Zaměřeno na nevěru. Které pohlaví se jí dopouští častěji?

Podvádění bylo, je i bude součástí života. Věřila bys tomu, že na někoho může působit jako mocné afrodiziakum, které skomírající libido pozvedne do nebeských výšin? A prý bys o tom měla něco vědět!

nevera--1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Náklonnost k nevěře byla vždycky připisována spíše „silnějšímu“ pohlaví, o němž se říkalo, že hříšné skutky má jednoduše v genech. Několik nezávislých výzkumů současné doby však prokázalo, že v tomhle si obě pohlaví nemají absolutně co vyčítat, protože ač muž či žena, k nejrůznějším záletům oba inklinují úplně stejně. Navzdory takové remíze se ale přece jen najde jeden velký rozdíl. Ukázalo se totiž, že ne všichni provinilci mají ze svého selhání upřímné výčitky!

Nejsou pletky jako pletky?

Alicia Walker, což je uznávaná profesorka sociologie na americké Missourské státní univerzitě, provedla zajímavou studii, v níž se na cizoložství podrobně zaměřila. Hádala bys, že této expertce šlo hlavně o to, kdo v mimomanželských poměrech umí „lépe chodit“? Je fakt, že tato otázka se přímo nabízí, nicméně cílem onoho bádání bylo zjistit, kdo má po ochutnání zakázaného ovoce pomyslné máslo na hlavě.

Rozběhlo se tedy pátrání po pravdě, do něhož bylo zahrnuto několik desítek pravidelných uživatelů internetových seznamek pro zadané. Po tom, co prostřednictvím dotazníku respondenti odpověděli na pár otázek, bylo jasné, že nic není takové, jak to na první pohled vypadá. Co přinesla závěrečná analýza?

Ženy jako oběti? Nech si zdát

Na základě své dlouholeté praxe, získaných poznatků a mnoha konzultací s předními sexuology a vztahovými poradci, jsem došla k jednoznačnému názoru, že ženy při podvádění vykazují daleko větší spokojenost. Tedy oproti mužům,“ přiznala při rozhovoru pro magazín Journal of Sexuality and Culture výše jmenovaná odbornice. Říkáš si, že něco takového snad není ani možné? Autorka „nevěrného průzkumu“ má pro tento zvláštní jev dokonce vysvětlení.

Už jsme spolu holt moc dlouho. A je to nuda!

Podle ní mají dámy jednu prazvláštní vlastnost. Čím déle jsou ve vztahu, tím méně je jejich právoplatný partner přitahuje. V případě, že si však naleznou erotické rozptýlení mimo svou domácí základnu, se jejich libido opět vrací na původní maximální úroveň.

Jednoduše a výstižně řečeno – tímhle způsobem hříšnice uspokojí všechny potřeby, ale zůstávají v manželství, které alespoň na oko funguje dál. To jim způsobuje pocit štěstí, který perfektně vystihuje známé úsloví o vlkovi, co se „nažere“, zatímco koza zůstává celá. A jak jsou na tom muži? Mají to hozené podobně? Překvapivě vůbec ne.

Udělal jsem chybu. Proto se nenávidím

Již několik předešlých studií poukázalo na to, že muži jsou sice často nevěrní, ale svého pochybení hořce litují. My jsme právě teď zjistili, že pro jejich polovičky je nevěra spíš cestou, jak se i v problémovém soužití cítit spokojeně, z čehož může být i postupně se rozmáhající nový trend,“ vysvětluje své obavy Alicia Walker. No to jsou ale věci, viď?

Ať tak či tak, pletky jsou v kurzu i mezi celebritami. Kdo ze slavných byl přistižen přímo při činu? To se dozvíš ve videu!

A co si o nevěře myslíš ty? Vážně může někomu způsobit pocit štěstí, nebo je to jedna velká hloupost? Poděl se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

26.2.2020 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist