Nemá ten tvůj dobrý vztah ke svojí matce? Nebude ho mít ani k tobě. Proč?

Pokud pomýšlíš na vážný vztah, je potřeba všímat si také věcí kolem a jeho vztah s mámou může být zásadní. Muži jsou totiž často tím, co z nich udělají jejich mámy. Nemá dobrý vztah ke svojí matce? Je dost pravděpodobné, že jej nebude mít ani k tobě. Čeho si tedy všímat?

vztah-s-matkou-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Příliš přísná matka, anebo naopak maminka, která by se pro svého synka rozkrájela. Oba extrémy jsou špatné tím více, že jejich následky přetrvávají dodnes. Jaký k tobě bude mít vztah? Podívej se, jak se chová ke své matce a budeš mít hned jasno. Tady máš 5 výstražných signálů, že je něco v nepořádku:

Nemá ji rád

Mnoho terapeutů říká, že pokud má muž ke své mámě špatný vztah, může to znamenat, že ve skutečnosti nemá rád všechny ženy. Něco na tom rozhodně bude. Chová-li se ke své matce s despektem a má-li na její adresu jen slova kritiky, je lepší vzít nohy na ramena. Ve skutečnosti se může bát moci ženy a její role ve vztahu. Jeho chování k tobě se může radikálně změnit v momentě, kdy se rozhodnete, že spolu chcete žít.

Telefonuje jí až příliš často

Je samozřejmě velmi těžké definovat, co znamená „příliš často“. Je-li jeho maminka nemocná nebo pokud řeší nějakou vážnou životní situaci, je samozřejmě starostlivost na místě. Bere všechny její telefonáty ihned a bez ohledu na to, že jste spolu třeba v kině, posteli nebo řešíte nějaké zásadní věci? A s telefonem utíká pryč, abys nic neslyšela? Možná se cítí trochu trapně, jeho matka jej má dost pravděpodobně stále „ve své moci“. A s mobilem utíká, abys neviděla, že je stále v podstatě malý chlapec, který maminku poslouchá na slovo. Možná ze začátku ne až taková překážka, která ale časem může přerůst v opravdu velkou bariéru.

Hraje roli manžela, ne syna

Takové nezvyklé chování matky může nastat zejména, pokud rodině předčasně zesnul otec. V takovém případě na sebe roli ochránce někdy bere syn. Je to také zpravidla on, kdo ji doprovází na důležité akce, na koho se obrací, když potřebuje opravdu zásadní radu. Asi je jasné, že tady něco nehraje! Může se totiž stát, že jeho matka na tebe po nějaké době začne žárlit.

Nemáš s jeho mámou nic společného

Tvůj partner má velmi dobrý vztah se svou mámou i tak ale může být něco špatně. Je pravděpodobné, že si podvědomě bude snažit najít partnerku, která ji připomíná. Například je-li jeho maminka pečlivou a starostlivou hospodyní, pravděpodobně u tebe bude hledat totéž, ačkoliv ti třeba může tvrdit, že je fajn, že jsi samostatná a sebevědomá. Rozumově tvoje vlastnosti ocení, nicméně ani tak vztah nemusí dopadnout, protože pocitově bude vždy upřednostňovat domácí puťku.

Bojí se své matky

V tomto případě může jít o muže, který byl v dětství až příliš často trestán, což se bohužel může podepsat na jeho psychice. V dospělosti si moc nevěří, žije v neustálém neklidu. Takoví muži se chovají velmi vlídně, snaží se ti snést modré z nebe, jenže ve skutečnosti za tím není touha udělat ti radost, nýbrž strach. Negativní emoce mohou později přerůst v hněv a permanentní naštvanost. A takový partner rozhodně není žádný ideál.

10 znaků, že je vše v pořádku

  • Má ji rád a je s ní rád.
  • Mluví s ní upřímně.
  • Má k ní respekt, ale rozhoduje se sám.
  • Když se chtějí vidět, domluví se, aby to vyhovovalo oběma.
  • Dokáže ji obejmout, dát ji pusu.
  • Matka respektuje váš vztah, přeje si, abyste vycházeli.
  • Občas se pohádají, ale spor se vždy vyřeší.
  • Chápe, že už není na prvním místě.
  • Nebojí se jí, dokáže se jí postavit.
  • Není na ní závislý.

Jak to má tvůj partner? Jak se chová ke své matce?  

Foto: Shutterstock.com

20.7.2018 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist