Je dobrý nápad spát se svým bývalým?

Sice jste se rozešli, ale jako milenci se scházíte dál? Důvody rozchodu už nejsou pro nikoho podstatné, protože jediné, na čem záleží, je sex? A teď ten největší paradox: Milování je mnohem lepší než dřív! Cesta do pekel? Výhra? Jak to nazvat, hergot?

Každý zná to přísloví, že by neměl dvakrát stoupnout do jedné řeky. Ale od přísloví k činům vede dlouhá cesta! Mít milence z řad svých bývalých partnerů se neřadí mezi úplně nejšťastnější způsoby, jak vyřešit chuť na sex. Proč?

Už se znáte, ale… 

Podle kanadské studie, kterou zveřejnil britský deník Daily Mail, se se svými ex intimně stýká až 47 procent dospělých! Hádáte, co je k tomu vede? Vědci říkají, že jistota a známé, již probádané území. Také vliv alkoholu nebo dlouhodobější flirtování na sociálních sítích, které se ne vždy setká s úspěchem, dělá svoje. Však to znáte… Najednou si i vy vzpomenete, že tenkrát to tak špatné nebylo… No, a emoce a vzpomínky se postarají o zbytek. Psychologové se zmiňují, že pak už vás oba zajímá jen to, jak se vzájemně uspokojit. A všechno je na první pohled tak nekomplikované!

Vás netrápí, že on přišel domů pozdě, cestou zapomněl koupit pečivo, pak nechal u postele špinavé ponožky. Nejste spolu, nežijete spolu, přijdete a odejdete podle vlastního uvážení. A jako bonus se nemusíte bát zkoušet nové věci od plyšových pout po sex ve třech. Cokoliv, z čeho jste měli v minulosti obavy, vám teď v realizaci nebrání. Experimentujete a vychutnáváte si zakázané ovoce, které je zatraceně šťavnaté. Jak dlouho se asi může „jíst“, než se zkazí?

článek

Jde opravdu jen o sex?

Vědci varují, že mnoho jedinců bere milostné hrátky s bývalým partnerem jako možnost znovuzrození vztahu, což podle autorů studie vede k velkému zklamání a psychické újmě. Jen málokdo totiž dokáže po rozchodu navázat na to, kde vztah skončil. Proto pozor, nenechte se ovlivnit jen skvělým sexem, nebo pouhopouhou myšlenkou na něj! Neznamená to vždycky šťastný „comeback“ a vratku na startovní čáru partnerského vztahu!

Zásady bezpečných schůzek 

Pakliže mezi vámi a jím panují přátelské vztahy i po rozchodu, ale vy nechcete zbytečně riskovat, scházejte se s bývalými zásadně na veřejných místech, ať zbytečně nepodléháte emocím. Odpusťte si romantickou večeři, která evokuje vzpomínky a dokonce i pocit žárlivosti vyprovokovaný faktem, že už nepatříte do jeho života. Scházet se můžete, ale čím horší hospoda, tím líp! Luxus a péče romantice jen nahrává, doporučují odborníci! Máte v plánu pokusit se slepit váš vztah? Pak přejeme hodně štěstí, budete ho potřebovat. V posteli i mimo ni.

A co vy, máte nějaké zkušenosti s chutí na sex se svým bývalým? Podělte se o ně s námi! Jak to celé dopadlo? 

Foto zdroj: profimedia.cz

29.1.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist