Miminko v horku. Co dělat, když je venku hic?

Tropická vedra přidělávají vrásky na čele nejedné mamince. Pokožka těch nejmenších je velice citlivá, tudíž náchylnější třeba k úpalu. Pokud i vy řešíte, jak ochladit vašeho drobečka, nechte se inspirovat následujícími tipy.

Pobyt doma

Kojené děti zřejmě budou vyžadovat zvýšený přísun dávek mateřského mléka. Vodu nebo další tekutiny navíc naopak nepotřebují. Děti, které nejsou kojené, by měly dostat několik menších dávek převařené vody navíc. Pokud děťátko zvrací či pokud má průjem, doplňte příjem tekutin.

Když je venku horko, dopřejte vašemu miminku extra koupel. Ale pozor! Voda musí být vlažná. Příliš nízká teplota vody dítěti nesvědčí. Miminko nechte vysušit vzduchem, nemusíte ho utírat ručníkem. Pokud nemáte klimatizaci, pořiďte si větrák. Miminko položte do nejchladnější části místnosti, ale nestavte před něj větrák. Pokud máte klimatizaci, teplota v místnosti by měla být kolem 24 stupňů, ne méně!

Jde to i bez větráku či klimatizace. Miminko se dá ochladit i tak, že v okolí postýlky rozvěsíte vlhké ručníky, tím trošku snížíte teplotu vzduchu.

článek

Pobyt venku

Horké počasí způsobuje u nejmenších dětí potničky (ty jsou zpravidla neškodné) ale i opruzeniny. Proto mažte části kůže, které jsou často vlhké – oblast kterou kryje plínka – zinkovou mastí případně ricinovým olejem.

Dbejte na to, aby bylo děťátko ve stínu. Odkrytou část kočárku zacloňte plínkou. Mimina mladší než rok by neměla při extrémních vedrech být venku vůbec.

Oblékejte dítě podobně jako sebe. Volte volné lehké bavlněné oblečení, ale zakrývejte mu ručičky i nožičky. Určitě nezapomeňte na klobouček. Části tělíčka, které nejsou zakryté, namažte krémem s ochranným faktorem nejméně 30.

Vyhýbejte se cestě autem, když už musíte, jeďte brzy ráno. Miminka se totiž v autě velmi rychle zahřejí. V žádném případě nenechávejte dítě v autě samotné! Na dítě v autě nesmí svítit slunce, dětská pokožka se může spálit i přes sklo auta.

Foto zdroj: profimedia.cz

9.7.2013 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist