Kolik by den musel mít hodin, abys všechno stihla? Budeš v šoku!

Poradci, lékaři i ostatní odborníci na slovo vzatí mají jasný názor. Kdo chce být zdravý, štíhlý, bez stresu a v pohodě, ten musí dodržovat jistá pravidla dennodenně. Jak by to vypadalo, kdyby se jejich doporučení do puntíku plnila? To nepobereš. Tolik času totiž nemáš!

Každý od nás něco vyžaduje nebo očekává. Lékaři, zaměstnavatel, společnost… Pořád něco! Dá se všem vyjít vstříc tak, aby byli spokojení? Přihlédneme-li k faktu, že jeden den má 24 hodin, vypadá to bledě. Na co jsme přišli, když jsme začali počítat? Že nikdo nic nestíhá!

Maratón začíná

Takže, poctivě jsme prostudovali věci, bez kterých se zdravý a spokojený člověk současnosti údajně neobejde. A že jich je požehnaně! 

Lékaři jsou toho názoru, že nedostatek spánku poškozuje organismus. Přes 8 prospaných hodin podle nich vlak prostě nejezdí. Aby toho nebylo málo, několik studií potvrdilo, že dát si šlofíka během odpoledne výrazně prospívá lidské mysli. Ani na to bychom neměli zapomínat. Začněme tedy počítat. 8 hodin v noci a 2 hodiny přes den. Jsme tedy na 10 hodinách. Žádné zdržování, tlačí nás čas. Jsme vzhůru, musíme se nasnídat. I tady se to neobejde bez komplikací…

Stravování? Neřešitelný problém!

Jíst by se mělo pětkrát za den a každý by měl začínat vydatnou snídaní. A to i v případě, že nemá hlad. Od dopoledne jsou vhodné menší porce, což nám dá jistě pár minut k dobru. Jenže vzhledem k tomu, že ideální doba na spořádání pokrmu je 30 minut, jsme tam, kde jsme byli. Proč tak dlouho? Každé sousto by se mělo správně alespoň desetkrát rozžvýkat. Žádné hltání!

Kolik tahle sranda zabere času celkově? Průměrně 2,5 hodiny. To už máme celkem 12,5 hodin „zabitých“. Letí to, co? A to jsme ještě ani nedošli do práce.

Teď už přituhuje

Podle průměru je běžná pracovní doba 8 hodin. Nesmíme pominout fakt, že další minuty spolkne i doprava do zaměstnání. Držíme se při zemi, takže stanovíme půl hoďky před a to stejné i v opačném případě, kdy se vracíme domů. V tuhle chvíli nám to dělá 21,5 hodiny z celého dne.  Začíná z toho jít hlava kolem. Jenže bacha, bude hůř. Ještě je třeba obléct tepláky a trochu se zpotit. Jakmile padne v práci, honem na sport!

Fyzická aktivita je nutnost

Abychom zůstali fit a drželi si váhu v normě, měli bychom každý den cvičit. Podle odborníků stačí 30 minut. Takovou chvilku si údajně najde každý! Jsme tedy na 22 hodinách. Kdybychom opravdu chtěli být důslední, vzali bychom si k srdci ještě radu ohledně chůze. Ta je prý ideální pro upevnění zdraví. Proto lékaři hlásí, že 10 000 kroků denně, což je přibližně 7 kilometrů, je prostě základ. Dá se to ujít za 60 minut? Snad jo. Vychází nám tedy 23 hodin. A zdaleka nejsme u konce…

Péče o duši musí být

Vědci z Ameriky se domnívají, že četba knih výrazně zlepšuje empatii, tedy umění soucítit s druhými. Taky je to lék na dlouhověkost. A právě proto si musíme najít alespoň chvilku na nějakou dobrou a kvalitní literaturu. Jak si momentálně stojíme? 24 hodin „odmakaných“. 

Když už se řeší duševní záležitosti, mělo by se také meditovat. Na celkové uvolnění, odpočinek a nabrání nových sil není nic lepšího. Protože jsme v tísni, meditovat a relaxovat budeme maximálně hodinku. Výsledek? 25 hodin. Co bychom ještě měli zvládnout podle odborných norem?

Dřina v koupelně

Vizážisté varují, že kdo se každý večer poctivě neodlíčí, ten si zahrává. Může z toho vzniknout pěkná zdravotní patálie! Dochází tedy na odstranění make-upu, ale mnohdy i na peeling pokožky, vlasový zábal, vytrhávání obočí, holení nohou, dentální hygienu a masku na obličej. 2 nutné hodiny, abychom k něčemu vypadali. Připočteme-li k tomu předchozí odhady, máme děsivé číslo – 27 hodin, ve kterých plníme něčí požadavky. Už se vidíš v posteli? No ještě nekřič. Tam tě čeká druhá směna.

Pravidelný sex, půl zdraví

Sexuologové by byli nejradši, kdybychom měli sex se svým partnerem dennodenně. Tomu dávají zelenou! Nejen že to upevňuje vztah, ale milování je i prevence proti stresu. Nějaká ta předehra, dohra, prostě 90 minut hrátek v peřinách. Manželské povinnosti splněny, partnerské soužití má pevné základy a my jsme zdraví a spokojení. Jsme sice 28,5 hodiny v jednom kole, ale když musíš, tak holt musíš! No jo, ale kde je ten zbytek činností, o které se musíme postarat?

Neruš, nestíhám

Ostatní věci, které je nutné nacpat do programu – nákupy, úklid domácnosti, péče o děti, vaření, schůzky s přáteli? Nevíme, jak ty, my to odhadujeme na dobrých 40 hodin, aby člověk opravdu nic nezanedbával. Taková je realita. Je třeba něco vypustit, o tom žádná…. A hlavně se z toho nezbláznit!

Co si o tom myslíš ty? Pokud se nervuješ, že nestíháš ani polovinu doporučených věcí, mrkni na video! Působí jako odpuzovač stresu. Byli jsme nejdřív skeptičtí, ale zjistili jsme, že to fakt funguje!

Foto: shutterstock.com

15.3.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist