Jak mít sladká rána?

Představte si ráno, do kterého vás probudí vůně domácího koláče a chuť kávy přesně takové, jakou máte rádi. Nasnídáte se beze spěchu, pak si dáte sprchu a váš den může začít…JAK?…

Pokud jste unavení hned poté, co otevřete ráno oči, pak vás asi nečeká jeden z nejlepších dnů. Čím lépe se vzbudíte, tím jednodušší pro vás bude porazit stres a každodenní problémy s dobrou náladou. Ptali jsme se odborníků, jak na to! Udělejte ve svém biorytmu zásadní změnu, pro kterou přitom stačí dodržovat tato pravidla.

Zkontrolovali jste si, na čem spíte?

Vzpomínáte na staré dobré časy, když jste spali u kamaráda na pohovce, ve stanu bez základny nebo v parku na lavičce? No, tyto dny už skončily, a s nimi i vaše schopnost usnout kdekoliv a kdykoliv. Platí, že i mírně zhoršený spánek se projeví sníženou kvalitou prožívání následujícího dne. Nedostatkem spánku dochází k poruchám nálady, zhoršením rozumových funkcí, sníženou bdělostí a postřehem. V práci to vede většinou k nižším a méně kvalitním výkonům a zapříčiňuje pravděpodobnost chyb. V mezilidských vztazích se častěji vyskytují konflikty.

Volba správné matrace je tedy extrémně důležitý a zároveň i velmi těžký úkol. Jen těžko se dá určit, která matrace vám bude nejlépe vyhovovat, protože je její volba spojena i s osobními přáními a zvyky. Správný základ svého spaní budete asi muset najít tak, že si ho vyzkoušíte. Dormeo vyhledávač výrobků vám pomůže vybrat správnou matraci podle vašich přání!

Ráno hned vstaňte
Zkuste hned po zazvonění budíku vstát. Jeho neustálé zaklapávání a prodlužování polospánku k ničemu nepovede. Bude se vám pak vstávat ještě hůř, neboť se budete přemáhat neupadnout do hlubokého spánku, což je velmi vysilující.

Dopřejte si ranní kávu
I káva přispívá ke zdravému životnímu stylu. Není žádné tajemství, že kofein zvyšuje bdělost, snižuje znaky únavy a dokonce vylepšuje paměť. Obecně přináší kofein pocit uspokojení a pomáhá zlepšit soustředění, a to nejen krátkodobě, káva má i dlouhodobé blahodárné účinky. Další kladné vlastnosti velmi závisí na množství kávy, které vypijete – 1 až 2 šálky denně mají za následek dobrou náladu a zvýšené množství energie. Od 5 – 10 šálků přináší tak velké množství kofeinu spíš negativní účinky. Jednoduché pravidlo tedy zní: Vychutnávejte si každé ráno s mírou!

Snídejte
Článků s touto problematikou už bylo napsáno nepřeberné množství a je to dokola opakované téma, které se nebere vážně, i když má zásadní vliv na životní zdatnost každého jedince. K tomu, abyste úspěšně začali nový den, potřebujete dostatek energie, kterou přijímáte především v potravě. Snídaně je tedy velmi důležitá, a proto byste ji měli zahrnout do každodenního režimu. Také hodně pijte. A to nejen po ránu.

Dejte si sprchu
Dopřejte si odpočinek ve sprše. Ranní sprcha vaše tělo příjemně očistí a zbaví únavy. Budete se tak cítit svěží i po zbytek dne. Pokud nejste zrovna otužilci, netrapte své tělo proudem ledové vody. K úplnému probuzení vám bohatě poslouží voda teplá.

Ráno si zpříjemněte
Zpříjemněte si ranní vstávání. Dělejte ráno jen samé příjemné věci. Vždyť to je až do odpolední pauzy poslední čas, který můžete věnovat jen sami sobě. Rozhodně nespěchejte. Ranní úzkost by vám mohla narušit celý den. Váš organismus potřebuje čas, než znovu naběhne na ten správný rytmus. Dopřejte mu ho.

Vstaňte správnou nohou
Rozhodně nejde o to, jakou nohu slezete ze své postele na zem jako první. Nebuďte pověrčiví a myslete racionálně. Důležité je, abyste vstávali s úsměvem na rtech. Snažte se myslet na něco hezkého, těšte se na nový den. Říkejte si, co vám přinese nového, čím vás obohatí. Těšte se na toho, koho máte potkat. Buďte optimističtí. To vám pomůže překonat všechny nástrahy.

19.9.2011 12:00| autor: PR článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist