prostě špatný milenec, nebo si v této oblasti nejste souzeni. Roli může hrát více aspektů, třeba tvoje rozpoložení či smutek z nedávného rozchodu. Prostě ne pokaždé se sex vydaří.

Tak jako v jiných věcech, nehledej v tom žádnou vědu. A že ti tvůj milenec, který se tedy s tebou miloval poprvé a nejspíše naposledy, řekne, že to nebylo nic moc? No a co? Ber to tak, že každému vyhovuje něco jiného a je dost možné, že byl zklamaný spíše ze svého výkonu.

Když nestojí

Tohle je sice záležitost chlapa, ale co si budeme povídat, mužská ješitnost mu málokdy dovolí přiznat chybu. My se pak snažíme o co nejsvůdnější prádlo, hubneme, líčíme se, voníme se, a při předehře se kroutíme jako kobry, ale mužská chlouba stále nic? Okamžitě tě napadne, že problém je v tobě, že jsi málo atraktivní, svůdná a neprobouzíš v muži to pravé chtění.

Obzvlášť, když ti začne vyprávět, že tohle se mu nestává, že jsi první, se kterou to nevyšlo. No tak jasně, přeci se ti nebude svěřovat se svými nezdary v posteli. Pokud ale chlap nemá na to, aby si přiznal selhání, tak se kvůli němu netrap. Ty jsi svůdná dost, a když to neocení on, ocení to jiný.

Zranění

Spadnutí z postele, boule na hlavě od čela postele nebo zaseknutý předmět ve vagině? Lékaři by určitě mohli vyprávět, co se při sexu může stát.  Tohle ale vše ber s rezervou a jako historku, které se později zasměješ. Některé věci se prostě stávají, při návalu vášně dochází i k řadě zranění, které se týkají pouze tvého miláčka.

Fraktura penisu není sice úplné zlomení, ale dochází k natržení topořivého tělesa, které je doprovázeno velkou bolestí. Tady už asi těžko můžeš předstírat, že se nic nestalo a v sexu pokračovat. Okamžitě začni chloubu tvého miláčka chladit a odvez ho k lékaři. Sex je prostě něco jako sport a při něm se nějaké to zranění předpokládá.

Nežádoucí zvuky

Milostné výkřiky při vyvrcholení jsou určitě libým zvukem pro každého milence, ale pokud jdou ty zvuky z jiného otvoru než z úst, je o trapas postaráno.  Zvuk z vagíny je přitom docela častá věc. Jde totiž o to, že se do této části těla dostane vzduch, a když je vytlačen ven, doprovází to zvuk. Rozhodně se přitom nemusíš cítit trapně, to prostě k sexu, obzvlášť k tomu divokému patří.

Příběhy čtenářek:

Gábina (37 let): „Když mi bylo sedmnáct a přišla jsem o panenství, tak jsem si říkala, že už sex raději nikdy ne. Můj partner mi totiž řekl, že ji mám příliš úzkou a že je ze mě celý polámaný a odřený. Dlouho jsem se s tím trápila, než jsem konečně pochopila, že sex byl narychlo a já nestačila zvlhnout. I mě totiž první styk v životě bolel a opravdu jsem si dva roky myslela, že je se mnou něco v nepořádku. Naštěstí jsem potkala hodného chlapa, který mi vše vysvětlil a s ním jsem prožila několik divokých nocí,“ vzpomíná Gábina.

Hanka (29 let): „Mně se jednou stalo, že mě při sexu načapala moje máma. Vrátila se prostě dříve z práce a já měla u sebe v pokoji kluka. Bylo to divné, a musím říct, že se mi pak stávalo, když jsem byla s nějakým chlapem, že jsem si na to vzpomněla,“ směje se Hanka.

Katka (33 let): „Mám ráda sado maso, a jednou jsem narazila na partnera, o kterém jsem si myslela, že je stejného ražení. Požádala jsem ho o svázání a pak mu řekla, kde mám v ložnici schovaný bičík. Asi jsem ho také vylekala tím, že jsem byla lehce sprostá. Vyděsilo ho to, rozvázal mě a už nezavolal,“ svěřila se nám Katka.

A co ty? Máš nějaké trauma ze sexu? Nebo jsi měla milování vždy na jedničku? Napiš nám do diskuze tvůj zážitek.

1.11.2018 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist