10 důvodů, proč musíš vyrazit do Thajska

Našeho chlapa – Tomáše Erbena – znáš díky jeho skvělým radám a chlapskému pohledu na vztahy. Ale tentokrát se ti představí v roli cestovatele, který si nade vše zamiloval Thajsko a přináší ti deset důvodů, proč do Thajska vyrazit.

thajsko-4-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Proč zrovna Thajsko?

Protože je to naprosto úžasný svět. Těžko přenositelná zkušenost pro někoho, kdo ji neprožil. Došlo mi, že Thajsko pro mě představuje tak velký kontrast k životu u nás, že si díky němu vše dokážu uvědomit. Prozřít. Jako když si někdo sáhne na dno a pochopí, co jsou jeho opravdové priority. Mně k tomu stačí výlet do Asie. Nejen, že si pokaždé připomenu, že se tu máme jako prasátka v žitě, ač si každý druhý stěžuje a řeší blbosti, ale i to, že můj život je přeplněný možnostmi. Stačí se rozhodnout a můžu. Není to všude tak samozřejmé.

Nejsem zrovna cestovatelský zelenáč a  Thajsko se mi zdá jako ta nejlepší kombinace všeho, co člověk od podobného zážitku může očekávat. Pro ty, kteří v Thajsku nebyli, ale i pro ty, kteří ano, a rádi si ten unikátní kout světa připomenou, sepsal jsem takové návodné Desatero.

Proč tedy, mimo jiné, vyrazit do Thajska?

 • Nikdy nejspíš už nebude vhodnější čas k návštěvě než teď. Je to jako jít v čase o 20 let zpátky. Naprosto liduprázdné pláže, ve vodopádu můžete být hambatí třeba hodinu a nikdo vás neuvidí. (Nikdo neuvidí nic, i kdyby náhodou přijel, ta voda tam skutečně fest chladí.)
 • S tím souvisí i to, že pár místním lidem můžete skutečně pomoct. Jakákoliv útrata je probudí z letargie. Není to jen záminka, svou dovolenou přineseš kapku bohatství Evropy sem, do světa rozvojové země. Lepší než cpát peníze charitě. Přijel jsem k bungalovům, kde jsem byl před pár lety. To, proč jsem je nenašel na Bookingu jako dřív, mi bylo jasné okamžitě. Polorozpadlé chatky, zarostlé trávou, střechy odváté větrem… příroda si to tu rychle začala brát zpět. A bezradní majitelé mezi tím. Byl jsem první turista po skoro dvou letech. Dali mě do jednoho bungalovu (asi 3 metry od moře), když jsme došli po pěti hodinách k závěru, že klimatizace nefouká proto, že prostě upadla, tak mě posunuli o chatku vedle. Podstata ale byla ta, že v den, kdy jsem přijel, tam seděli a dloubali se v nose, zatímco následující dny začali makat jako fretky, aby se vrátili zase do sedla. Neříkám, že jsem to v nich probudil já, ale těch pár stovek bahtů mohlo být motivací.
 • Všechno je teď fakt laciné. O turisty tam stojí, velká nabídka výrazně převyšuje poptávku. Za jídlo utratíte okolo 60 Kč. Kdo umí smlouvat, neztratí se. Ta chatka mě před 4 roky stála 800 Kč/noc, teď půlku. Za stejný budget tak můžete prožít daleko víc.
 • Celkově se uvolňují veškerá opatření. Asi není nazbyt, pokud si tahle země má udržet nějaký životní standard. Na druhou stranu všichni velice svědomitě dodržují veškerá opatření (až zběsile – každý, ale fakt KAŽDÝ má v Bangkoku i při jízdě na motorce v noci nasazenou roušku). Všude bezdotykové teploměry. Ale především okolo toho není žádné šílenství jako u nás!
 • Teplo, je tam nádherně teplo!!! Dobrý je nemít ultimátní plán cesty a zůstat flexibilní podle aktuálního počasí. V Thajsku je vždy někde pěkně, i když zbytek bičují monzuny. Každopádně teď nastává suché a „chladné“ (rozuměj jen 30 stupňů) počasí. Přijedete opálení, svůdní, veselí, nabití energií až do jara…
 • Může se to tu teď zdát sice celkem opuštěné, ale pořád tady máte 70 milionů místních. Nehledě na to, že ti, co sem přijedou, se s daleko větší pravděpodobností budou chtít družit právě s vámi. Je to osobnější, rodinnější. Asi jako kdyby se lidi na Václaváku měli začít zdravit. Podíl batůžkářů je nižší než sexturistů (ti se prostě otevření hranic nemohli bůhvíproč dočkat).
 • Jídlo, který vás naplní exotikou, i kdyby nic jiného nemělo. Božské ovoce, smyslné kari… mhm, už nám hledám letenky.
 • Já přijel na týden, což je fakt krátká doba. Čas strávíte v půldenní karanténě na začátku, dost času na cestě, občas člověk musí i trošku spát. Takže od trochu víc prodlouženého víkendu až po dlouhodobé nomádství. Žije tu mraky expatů, i Čechů, kteří sdílí živé komunity, ze kterých lze čerpat energii a inspiraci.
 • Masáže. Pozor, některé masérky jsou fakt lemry, jelikož tu prostě masíruje kdekdo, bez vzdělání a praxe. Obyčejně méně atraktivní ženy masírují líp, protože jim mezi konkurencí nezbývá, než se spolehnout na svůj um. Velký rozdíl je mezi thajskou masáží, při které je člověk oblečený a hmaty bolí jak sviňa. Pak je olejová alternativa, kde se celkem automaticky odkládají všechny svršky. Což je pro ně impuls občas „štrejchnout“ o různá místa – navnadit a vydělat si tak víc. Tomu člověk samozřejmě může odolat. Často masírují i ladybojové, tam člověk musí vynaložit trochu větší úsilí. Každopádně platí, že když je ta předělaná žena fakt hodně atraktivní, brání se mu těžko.
 • Lidi. Thajský lid, prosím pěkně, pro někoho, kdo v Thajsku nebyl, je božský národ. Tak usměvavý, tak pokorný, tak radostný, jako by v každém z nich bylo velké děcko, a přitom ten otylý Buddha zároveň. Ač mají málo, jsou štědří. Absolutně žádná agresivita, nabubřelé ego. Rozdávají úsměvy na potkání. Jsou zvědaví. Když pohovoříte trochu thajsky, s chichotáním se jim rozzáří oči. Každý, kdo není úplně super šťastný, by sem mohl jet a nechat se okouzlit. A ten, kdo je, ať tam jede taky, protože tam bude mít odezvu ze všech stran.

Společný trip s Tomášem

A protože každá strana má dvě mince, i tahle rajská má svou temnou tvář, je jasné, že prožít takové dobrodružství něco stojí. Peníze, úsilí, odhodlání. Setkávám se se spoustou lidí, kteří po podobném zážitku touží, a přesto se mu vyhýbají. Pro vícero různých důvodů. A já se rozhodl, že svou jubilení desátou cestu dám své vášni korunu, a vezmu pár takových lidí s sebou. Skupinku 6-10 lidí, kteří buď nechtějí jet sami, a s partou si to užijí, pro nedostatek cestovních zkušeností nebo znalost jazyka nemají kuráž. A přitom chtějí něco skutečného prožít. Vám zprostředkuji vše, co jsem tu za ta léta poznal sám.

Kdy, jak a kam?

Pojede se v druhé půlce února, plus mínus týden, tak si do té doby nevyplácej všechnu dovolenou 2022. Budeš jí potřebovat 2 týdny. A co uvidíme?

 • Skryté krásy Bangkoku, šílený shopping a uvítací party
 • Druhý největší ostrov Thajska Koh Chang s krásnými vodopády, exotickou džunglí a výlety na skutrech
 • Romantický ostrov Koh Mak bez jakékoliv infrastruktury, jen zvuky přírody a pár nás
 • Ostrov Koh Kood, jeden z obecně nejoblíbenějších, a přitom ne tolik navštěvovaných míst
 • Pattaya, divoké místo u moře, kam se sjíždí lidi z celého světa pařit a smilnit
 • Od moře pak už rovnou zpátky na letiště a domu, naplněni až po okraj

Co na to Covid?

Bohužel značně handicapuje neočkované. Alespoň za aktuálních podmínek je cesta lidem bez vakcinace zapovězená (z desetidenní karantény na pokoji člověku skutečně jebne). Podmínky vstupu poctivě sleduji. Nejnákladnější část – letenky – budeme mít flexibilní (s pojištěním). Pokud byste před odjezdem onemocněli, nebo by nám zavřeli cestu, o svou zálohu nepřijdete. Čeká nás pravděpodobně složitější administrativa, nějaké PCR testy, ale tím vším vás za ruku provedu.

Se mnou tedy nepojedete na pobyt do jednoho pětihvězdičkového resortu, ale svůj čas naplníme prožitky a poznáním. Nebudu vás tahat žádnou špínou, nebojte, jen spolu půjdeme vstříc autentickým momentům.  Abyste vůbec poznali, že jste v Thajsku a ne JAKÉMKOLIV zahraničním resortu. Postarám se o vás. Před cestou i během cesty. Budete do velké míry samostatní, dělat si věci po svém, já vás prostě zabezpečím a do toho vám budu nabízet “fakultativní”zábavu – šnorchlování, výlet na vodopády, meditaci na pláži, kohoutí zápasy (nás ve vodě, ne nějaký ptačí masakr), cestu za jídlem.

Cena: 43 tisíc – za letenky (najdu nejrychlejší spoj, ať nepromarníme 3 dny na cestě), ubytko na všech místech, vnitrostátní dopravu a za mou maličkost. Na vás pak už zbývá jen jídlo a zábava, tedy nejlacinější položky celé akce.

A v čem se bude naše cesta lišit od jiných akcí?

Cenou – jasně, pořád jedeme do Thajska a ne na Mácháč. Přesto chci být cca o min. 10 tisíc levnější než podobné akce cestovek.

Astmosférou – do party chci vybrat jen pohodové lidi. Už podstata cesty bude vyžadovat veselé a dychtící povahy. Budeme se na věcech domlouvat, no a já pak budu mít hlavní slovo 😊.

Nebudu tvůj průvodce, budu tvůj parťák. Možná mě už trochu znáš ze zdejších článků. Hodně času věnujeme terapeutickým rozhovorům. Autentickým tématům, které se v tobě odehrávají. Pokud budeš chtít, pak se v tobě odehrají změny. V tom úžasném, vřelém, očistném prostředí tomu nebudeš chtít vzdorovat. Nejdřív pochopíš, zaťukáš si na čelo, pak si zaplaveš a poté spolu naplánujeme, co dál.

Celá tahle akce bude moje organizační premiéra, takže si na každém z vás dám super záležet 😊.

Napiš, volej, nemůže nás být moc: 730 803 353. Dáme kafe a uvidí se.

14.12.2021 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist