Sex je někdy fuška. Mám se milovat unavená?

Je lepší alespoň nějaký sex než žádný? A máme se do milování nutit, když po perném dni téměř usínáme ve stoje? Hektický styl života bohužel potlačuje libido, a tak tyto otázky nabývají na aktuálnosti.

Poslední dobou nemám na sex vůbec chuť. V práci se mi konečně začalo dařit, jenže s povýšením se na mě nakupila spousta problémů, o stres není nouze. Jsem ráda, když občas stihnu oběd. Večer pak přicházím domů totálně vyřízená, na sex nemám pomyšlení. Jenže co teď. Bojím se, že brzy přijdu o partnera,“ svěřuje se osmatřicetiletá Romana.

Má cenu milovat se, když jsem unavená?

Stejný problém jako Romana řeší řada žen, ať už se jedná o úspěšné manažerky, nebo třeba o mámy na mateřské. Podle sexuologů ale má milování smysl, i když je člověk semletý denními povinnostmi. Naopak musí-li se například starat o nemocné malé dítě či má-li dlouhodobější psychické problémy, určitě by se neměl do sexu nutit a raději by si měl odpočinout, pokud to jde. Ovšem jste-li „jen“ unavená či máte-li za sebou stresuplný den, je milování tím nejlepším relaxem. Orgasmus je ta nejlepší ukolébavka pro dospělé. A stejně tak jako s jídlem roste chuť, pravidelný sex zvyšuje touhu obou partnerů.

článek

Ocitáte-li se v období delšího půstu, měla byste to řešit co možná nejrychleji! Hrozí totiž, že se vám do milování nebude chtít nikdy! No jo, jenže jak přemoci únavu a vykřesat alespoň jiskřičku vášně?

Někdy je to fakt těžké. S manželem máme oba náročnou práci. Někdy to řešíme tak, že se na sex připravíme jako na mimořádnou událost. Uděláme si dobrou večeři, koupíme kvalitní víno, hezky se oblékneme, jako kdybychom šli do společnosti – sex je pak jakousi třešničkou na dortu,“ říká osmadvacetiletá Jana. „To pro mne je důležitý právě ten moment překvapení, něco na způsob vezmu si tě rychle a hned teď. To je pak ten nejlepší živočišný sex,“ oponuje třicetiletá Lucie.

článek

A co když mě sex nudí?

Pokud se milujete sice celkem často, ale sex se stal spíše než neobyčejným zážitkem šedou rutinou, vyplatí se dát si na čas, třeba na měsíc, pauzu. V období úplného sexuálního půstu můžete přemýšlet, jak si postelové hrátky okořenit. Stačí maličkost. Kupte si třeba sexy prádlo, zajděte do obchodu s erotikou a vyberte si nějakou ze sexuálních pomůcek – jejich účinek mnohé páry ještě pořád podceňují! Zkuste se milovat na neobvyklém místě, třeba v cizím městě v hotelu.

Nejlepším způsobem, jak okořenit sex, je podle mě troška adrenalinu. Ráda se proto miluju tam, kde to hrozí nebezpečím odhalení, ale přesto je riziko celkem nízké. Třeba v zadní řadě kina,“ radí, jak na věc čtyřiadvacetiletá Irena.

 
Foto: Profimedia.cz 
3.7.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: chuť na sexsex

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist