Věk je jen číslo. Máme důkazy!

První šedivý vlas, první vrásky, zpomalený metabolismus a dokonce menší zájem mužů. Každá se bojíme dne, kdy začneme stárnout. Ale kdy to bude a kdy jsme opravdu staré? Univerzální doba neexistuje, protože věk je jen číslo. Jsi tak stará, jak se cítíš. Máme důkazy!

Kolik ti doopravdy je, zjistí vědci

Že věk je jen číslo, potvrdili i vědci. V létě minulého roku udělali Američané studii zaměřenou na lidi ve věku 38 let. Zkoumali jejich funkce, například krevní tlak, ledviny, játra a imunitní systém. Výsledky by tě šokovaly. Podle nich to vypadalo, že se výzkumu zúčastnili lidé od 28 od 61 let.

Věčné mládí filmových hvězd 

Jen se rozhlédni okolo sebe a přiznej si, že ne každý vypadá na svůj věk. Zářným příkladem jsou celebrity. Hollywoodské herečce Meryl Streep by nikdo 66 let nehádal. Její styl a elegance se věkem nevypařily. Podobně je na tom herečka Jane Fonda, která díky pravidelnému cvičené vypadá v 78 letech stále na padesát. Americké zpěvačce Madonně táhne na šedesát, ale na pódiu to umí rozbalit více než kdejaká dvacítka. Ty hravě strčí do kapsy i naše herečka Kateřina Brožová, které je 47 let. A jaký je jejich recept na věčnou krásu?  Téměř všechny slavné hvězdy se přiznávají, že hodně spí, cvičí a jí zdravě.

Jak nad stářím vyzrát?

Jasně, jsi ještě mladá a máš teď úplně jiné starosti než se zaobírat tím, jak budeš vypadat za dvacet nebo třicet let. Ale roky utečou jako voda a je dobré být připravená.

Tady je stručný přehled toho, co se děje s tvým tělem ve stáří:

Se stářím mizí pocit žízně

Proto hydratuj, co to jde. Pravidelně pij neslazenou vodu a maž si celé tělo krémem alespoň jednou denně.

Zpomaluje se metabolismus

S tím nic nenaděláš. Budeš muset být na sebe přísnější, znamená to více cvičit a držet se od sladkostí dále. Aby ti to šlo lépe, zpestři si jídelníček ovocem nebo různými ovocnými tyčinkami bez cukru, které koupíš ve zdravé výživě. Časem si na jejich chuť zvykneš a cukr ti chybět nebude.

Vrásky jsou typickým projevem stáří

Ale můžeš jejich počet ovlivnit. Vyvaruj se kouření, méně se mrač a používej denní i noční krém. Tento boj musíš začít už v mládí, protože až přijdou první vrásky, bývá pozdě. Zkus popohnat procesy podporující vstřebávání živin pomocí krémů, jez zdravá jídla, dopřávej si pohyb a masáž obličeje.

Se stářím přichází nemoci

Všechny naše hříchy nám jednou tělo spočítá. Dnes je úplně jiná doba, cigarety, přemíra alkoholu a vysedávání po hospodách už dávno nejsou v módě. Internet se hemží recepty na zdravou stravu, na každém rohu se vyučuje jóga a parky jsou plné běhajících lidí. Nezůstaň tedy pozadu a jdi s dobou.

Přichází únava

Podle vědců lidé, kteří neodpočívají a málo spí, se dožívají nižšího věku. Proto relaxuj, jak jen to jde. Masáže, lázně, jóga, meditace. To vše ti pomůže znovu nastartovat organismus. A nezapomínej ani na setkání s přáteli nad kvalitním vínem.

Ne všichni umí stárnout s grácií a tak se vrhají pod skalpely plastických chirurgů. Někdy to však nedopadne podle jejich představ.

Nepovedené plastiky:

Mumie Donatella Versace

Tato bohatá šedesátnice si za své peníze chtěla koupit mládí a krásu, ale, jak sama můžeš posoudit, vymklo se jí to z rukou. Její nepřirozený „zombie“ vzhled je odstrašujícím příkladem pro všechny, co chtějí experimentovat s plastikami.

Plastikami a drogami zničená Courtney Love

Stárnout odmítla také 51letá umělkyně a vdova po Kurtu Cobainovi. Její divoký styl života si vybral daň a ona to vše chtěla zachránit plastikami, se kterými začala už v pětatřiceti. No, nepovedlo se.

Strašidelná Jocelyn Wildenstein

Asi nejvíce si svůj vzhled zpackala pohádkově bohatá Jocelyn Wildenstein (75 let), která má přezdívku kočičí žena. Za plastiky utratila přes čtyři miliony dolarů a její obličej je už k nepoznání. Tato žena musela ztratit soudnost. Jak je jinak možné, že se dobrovolně proměnila v děsivou stvůru?

A jak si na tom ty? Bojíš se stáří? Jsi rozhodnutá přirozeně stárnout nebo se také svěříš do rukou plastických lékařů? Dej si pozor, abys nedopadla jako slavné ženy v naší fotogalerii!

Foto: shutterstock.com, profimedia.cz, pinterest.com, facebook.com

18.1.2016 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist