Detoxikace těla

Pokud se cítíte unavení, rozmrzelí a nemůžete najít příčinu, možná je to znamení, že vaše tělo potřebuje vyčistit. Detoxikace je mocný nástroj, který pomůže restartovat systém těla, zvýšit energii i snížit váhu. Přečtěte si, jaké jsou nejčastější signály těla křičícího o pomoc!

1. Únava

Únava je jedním z nejčastějších příznaků u žen, že tělo volá po detoxikaci. Pokud jste celou noc strávila na večírku nebo probděla u nemocného dítěte a nemůžete spánek dohnat, stále se cítíte unavená, není radno nic podceňovat. Chronický spánek nebo chronickou únavu je nejlépe probrat s vaším ošetřujícím lékařem, ale nejčastější důvod je, že je váš organismus zanesen zpracovanými potravinami a nezdravým životním stylem.

2. Nesoustředěnost

Nesoustředěnost jde ruku v ruce s únavou a můžete ji zažít nejčastěji po ránu. Pokud se cítíte nesoustředěně i během dne, je to další známka toho, že tělo potřebuje detox. Řada neurologických poruch může být ve skutečnosti spojena s nevhodně zvolenými potravinami a je dobré nahradit je těmi správnými.

3. Změny nálad

Přestaňte obviňovat stále své PMS! Pokud dojde k tomu, že je vaše nálada jako na houpačce, detoxikujte svůj organismus. Spojitost vašeho těla a vaší mysli se špatnou stravou je větší než si myslíte. Jestliže jste zkoušely jiné metody, jak ovlivnit vaši náladu a stále nezabírají, zkuste změnit jídelníček. Špatnou náladu mohou ovlivnit živočišné produkty, větší konzumace masa a mléčných výrobků, stejně jako rafinovaných cukrů.

článek

4. Zvýšená chuť k jídlu

Zvýšené chutě na sladké nebo tučné potraviny jsou mnohdy znamením, že vašemu tělu něco chybí. Pokuste se ale tyto nedostatky nahradit zdravěji než tyčinkami a sádlem. Začněte s detoxikací těla, která dokáže zmírnit vaše neodolatelné chutě. Při zvýšené chuti na jídlo se zaměřte na vaše střeva a dodejte jim zdravé bakterie.

5. Podrážděný žaludek

Trpíte často zácpou, průjmy nebo plynatostí? Tyto nepříjemnosti mohou být příznaky mnohých zdravotních problémů, ale nejčastěji špatné mikroflóry vašich střev. Detoxikujte tělo od potravin, které vám tyto nepříjemnosti způsobují a snažte se jich vyvarovat. Proti i při těchto nepříjemnostech je namístě dodat tělu potřebnou dávku probiotik.

6. Bolesti kloubů

Věděli jste, že bolest kloubů může být jedním z příznaků celiakie neboli alergie na lepek? Problémy spojené s vaší stravou se mohou projevit v různých směrech a bolest kloubů je rozhodně v tomto seznamu.

Trpíte některými z těchto neduhů? Pak je víc než na čase zauvažovat o přádné detoxikaci organismu!

Foto zdroj: profimedia.cz

20.1.2015 12:00| autor: Marie Vendelbergerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist