Neuvěřitelné! Co o vás prozradí oblíbená káva?

Capuccino, latte macchiato, černá káva bez cukru a mléka. Kolik lidí, tolik chutí! A tolik osobností! Jak to? Vědci tvrdí, že oblíbená káva prozradí váš charakter! Takže, které kafíčko si nejčastěji dopřáváte?

To, jestli zhubnete, když budete popíjet kávu, už je vysvětleno v tomto článku. Ale ve spojitosti s oním opojným nápojem se momentálně hovoří i o jiné, neméně důležité věci. Podle vědců prý oblíbený druh kávy vypovídá o osobnosti člověka!

Co pijete nejčastěji? 

Závěry jednoho z posledních výzkumů, kterého se účastnilo tisíc respondentů, odtajňují souvislost mezi charakterem člověka a preferencí určitého druhu kávy. Kdo se tímto tématem zabýval? Ramani Durvasula, profesorka psychologie z Los Angeles a zároveň vedoucí studie, rozčlenila všechny kávové labužníky to těchto pěti sekcí. (Předem upozorňujeme, že tureckou kávu budete hledat marně, tu totiž americká odbornice nezná.)

1. Ochutnávači všeho druhu

Lidé, kteří nemají vyhraněný vkus a jednou si dají capuccino, podruhé černou kávu, potřetí kafíčko se sladkým likérem a podobně, rádi zkoušejí nové věci. Inklinují ke spontánnosti, nápaditosti, ovšem v některých případech mohou být bezohlední a málokdy se jim daří pít a stravovat se zdravě, takže je jasné, že mají sklony k obezitě.

2. Latte macchiato

Horké mléko s vrstvou espressa, doplněné mléčnou pěnou a rozčleněné do třech sekcí lahodících oku? Tak to je latte macchiato. Jeho vyznavači prý mají rádi pohodlí, často odpočívají, touží se líbit okolí a chtějí na druhé udělat dobrý dojem. Na druhou stranu se o sebe málokdy umí postarat, musí mít u sebe dominantnější osobnost, která je povede, jinak se potácí odnikud nikam a nedosahují svých cílů.

článek

3. Káva bez kofeinu

Taková „káva bez kávy“, jak říkají zlí jazykové, patří k trendy záležitostem, která se i u nás v Čechách dobře zabydluje. Pijáci této kávy jsou perfekcionisté, kteří se vyznačují skoro až posedlostí zdravým životním stylem. Někteří z nich se kvůli preferenci kávy bez kofeinu naopak trápí (například v těhotenství) a jen těžko zvládají kontrolu sami nad sebou.

4. Černá káva

Všechno co je jednoduché, nenáročné a rychle vyřešené, vyznavačům černé kávy bez cukru a mléka vyhovuje. Tento typ lidí je odolný vůči změnám, trpělivý, efektivní, ovšem náladový a proměnlivý jako počasí.

5. Instantní kafíčko

Milujete instantní kávu? Pak vám není cizí uvolněnost a hlava v oblacích! Mezi vaše slabé stránky patří špatné plánování a náchylnost k otálení a lenošení, které nebere konce. S tím souvisí i nepříznivá efektivita práce.

Když nikam nepatříte

Žádná z těchto kategorií na vás nesedí? Nevadí! Jedná se pouze o zkušební studii s malým vzorkem dotázaných, takže žádný stres, pokud „nezapadáte do tabulek“. Když už nic, tak teď minimálně budete přemýšlet nad tím, jakou kávu si příště objednat. Co myslíte, zkusíte něco nového, nebo dáte přednost té svojí klasice?

A jakou kávu pijete vy? Myslíte, že se podle ní dá rozpoznat charakter? 

Foto zdroj: profimedia.cz

14.5.2014 8:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist