Jsi na starší muže? Něco to o tobě vypovídá

Rajcují tě vyzrálí muži, co mají už šediny a rozhodně to už dávno nejsou žádní zajíčci? Přemýšlela jsi někdy nad tím, proč tomu tak je? Je dost možné, že za vším tím může být nevyrovnaný vztah s tvým otcem nebo podvědomě hledáš někoho, kdo se bude o tebe starat. Zkrátka to, že si vybíráš zásadně starší typy mužů, není náhoda a něco to o tobě prozrazuje.

zena-na-starsi-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Některé ženy vůbec nezajímají jejich vrstevníci a už od svého dospívání pokukují po těch starších. Tomu rozumíme, muži zkrátka stárnou pomaleji a někteří s věkem krásní a stávají se více charismatičtí. Pokud jsi ale nikdy nechodila s mladším, ani se stejně starým mužem jako jsi ty, může to mít jasný důvod.

Chybí ti otec

Holky, co tíhnou ke starším mužům, podvědomě hledají otce, který na ně třeba kvůli pracovní vytíženosti neměl tolik času. Nahrazují si tím vztah se svým tátou, který v době dospívání nebyl příliš ideální. I když si to možná neuvědomují, za jejich náklonnost může právě jejich otec, který jim nedával tolik lásky, kolik by potřebovaly. Možná je to i tvůj případ. Neříkáme, že bys neměla milujícího otce, ale přeci jen tátové nebývají tolik doma jako jejich manželky nebo prostě jen ke svým dcerám nenašli tu správnou cestu, i když se snažili.

Potřebuješ jistotu

Vztah s o hodně starším mužem poskytuje větší jistotu než s nějakým mladíkem. Samozřejmě, že to není vždy pravidlo, ale přeci jen vyzrálí muži už mají své jisté a na nějaké vylomeniny si ani nevzpomenou. Většinou mají své byty či domy, stálou práci a už se dávno nehoní za každou sukní. Takový chlap prostě pro tebe představuje ten pravý přístav, a ty se bojíš, že tvůj vrstevník by tě mohl v životě nemile překvapit. Třeba nápadem prodat dům a jet okolo světa nebo nějakou milenkou.

Máš už plné zuby nevyzrálých zajíčků

Nemusí to sice platit pro každou, ale jsou ženy, které se nabažily mladíků, a už hledají zkrátka jinde. Pokud vedly trochu promiskuitnější způsob života, tak už o chlapech ví první poslední a nějaký třicátník je už nemůže ničím ohromit. Proto se snaží najít nějaké to kouzlo u mužů, kteří už mají něco za sebou a nepřipomínají zastydlého puberťáka.

Jsi napřed

Další důvod, proč vyhledáváš společnost starších mužů, je pravděpodobně i ten, že jsi prostě příliš vyzrálá. Jsi zkrátka napřed a muži tvého věku ti nedostačují. Třeba jsi prožila nějaké trauma a to poslední, co chceš, je být s někým naivním, co toho o životě moc ještě neví. Čím starší muž, tím více doufáš, že u něj najdeš více moudrosti. I když bacha na to, ne vždy to tak může být, jak se říká: „Se stářím přichází moudrost, ale někdy to stáří přijde samo.“

Strach z toho, že bys u mladšího neuspěla

Je ale také možné, že se upínáš ke starším partnerům kvůli nízkému sebevědomí. Neříkáme, že je to tvůj případ, ale některé ženy se prostě bojí si něco začít s mladším mužem, protože nechtějí bojovat s konkurencí. Chlapík o dvacet let starší jim může připadat jako snazší kořist. Kromě toho se nemusí tolik bát svých nedostatků, protože se domnívají, že jim nějakou tu vrásku, nadbytečný faldík či další nedostatek odpustí snadněji než dokonalý mlaďoch.

Potřebuješ péči

Co si budeme povídat, pryč jsou ty doby, kdy muži své ženy hýčkali. Přehršle pracovních povinností, koníčků a volnočasových aktivit prostě mladým mužům už tolik nedovolí se o své partnerky starat. Navíc současní mladíci někdy na galantnost a nějaké to rozmazlování zapomínají. To, že se my ženy snažíme za každou cenu chlapům vyrovnat, vede k tomu, že už nám málokdy podrží dveře nebo odnesou těžký nákup. Tak lovíš ve starších vodách a doufáš, že gentlemani ještě nevymřeli.

A na co se připravit, když si začneš románek se starším mužem?

Teď je to ještě chlap v nejlepších letech, ale musíš počítat s tím, že zestárne rychleji než ty, a zatímco ty budeš mít ještě dost sil, on už bude vyhledávat klid a stařecké bačkory. Také půjde dříve do důchodu a rodinný rozpočet se ztenčí. Navíc nebude mít tolik sil na výchovu dětí. Zkrátka všechno má své pro i proti.

Příběhy čtenářek:

Ilona (43 let):Já nevím, jestli mám nějaký důvod, proč jsem si nakonec vzala staršího muže. O tom jsem nikdy nepřemýšlela. Prostě jsem ho milovala. Ale je pravda, že jsem vždy byla trochu nejistá a kluci v mém věku mi přišli moc divocí. S Milanem prožívám krásný život. Ale jednu nevýhodu to má, je o patnáct let starší, takže mu brzy bude šedesát a nějaké stařecké neduhy už pozoruji. Uvědomuji si, že zestárne o hodně dříve než já. To je daň za to, že jsem se celý život vedle něj cítila jako princezna. Rozhodně ho ale nikdy neopustím,“ má jasno Ilona.

Hanka (28let): „Tak přesně tohle je můj případ. Starší muži byli vždy moje parketa. Ale vztah s otcem mám výborný. Jen si prostě myslím, že mladí kluci se někdy chovají pitomě. Potřebuji vedle sebe vyzrálého muže, a to dvacátníci a možná ani třicátníci nejsou. Třeba až mi bude padesát, dám se na zajíčky, protože mě konečně začnou zajímat,“ směje se Hanka.

Jitka (35 let):Já chodila se staršími i mladšími. Podle mě to není ve věku. Někdy se mladí muži chovají daleko zodpovědněji než nějaký padesátník. A někdy se ten padesátník zblázní, chytne druhou mízu a o nějaké vyrovnanosti nemůže být ani řeč,“ myslí si Jitka.

Tereza (31 let): „Tak já vím naprosto přesně, proč vyhledávám starší muže. Umí se totiž k ženám chovat. Se starším chlapíkem se mi nikdy nestalo, že by po mně chtěl to kafe, na které mě pozval, zaplatit. Ale ti mladší si klidně řeknou o proplacení poloviny útraty nebo dokonce při placení dělají mrtvé brouky. Nejsem žádná zlatokopka, ale první rande je první rande, a podle mě to platí vždy chlap. Tedy alespoň v tom případě, když tu schůzku navrhl on,“ vysvětluje Tereza.

A jaké máš zkušenosti ty? Jsi na starší muže nebo raději randíš s vrstevníky? Myslíš si, že když žena chodí jen s vyzrálými muži, tak to o ní něco vypovídá nebo je to prostě jen náhoda? Napiš nám do diskuze tvůj názor.

Foto: Shutterstock.com

5.10.2018 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist