Jak to vidí chlap: Partnerovi začala vadit má minulost

Sladit se s partnerem bývá občas běh na dlouhou trať, co ale dělat, když problémem je naše minulost, kterou nový partner nechce akceptovat nebo mu vadí? Právě tenhle problém řeší naše čtenářka Ella a zeptala se na názor našeho chlapa Tomáše Erbena.

jak-to-vidi-chlap-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Dotaz čtenářky Elly:

Ahoj Tome,

ráda bych tě požádala o radu. Je mi 32 let a před třemi měsíci jsem se na seznamce seznámila se svým přítelem, kterému je 36 let. Vše bylo až doteď v pořádku, o víkendu se mě zeptal, jak to s námi vidím za půl roku, tak jsem mu odpověděla, že zatím je vše tak, jak má být a že nevidím žádné problémy (hodně cestujeme, sportujeme, vaříme, milujeme se atd.) a on mi z ničeho nic řekl, že se jen ptá, protože on je držák, ale u mě si není jistý, když jsem měla chlapů jak v celý jedný vesnici. Nevím, kde na to přišel, kolik partnerů jsem měla. Dost se mě to dotklo a od té doby jsem dost odměřená a nevím, co si o tom mám myslet. On měl v životě jen 2 partnerky (tu druhou po 10 letech vztahu podvedl, a to ji předtím požádal o ruku a byli zasnoubeni ). Nechtěla jsem jít do konfliktu a třeba mu říct, že on zase podvedl svou snoubenku… Opravdu mám zmatek v hlavě. A už teď se mnou chce děti a pořád mluví o tom, jak on si to představuje, ale nějak moc nevidím v tom vztahu, že by se mluvilo o nás, ale jen o těch dětech. Myslím, že je na to brzy, když spolu ještě ani nebydlíme a do toho mi řekl tohle. Prosím tedy o radu.

Předem moc děkuji

Ella

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Ello,  nebudu chodit dlouho okolo horké kaše – měla jsi chlapů, jak v celý jedný vesnici? Třeba i nějaký malý? Jenom mě to zajímá 😊.

Určitě ti došlo, že jsem to téma chtěl trochu odlehčit. Každý si prošel nějakou cestou a kohokoliv nějaká minulost trápí, potřebuje jedině šikovný nádech, výdech a poslat tyhle bubáky do minulosti, kam patří. Spolu s jakýmikoliv výčitkami, osočováním, dotčením. Tohle anebo terapii.

Ta situace mi zní, jako když někde něco zaslechl a z jeho pohledu „držáka“ jsi prostě byla veselejší, než by se jeho morálním hodnotám zamlouvalo. Jestli do těch tě ale nedokáže vtěsnat, je to čistě jeho problém a ten mu s klidným srdcem nech, ať se s ním vypořádá sám.

Pokud taková situace nastane znova, co by ti pomohlo nepoddat se jeho energii? Jaká by měla být Ella, která nepotřebuje sklouznout k nějaké obhajobě nebo protiútoku, která zůstane nad věcí uvnitř i navenek?

Pokud přeci jen chceš udělat něco vstřícného, překročit své ego (to tvé dotčení) a věnovat mu svou empatii, zkus zavřít oči a prožít pocity člověka, který chce v životě patřit ideálně k jediné ženě. Uvědomíš si, proč pro někoho takového může být tvá minulost lehce palčivá. Spíš, než aby to v tobě vyvolalo vzdor, tenhle soucit tě k němu přiblíží.

Co jsi při takovém „cvičení“ pocítila? Často tvrdím, že zkusit opustit sám sebe a dokázat se vžít do kůže našeho partnera je velkým gestem.

Říkáš, že se ve vztahu málo mluví o vás, ale přitom ho prožíváte dost plně – cestujete, milujete se, vaříte… Řekl bych, že samotné mluvení o dětech není ničím svazující. Spíš to, co symbolizuje. Co pro tebe znamená, že si tě tak loajální člověk vybral jako svou vyvolenou? Co z toho je dobrého a toho, o co nestojíš? Co by procítil tvůj partner, kdyby zavřel oči a měl prožít niterní pocity Elly? Věděl by, že jste si souzeni? A měl by pravdu?

Čtěte také:

Zkus poradit Elle, jak by ses na jejím místě chovala ty? Napiš nám do diskuze…

Text: Tomáš Erben, foto: Shutterstock.com, Tomáš Erben

22.6.2022 3:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist