Na skok do německých Benátek. Navštiv s námi Bamberg

Přemýšlíš, kam vyrazit na výlet, ale nechce se ti nikam moc daleko? Co tak navštívit Bamberg? Německé město, které má co nabídnout jak romantickým duším, tak i sportovcům nebo těm, kteří se rádi baví.

bamberg-7-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Kouzelný Bamberg

Tak trochu tradičně netradiční město, ležící v severní části Bavorska v oblasti, které se říká „Ober Franken“. Stará část města se táhne podél obou břehů řeky Main a vytváří vskutku úchvatný pohled, který si přímo říká o selfie, nebo klasickou fotku.

  • Že gondola patří jen do Itálie? Omyl! I tady je možné potkat gondoliéry, kteří na svých úzkých lodích zdolávají úskalí řeky mezi domky.
  • Že růže najdeš všude? To je pravda, však jejich vůně a krása je úžasná, a zvlášť když jsou pohromadě snad všechny druhy, co existují. To najdeš v Rosagarten v Bamberku.
  • Že bys vodní zámek francouzského stylu hledala ve Francii? Ba ne, leží taky u Bamberku.

Co vše stojí za návštěvu?

Pominu-li klasiku doporučovanou turistickými průvodci, jako je staré město, stará radnice, mosty, Nová rezidence, Michaelsberg-Dom, kterou bys neměla vynechat, tak je v Bamberku spousty zákoutí, uliček, kaváren, které si vysloveně říkají o tvou pozornost.

Pro romantické duše je určena překrásná procházka po  Obere a Untere Sandstraße. Jdeš po kamenech, takže podpatky nechej doma – jen bys nadávala, obdivuješ staré zachovalé renezanční a barokní budovy. Milovala jsem si tam dát dobrou kávu a jen tak se kochat.

Pro milovníky piva je Bamberg rájem. Najdeš tu hned sedm pivovarů na jednom místě a jeden vaří chutnější pivo než druhý. Pro začátek je dobré ochutnat pivo v pivovaru Fässla v Königstraße, kde  mají na výběr šest až osm druhů piv. A pokud smím doporučit, ten, kdo nepil pravé bamberské „Rauchbier“, jako by tam ani nebyl.

Čtěte také:

Pro sportovce je ideální cyklo a in-line stezka kolem řeky. Vlastně celé okolí města se dá projet v pohodě na in-linech nebo na kole. Je to pohodlné a uvidíš město zase trošku jinak.

Pro pařany 😉 Bamberg v noci žije, klubů s různou muzikou je tam nespočet, stačí si vybrat. A kdo rád tančí, popíjí a baví se pod širým nebem, tak pro něj je určena akce „Sandkerwa“, která je vždy koncem srpna. Návštěvníci jsou po celé Obere a Untere Straße, kde jsou stánky, různá hudba, divadlo.

Však i gurmáni si zde přijdou na své. Typická kuchyně Ober Franken je sice dost podobná té naší, ale jejich špecle musíš ochutnat.

Mlsáš ráda? Tak i na to máme odpověď – Icekaffee Bassenese! Tuto síť cukráren vlastní italská rodina Tonin, která se pyšní vlastní výrobou jak zmrzliny, tak i dortů. Pravá italská zmrzlina? Pak jedině zde. Navíc obsluha, která ti snese modré z nebe.

Kde bydlet?

Nejlevnější ubytování je od 1200 korun za noc. Za sebe mohu doporučit Arkadenhotel in Kloster nebo Alt-Ringlein. Ve starých budovách, v centru dění a navíc s výbornou snídaní.

Doprava?

Z Prahy jezdí autobus do Norimbergu a pak dále vlakem. A nebo pro dobrodruhy s Mitfahrgelegenheit. 😉

Bamberg je krásné a neobvyklé město, které ani po roce stráveného tam, nepřestane udivovat a nezačne nudit. Tak hurá na výlet.

Foto: Shutterstock.com

6.5.2022 7:00| autor: Sandra Dražilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist