Na světě jsou první kondomy, které se samy lubrikují. Je o ně zájem?

Trpíš bolestí při sexu? Nejsi v tom sama! Kolik takových žen je a proč by ses měla těšit na zbrusu nový nápad výrobce kondomů? Zajímavá myšlenka ti ulehčí (milostný) život!

kondomy-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Milování nemusí být příjemnou záležitostí, na což poukazuje studie uveřejněná v odborném věstníku Sexual Medicine. V něm se píše, že tři z deseti žen pociťují bolest při vaginálním styku, což může být způsobeno nedostatečně zvlhčenou vaginální sliznicí.

Mezi řešení tohoto problémů se přitom řadí dostatečné vzrušení mysli (přece jen, mozek je největší erotogenní zóna) nebo používání lubrikačního gelu. Z druhého jmenovaného se teď snaží těžit jistý výrobce prezervativů, který na trh uvádí „samomazné pláštěnky“, jež by bolest při sexu mohly o dost zmírnit.

Nekončící a hlavně příjemná rozkoš

Kondomy, které byly vyvinuty výzkumnými pracovníky na Bostonské univerzitě, mají speciální trvanlivý povlak, jenž se stává kluzkým, když přichází do styku s přirozenými tělesnými tekutinami. Tým vědců věří, že tento nápad zlepší pohodlí při pohlavním styku a zároveň podpoří páry v milostné aktivitě, která je zároveň bezpečná i z hlediska přenosu pohlavních chorob. Vítáš tenhle jejich vstřícný krok? Pokud ano, je to jedině dobře.

V loňském roce totiž studie provedená britskou společností YouGov odhalila, že téměř polovina sexuálně aktivních lidí ve věku od 16 do 24 let při sexu s novým partnerem nepoužívá ochranu. A ti, co mají stálého milence, podléhají klamnému dojmu, že antikoncepce jako taková není potřeba. Právě to chce Bostonská univerzita změnit. Podle tamních výzkumníků se počet mileneckých párů užívajících antikoncepci může zvýšit, pokud se jim ovšem nabídne něco zajímavého, jako je právě kondom s vlastní lubrikací.

Kdo všechno má zájem?

„Vidíme v tom potenciál. Jedná se o efektivní strategii, která efektivně snižuje bolesti související s nedostatečnou lubrikací klína. Jsme si jisti, že všichni, kdo na tento nový kondom vsadí, si sex užijí mnohem více,“ nechali se vědci slyšet prostřednictvím magazínu Royal Society Open Science, ve kterém byla novinka uvedena. A protože tyhle mozky nechtěly nic ponechat náhodě, uspořádaly takovou malou anketku, jejímž cílem bylo zjistit, na jak velký zájem veřejnosti se mohou připravit.

73 procent účastníků se v rámci dotazníku vyjádřilo, že se jedná o báječnou myšlenku. Někteří z nich si dokonce osobně mohli lubrikační zázrak osahat, přičemž všichni do jednoho nešetřili chválou. Kondom je prý příjemný na dotek! Při výběru mezi normálním a tímto speciálním by druhou možnost určitě volila většina oslovených. Už se i ty těšíš, že si ho koupíš? Pak ještě vydrž.

Tipy, které milování zpříjemňují

Kondomy právě procházejí schvalovacím procesem amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, který následně výrobci umožní testovat produkt přímo při sexu. Pak prezervativ půjde do prodeje. Než se tak stane, zlepši si své sexuální prožitky vhodnými polohami a praktikami, které bolest eliminují.

Soustřeď se na předehru a mluv s partnerem o svých pocitech. V milování nepokračuj, pokud je bolest opravdu nesnesitelná. Může se totiž jednat i o nějaký zdravotní problém, jehož určení ponech na lékaři. Každopádně si vždy před milováním nezapomeň zvlčit klín lubrikačním krémem.

A teď otázka směrem k tobě. Zajímá tě, co takový běžný kondom vydrží? Pak se mrkni na tohle video, kde jsou čtyři známé značky podrobeny doslova psím kusům. Budeš lapat po dechu!

Foto: Shutterstock.com

19.11.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist