Sexuální fetišimus: Docela neškodná zábava

Markéta má doma sbírku, ovšem ne ledajakou. Sbírá trička a slipy svých partnerů. Tyhle trofeje jí prý připomínají dávné příběhy jejích lásek. Přitiskne si je na tvář, zasní se a zase jako před lety cítí vůni jeho těla…

Na úchylku přišla s první láskou
„Vůbec si nepřipadám úchylně,“ brání se případným nechápavým, podezíravým nebo dokonce odsuzujícím poznámkám pětatřicetiletá Markéta. „Uvědomila jsem si to už někdy v šestnácti letech, kdy jsem zažívala svoji první lásku. Pavel si u mě jednou zapomněl svoje tričko. Ucítila jsem jeho vůni a byl konec. Začala jsem se s ním mazlit, tedy s tím tričkem. Pak jsem mu ho musela vrátit, ale později, jednou, když jsme se balili z výletu, jsem mu prostě jedno použité tričko ukradla. Přišlo mi hloupé prosit ho, aby mi dal špinavé tričko, nevím, co by si o tom myslel,“ líčí okamžik, kdy poprvé přišla na svoji úchylku. Postupně si vytvořila sbírku pánských triček a slipů.

článek

Použití ano, zneužití ne
Její tajemství patří mezi ta, která raději nikomu neříká. Nemyslí si, že by našla pochopení, přestože jde o naprosto neškodnou zábavu. Tím, že si nechává po svých partnerech špinavá pánská trička a slipy, aby si tak připomněla vůni jejich těla a atmosféru dávno skončeného vztahu totiž nikomu neubližuje. Tedy pokud ony předměty zrovna nepoužije do soudního sporu. Vzpomínáte si na aféru, kdy si Monika Lewinská, stážistka v Bílém domě, nechala šaty se spermatem bývalého prezidenta Spojených států amerických Billa Clintona? Tak takový okamžik právě máme na mysli. Fetiš Markétě schvalujeme, ovšem případný soudní spor s bývalým partnerem o pohlavní zneužití už z pochopitelných důvodů ne.

články

Fetišem je i lebka světce
Ostatně fetišismus není jenom sexuální záležitostí. Třeba takové náboženství se bez fetišů vůbec neobejde. Některé z nich jsou dokonce předmětem masového zbožňování, což by se ovšem v případě fetišů sexuálních mohlo stát jenom stěží. Vzpomeňte si třeba na různé ostatky svatých, k jejichž uctívání se pořádají celá obrovská procesí. Nikdo si jaktěživo nedovolil zpochybnit cíl těchto poutí. Nikdo neobvinil pocestné z nekrofilie a přitom jde o náklonnost k mrtvému…Zrovna tak růženec v rukou pobožné dámy. Nikoho by nikdy nenapadlo jí ho sebrat a je to také fetiš, bez kterého by dotyčná asi těžko absolvovala svoji pravidelnou denní modlitbu.

článek

Nikoho neobtěžujte a nikomu neškoďte
Vlastně skoro každý člověk se stává tak trochu sexuálním fetišistou už tím, jaké sexuální preference má. Pokud se muži třeba líbí blonďaté vlasy do té míry, že si s jinou než s blondýnkou zkrátka neužije, je zkrátka fetišistou se zaměřením na blondýnky (možná, že taková úchylka dokonce má nějaký odborný název). Předmětem vašeho erotického zájmu se může stát téměř cokoli, někoho třeba vzrušuje milování na kožešinách, jiný si schovává podprsenky. Fetišistické úchylky mohou být i docela kuriózní, třeba zmíněná erotická náklonnost k mrtvolám. Jisté ovšem je, že pokud úchylkami nikoho neobtěžujete nebo neubližujete svému okolí, je vlastně všechno v pořádku a jde o neškodnou záležitost.

A co si o fetišismu myslíte vy?

Foto zdroj: profimedia.cz

31.5.2013 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist