5 rad, jak si opravdu užít anální sex

Když přijde na muži vytoužené a ženami zatracované anální hrátky, vzpomenu si na inkriminovanou epizodu Sexu ve městě, kdy Samantha říká: „Proč ne, ale nezapomeň na tunu lubrikačního gelu!“ No dobře, ale proč teda „jo“?

Vždy, když jsme na to téma s kamarádkami narazily, shodly jsme se, že jsme ochotné to zkusit, ale ne za hranici větší než malé bolesti. Což v praxi znamená, že většina z nás to už i zkoušela, ale s žádnými uspokojivými výsledky. Většinou jen s tím závěrem, že to nemá smysl zkoušet znova. A následuje společný povzdech: Když ale on Martin/David/Pavel/Jarda/Lukáš to pořád chce…

A to je zřejmě jeden ze zásadních důvodů, proč to vůbec zkoušet. Ať už je ten Martin/David/Pavel/Jarda/Lukáš váš přítel, manžel nebo milenec, oba vás zřejmě baví činit si navzájem potěšení. A pokud to není v přímém rozporu s pravidlem, že byste se v sexu do ničeho neměla vysloveně nutit, zřejmě byste mu ráda vyhověla, i za cenu trochy počátečního nepohodlí, zvlášť když různé zdroje tvrdí, že se vám to může taky docela dost líbit…

Argumentů, proč to nedělat, máte určitě spoustu, a samozřejmě existují i celkem objektivní důvody týkající se zdravotní „nezávadnosti“, které se ovšem při správném zacházení vytrácejí. Záležitosti týkající se hygieny budu také považovat za samozřejmé. Takže v tomto článku se budu soustředit pouze na „jak“ a „proč“. A to proto, že mě nedávný příjemný zážitek, co se týče „anální barikády“ 🙂 úspěšně převerboval ze strany zarytých odpůrců na stranu nadšených nováčků!

Za prvé: Správný partner
Měl by to být někdo, před kým nemáte zábrany. S kým vás baví zkoušet nové věci bez předsudků a s kým v posteli necítíte nejmenší náznak stresu. Někdo, před kým nemáte žádný mindrák, ani obavy z toho „co si o vás pomyslí“. A ideálně by to měl být taky někdo s požadovanými zkušenostmi. Že to zní trochu jako požadavky na výběrovém řízení? Marná sláva – když dva dělají totéž, není to totéž…

Za druhé: Správné pomůcky
Ano, potřebujete lubrikační gel. Ale ne ledajaký. Ten na vodní bázi vám v tomto případě dobrou službu neprokáže, musí se průběžně doplňovat, a jak vám vysvětlí každá šikovná paní v sexshopu, nemá dostatečnou „kluznost“. Takže potřebujete gel na silikonové bázi. Pro začátečníky se hodí i různé malé pomůcky, které jsou měkké a příjemné na dotek a které vám pomohou zbavit se počátečního napětí. V sekci lubrikačních gelů pak existuje i vychytávka speciálně pro tyto účely, jenž má mírně znecitlivující účinky, takže významně minimalizuje počáteční „nepohodlí“.

Za třetí: Správná poloha
Ač se může zdát logicky první volbou přístup ze zadu, na začátek to není ta nejepší pozice. Nejenže jste při poloze v kleče či na břiše celkově ve větším napětí, což ztěžuje tolik potřebné uvolnění. Navíc na sebe nevidíte, a to zase komplikuje komunikaci – zejména tu neverbální. Pro začátek se spolehněte na starého dobrého misionáře.
[[related]]
Za čtvrté: Správný postup
Lubrikačním gelem nešetřete. Začněte něčím menším. Prstem nebo třeba speciální pomůckou zmiňovanou výše. Jen si hrajte. Beze spěchu, bez nátlaku. Správný partner vás bude vnímat a až nastane čas, opatrně „přistoupí k dílu“… Na poprvé jde vlastně jen a jen o to, překonat vlastní strach a trochu bolesti. Ta je však tím větší, čím víc se tomu bráníte. Tím menší, čím víc gelu použijete, a čím víc se uvolníte – fyzicky uvolníte. Pak vás překvapí, jak snadné to vlastně je.

Za páté: A proč vlastně?
Pokud se přimějete uvolnit a „spolupracovat“, vzápětí si užijete velmi intenzivní nový pocit. Ohromně intimní. A nesmírně vzrušující.

4.4.2012 4:00| autor: Adéla

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist