Nemilujeme se. Jsem skřivan a on sova

Zdánlivá prkotina může obrátit milostný život vzhůru nohama. „Můj muž uléhá do postele pozdě v noci. V době, kdy už vážně nemám chuť se po celodenním vypětí v práci milovat,“ stěžuje si čtyřicetiletá Nataša.

Biorytmy máme každý trochu jiné. Někdo je skřivan a jiný sova. A zatímco skřivanovi nevadí milování v časných ranních hodinách, pro sovu představa sexu v šest ráno zkrátka není vůbec sexy.

Není také divu, když zpravidla usne tak ve dvě ráno. Přes den je milování bohužel nemyslitelné, vždyť jsou oba v práci a o víkendu pak zpravidla mají na starosti děti. Také často dumáte nad tím, jak by bylo fajn, kdybyste se mohla pomilovat jen tehdy, kdy na sex opravdu máte chuť?

Nevím, zda to je záležitost biorytmů. Já si prostě sex v šest ráno vůbec neumím představit. Ne že bych snad chodila spát nějak extrémně pozdě. Péče o malé miminko mě utahá tak, že někdy usínám jen chvilku poté, co malou uspím. V šest ráno se cítím vyždímaná jako citron a s vizáží divoženky nepříliš atraktivně. Samozřejmě mám problém: kdy se vlastně milovat, když jsem ráno i večer unavená. S manželem, který je v práci často přesčas, se opravdu jen stěží shodnem,“ říká devětadvacetiletá Lucie.

Její případ je ale extrémní. Typickým případem soužití skřivana a sovy je vztah Petry a Honzy. „Když jde Petra na kutě, pro mě večer teprve začíná. Zatímco já bych se rád ještě bavil, ona má hlubokou půlnoc. Nezbývá nám, než se milovat ráno. Ale někdy mám pocit, že se do toho Petra trochu nutí,“ svěřuje se dvaadvacetiletý Honza.

článek

Soužití dvou příkladných představitelů skřivana a sovy patří často k těm nejkomplikovanějším, ačkoliv se to na první pohled nezdá. Ale i u dvou typických sov může své udělat únava. Řešení lze nalézt jedině v případě, že se přizpůsobíte jeden druhému. Pak je celkem prosté. Chce to sjednotit dobu uléhání do postele alespoň dvakrát v týdnu. Ale pozor, nemusí to ještě nutně znamenat výzvu k sexu. Jde jen o to, abyste si užili společně intimitu a pak se uvidí. Další možnost je samozřejmě sex v nějakou netradiční denní dobu. Co takhle zpestřit si jím tu a tam polední pauzu? Samozřejmě vše lze realizovat pouze v případě, pracujete-li blízko od sebe a navíc je v dostupnosti hodinový hotel.

Nejpohodlnějším řešením, které se nabízí, je zužitkovat víkend – to je doba, kdy jste oba doma. Určitě se najde nějaká babička, která se vnoučat na pár hodin ráda ujme. Pak už nic nebrání užít si odpolední siestu trochu jinak než doposud.

Jak to máte doma vy? Shodnete se na době milování, nebo máte stejný problém?

Foto zdroj: profimedia.cz

22.10.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist