Ideální doba na sex? Ráno, tvrdí odborníci. Proč?

Zdržet se v posteli déle, i když budík zvoní na poplach? Dobrý nápad. Ty máš jasnou hlavu a cítíš se odpočatě, jeho pohlavní hormony jsou zase v naprosté pohotovosti. Existují snad lepší milostné podmínky? Těžko říct!

ranni-sex-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Ranní sex rozděluje populaci na dva nesmiřitelné tábory. Jedni tvrdí, že fyzický kontakt bez sprchy a vyčištěných zubů je přinejmenším nechutný, druzí oponují s tím, že lepší vzpruha pro probuzení snad ani neexistuje. Na jakou stranu se přikláníš ty? Ať to máš hozené jakkoli, jedno se erotice za svítání upřít fakt nedá – jsou na ni ty nejlepší podmínky z celého dne. Alespoň podle těch, kteří o tom něco vědí. Proč je sex ještě s ospalky odborníky tolik doporučován?

Jsi odpočatá a uvolněná

Co si budeme vykládat, po celodenním kolotoči, stresech v práci a tuně papírování občas nejsou na nějakou domácí erotiku myšlenky. Ovšem takhle „za svítání“ patří k úplně jiným levelům! A navíc slibuje ty nejžhavější orgasmy, které si jen dovedeš představit…

„Opravdu se vzrušit můžete jen tehdy, když jste naprosto uvolnění a vaše mysl je jasná. Nejvíce odpočatí a bez stresu se budete cítit po kvalitním osmihodinovém spánku. Váš partner ke všemu leží těsně vedle vás, využijte toho a vychutnejte si každou minutu. Vzrušující ráno vám dodá energii na celý den,“ doporučuje newyorská sexuoložka a manželská terapeutka Megan Fleming. Tak to zní vcelku logicky. A následující řádky zrovna tak!

Jeho hormony jsou na vrcholu

„Váš partner by mohl podat mnohem lepší výkon v úterý za svítání, než v sobotu večer. Je to proto, že muži v ranních hodinách přirozeně produkují více pohlavního hormonu testosteronu, takže mají větší libido a překonávají své obvyklé sexuální schopnosti. Ranní milování je dokonalou příležitostí, jak toho využít – a dopřát si to pravé potěšení,“ vysvětluje výše zmíněná odbornice. O důvod víc, proč s tím prvním kafem ještě chvíli počkat…

Tvůj mozek není zahlcen informacemi

Znáš to, jakmile poprvé otevřeš oči, ještě dobrých pár minut „nevíš, čí seš“, takže se potřebuješ rozkoukat. Co je na tomhle okamžiku tak zvláštního a mimořádného? Nemyslíš na sto a jednu věc, kterou odpoledne musíš zařídit, obstarat a vyřešit. A to je právě ono!

„Když se většina lidí probouzí, trvá jim několik minut, než se plně vynoří ze spánku a začnou fungovat na plný plyn. Jejich mozky zkrátka ještě nejsou úplně online. Tenhle moment je ideální k zapojení se do milostné hry, protože jste úplně bez starostí a nic vás netíží,“ dále poznamenává jmenovaná specialistka erotiky.

Začneš den s úsměvem. A to se počítá!

„Při orgasmu se v mozku uvolňují neurotransmitery a chemikálie zodpovědné za dobrou náladu a pocit štěstí – třeba hormon oxytocin, přezdívaný jako hormon mazlení. Pokud se vám dostane do těla hned z rána, budete pozitivně naladěni ještě několik hodin,“ uvádí Megan Fleming s tím, že i když je myšlenka sexu jakožto noční aktivity hluboce zakořeněná, ve skutečnosti je na něj nejvhodnější čas právě ráno. Navíc je to prý skvělý způsob, jak předejít stereotypu – největšího nepřítele vztahů. Vezmeš si tuhle radu k srdci?

Co na to čtenářky?

„Musím říct, že ranní milování mi nic moc neříká. Jsem spíše noční tvor, takže v noci ano, ráno chci spát,“ směje se třicetiletá Jitka.

„Já jsem zase naopak ranní ptáče, takže dávám přednost rannímu milování a se všemi body souhlasím. Člověk má pak tak krásný den,“ usmívá se Lucka (35 let).

„Mně je to jedno, kdy si užiju sex, hlavní je, aby vůbec byl. Vzhledem k tomu, že jsem už rok sama, tak bych brala nějaké to milování klidně v poledne,“ směje se Táňa (31 let).

Jaký máš názor na ranní sex právě ty? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

19.12.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist