Největší mýty o sexu. Čemu bys rozhodně neměla věřit?

Že podle velikosti nohy se dá poznat, co má dotyčný v kalhotách? Bylo by to sice zajímavé, ale bohužel má tohle „pravidlo“ trochu mezery. A tvrzení, že muži si dopřávají milování kdykoliv, zrovna tak!

myty-o-sexu-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Sex je starý jako lidstvo samo – a domněnky o něm také, i když by jeden řekl, že po všech těch letech praxe už pro dezinformace vážně není prostor. Taky sis vždycky myslela, že bod G je zárukou nebeského orgasmu? V tom případě budeš realitou asi hodně překvapená. Existují však i další vyvrácené lechtivé povídačky, které stojí za pozornost… Tyhle znáš?

Část těla jako ukazatel nadílky v trenýrkách

Podle „nosa“ poznáš kosa? Jo, říká se to. A nikdo vlastně dodnes neví, odkud se tahle hloupost vzala. Stejně jako fáma, že délka chodidla je přesným barometrem mužství. Ve skutečnosti neexistuje žádná a vědecky potvrzená souvislost mezi velikostí určité části těla a velikostí penisu. Je tedy naprosto zbytečné na prvním rande sledovat boty, rysy v obličeji i prsty na rukou tvého společníka. Holt se budeš muset nechat překvapit, tedy když všechno půjde podle plánu.

Chtíč mužů je neomezený

Nic proti ničemu, ale tuhle legendu do světa pravděpodobně pustil chlap, aby udělal patřičnou reklamu celému druhu. Jako pokus dobrý, nicméně s pravdou nazvanou „nonstop čipernost“ nemá pranic společného. Pánové totiž zažívají každodenní výkyvy libida, stejně jako ženy. Jejich chuť na sex je ovlivněna mnoha faktory, přes které vlak nejezdí. Ve hře je strava, nedostatek spánku, stres, zdravotní stav, užívání léků, nesoulad ve vztahu i sebevědomí. Být v pohotovosti 24 hodin denně a sedm dní v týdnu je tedy spíš jen vroucným přáním.

Předstírání orgasmu. Koho se to týká?

Kdo by se vsadil, že vyvrcholení simulují výhradně ženy, aby o vrozené šikovnosti ujistily partnera, by prohrál na celé čáře. Ukázalo se, že i muži jsou v tomhle mistři a jejich herecké výkony zaslouží Oskara! Podle závěrů jednoho amerického průzkumu zabývajícího se sexuálním chováním je podvodníků celých 18 procent. Proč to dělají? Z úplně stejného důvodu, jako jejich polovičky – aby byl doma klid a prostě to klapalo bez zbytečných otázek. No kam ten svět spěje, když si lidé lžou už i v posteli?!

Bod G je všemocný a jeho souřadnice dané

Snad žádné zákoutí ženského těla není tolik diskutované jako mýtický bod G. Ten by se podle všeho měl nacházet na přední straně vaginy, pár centimetrů od „vchodu“. Jenže mají to všechny holky stejně? Ani omylem! Anglický výzkum provedený na vysoké škole King´s College London prokázal, že ani geneticky identická dvojčata nemají své erotogenní zóny na stejném místě – což existenci G bodu trochu zpochybňuje. Muži, kteří na zmíněné tlačítko vášně upínají veškeré naděje, budou asi zklamaní. Ale co, kdo hledá, najde…

Nevěra. Které pohlaví k ní má blízko?

Ačkoliv mnozí sklony k podvádění přisuzují spíše mužům, nic není tak horké, jak se uvaří. Američtí vědci jsou na základě vlastní studie přesvědčení, že ženy jsou mnohem nevěrnější a povyražení jinde hledají častěji, než jejich „svaté“ protějšky. Také jsou velice zdatné ve lhaní a vymýšlení alibi! Nutno dodat, že celý průzkum mají na triku čistě pánové, takže kdo ví, jestli nechtěli jen šikovně odvrátit pozornost. Náchylnost k nevěře tedy raději nechme pro obě pohlaví nerozhodně. A bacha, zahýbají dokonce i tučňáci! Nevěříš? Vtipný důkaz ve videu…

A jakou nejdivější báchorku o sexu jsi slyšela ty? Poděl se o ni s námi, těšíme se na příspěvky v diskuzi. Za nás rozhodně není mýtus sexy spodní prádlo. Uznej sama, že to, co najdeš v naší fotogalerii, je hodně antikoncepční.

Foto: Profimedia.cz, facebook.com, instagram.com

25.7.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist