Jak si usnadnit boj s podzimním nachlazením?

Velké výkyvy teplot, teploty přibližující se bodu mrazu a naše oslabená imunita vedou k náchylnosti k nachlazení. Škrábání v krku, kašel a ucpaný nos jsou věčnými průvodci podzimního počasí. Poradíme vám, jak si boj s nachlazením usnadnit.

Spánek léčí

Spánek je pro nabrání sil nejdůležitější. Vytvořte si pohodlí, klid, ticho a tmu a vyspěte se dorůžova. Bude vám určitě lépe. Pro dobrý a kvalitní spánek je nutný čerstvý a čistý vzduch. K němu vám pomůže osvědčená čistička ovzduší. Navíc pokud je někdo z vás alergik či astmatik, pak je tento přístroj ideální volbou. Přístroj je nehlučný a neruší váš spánek. 

Pozor na poruchy spánku!

Syndrom spánkové APNOE je onemocnění patřící mezi poruchy spánku. Je charakterizováno poruchou dýchání a projevuje se zástavou dechu v průběhu spánku. Provází je chrápání a nedostatek kyslíku. Zástavy dechu bývají delší než 10 sekund a může jich být více než 10 za hodinu. Tato porucha se v domácím prostředí může léčit pomocí spánkové terapie CPAP, nicméně nejdříve je nutno vše konzultovat s lékařem! 

Svobodné dýchání

Ústřední topení vysušuje naše sliznice dýchacích cest, což nám při nachlazení zhoršuje dýchání. Ideálním pomocníkem pro lepší dýchání je zvlhčovač vzduchu. Do zvlhčovače lze přidat vonný olej, který přispěje pro vylepšení celé domácí atmosféry. 

Měření tělesné teploty

Nachlazení a zvýšená teplota bývají často nerozluční a nepříjemní společníci. Chcete si změřit teplotu? Vězte, že doba rtuťových teploměrů už je pryč. Moderní a velmi žádané bezkontaktní teploměry vám teplotu změří během 2 vteřin. Je to skutečně rychlý a hlavně přesný přístroj pro domácí použití, který je ale používán také odborníky ve zdravotnictví.

Kontrola krevního tlaku 

Pokud máte potíže s kolísavým tlakem nebo trvale užíváte léky na tlak, pak byste neměli podcenit kontrolu tlaku i během nemoci. Nejjednodušší způsob kontroly tlaku krve je v klidu domova pomocí lékařského tlakoměru

24.10.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist