Nuda na dovolené? S našimi tipy to nehrozí!

Ne každá dovolená musí zákonitě překypovat zábavou. Zklamat může počasí, vybraná destinace nebo společnost lidí, se kterými jsme někam vyrazili poprvé. My však máme několik nápadů, jak si volné dny zpříjemnit v každé situaci.

Domácí příprava

I když dnes většinou není problém sehnat kdekoli cokoli, vezměte si z domova, co máte k dispozici. Na místě potom ušetříte čas a peníze za věci, které by vám následně ležely doma dvakrát, a přitom je vytahujete jednou za rok. A jaké „rekvizity“ máme na mysli? Určitě se bude hodit různorodé sportovní náčiní, pálky, míčky, kolečkové brusle, sady na petangue, deky, košíky, plastové nádobí, karetní a deskové hry, knížky, tužky, bloky atd. Nemusíte toho sice sbalit neskutečné množství, ale spíše od každého něco. Většinou totiž zjistíte, že nejvíce zábavy se dá užít i s několika papíry a propiskami. Co potom s tím vším?

Když je hezky…

Pokud vám počasí přeje, a není zase příliš horko, vymyslete pro ostatní akční zábavu. Může se jednat například o sportovní turnaj, s více i méně typickými disciplínami. Ve většině i jinak „nudných dospěláků“ se v takových chvílích probudí soutěživý duch a o zábavu je postaráno.

Jako další se nabízí uspořádání pikniku. Občerstvení v přírodě má své kouzlo a užít si můžete už i samotné chystání pochutin. Pak už stačí jen deka, vhodný koš a nádobí a uvidíte, jak krásně se dá s dobrým jídlem a na čerstvém vzduchu strávit celý den.

Léto vyzývá také k novým aktivitám. Takže pokud jste třeba ještě nevyzkoušeli dnes už velmi známý a oblíbený geocatching, máte k tomu výbornou příležitost. Tato aktivita, která je kombinací sportu a turistiky za použití navigačního systému GPS, nadchne děti i dospělé. Při hledání ukryté schránky (cache, keš) se zabavíte, unavíte a ještě můžete najít něco hezkého na památku.

článek

Když se počasí nevydaří…

Když je venku nevlídně, nebo dokonce nepřetržitě prší, je to sice smůla, ale i tak se dá vymyslet zábava pro malé i velké.

Deskové hry jsou v rodinách oblíbené již odedávna. Zkuste však k těm klasickým přidat i takové, které vyžadují co nejvíce hráčského zapojení a umu. Nabízejí se strategické, znalostní či experimentální sady her, se kterými se nenudí snad nikdo. V karetních hrách se dá opět uspořádat třeba miniturnaj, vždy je zábavnější hrát „o něco“, i když ceny mohou být jen symbolické.

Znáte storytelling? Pod cize a moderně znějícím názvem se neskrývá nic jiného než jedno prastaré umění. Jedná se o vyprávění příběhů. Můžete si ho vyzkoušet třeba na základě oblíbených knih, ale fantazii se meze nekladou. Příjemně strávený čas, kdy se vždy jeden člověk ocitne v roli „vypravěče“ a ostatní poslouchají, vám bude utíkat až nemile rychle.

I v dešti se dá samozřejmě výletovat, jen se člověk musí včas schovat do sucha. Dovolenou lze tak využít ke kulturnímu obohacení, na které po zbytek roku nezbývá čas. Porozhlédněte se tedy po místních a okolních kinech, „letních“ divadlech a slavnostech (mnohé bývají už před deštěm kryté) a dalších kulturních zařízeních. Hrady a zámky jsou také jistota.

Poslední možností je nedělat vlastně nic. Přiznejte si, kdy se vám to naposledy povedlo…Pravděpodobně by to málokdo vydržel celý týden nebo čtrnáct dní, ale jeden dva dny se můžete úplně bez výčitek jen tak poflakovat, číst si časopisy a načerpávat síly, vždyť od toho dovolená přeci také je.

Máte pro nás i vy nějaké tipy, jak se zabavit na dovolené, která se nerýsuje přesně podle plánu a představ? Napište nám, těšíme se na další užitečné nápady!

Foto zdroj: profimedia.cz

4.7.2014 12:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist