Dva muži. Jak se mezi nimi rozhodnout?

Někdy se v okolí nevyskytují žádní pořádní chlapi, a když se konečně někdo objeví, záhy zjistíš, že kolem krouží ještě další zajímavý muž. Je to jako naschvál. Ale kterého si vybrat? Máme pro tebe několik tipů, které ti pomohou se dobře rozhodnout.

zena-a-dva-muzi-2-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Potkala jsi úžasného a vtipného muže a zdá se, že nemá žádnou chybičku. Svět nemůže být krásnější, akorát jeden problém se vyskytl. O týden později jsi narazila na dalšího chlapíka, co by stál za hřích. Jenže jak se mezi nimi rozhodnout? Hlavou se ti honí, že když se rozhodneš pro jednoho, po čase zjistíš, že pravý byl ten druhý.

Dej na instinkt

Možná se zbytečně trápíš touhle otázkou. Srdce ti řekne časem samo, po kom více toužíš. Zkrátka zkus více poslouchat svůj vnitřní hlas. Je možné, že ty už máš dávno rozhodnuto, ale zajeté konvence ti stále brání to vyslovit. Už třeba dávno víš, že chceš být s mužem, který sice nemá korunu, a potřebné vzdělání, ale miluješ ho. Jenže si stále namlouváš, že vzdělaný dědic několika domů, který ti nadbíhá, by byl lepší partie.

Racionální váhy

Nic naplat, pokud ti tvoje vnitřní já nedává žádné jasné signály o tom, s kým chceš skončit, budeš muset do toho zapojit mozek. Dej si tedy na pomyslné misky vah všechny plusy obou okouzlujících mužů. Sice to není žádná romantika, ale jestli jsi do obou zamilovaná stejně, tak může rozhodnout například to, který z nich je spolehlivější, má s tebou více společných zájmů nebo je ochotný bydlet tam, kde toužíš ty. Možná si říkáš, že tohle nejsou podstatné věci pro lásku, ale pro dlouhodobý vztah důležité jsou.

Zeptej se okolí, ale rozhodni se pak sama

Je přirozené, že když se nemůžeme pro něco rozhodnout, ptáme se svých blízkých. Samozřejmě, že v oblasti lásky bys měla dát hlavně na svoje srdce, ale za menší průzkum nic nedáš. Třeba na jeho základě ti dojde, že jeden z nich je opravdu nafoukanec, co nevidí dál než na špičku svého nosu. Ale pozor, nevytrubuj do světa, že se ptáš proto, že oba o tebe stojí a ty váháš, kterého si máš do svého života pustit. Některé ženské jsou potvory, a mohly by ti naopak tu lepší partii pohanit.

Nemusíš se rozhodnout hned

Nikde není psáno, že to musíš rozhodnout okamžitě. Jestli prostě nevíš, znamená to třeba, že ti srdce ještě pořádně nezahořelo, a tak si dej více času. Přeci není nic špatného na tom si vyjít jeden večer do kina s jedním mužem a druhý den na večeři s jiným. Pokud jsou kamarádi, tak nevysílej signály ani jednomu a prostě je nechej, ať kolem tebe krouží a předhánějí se v lichotkách.

Dva naráz? Jde to, ale riskuješ

Přesto všechno stále nevíš, a nejraději bys měla oba? Proč ne, ale nese to sebou samozřejmě úskalí. Nejenže se to může provalit a tobě nakonec pláchnou oba, ale tobě samotné z toho může být smutno. Přeci jen začátek nového vztahu by mělo být něco krásného, na co budeš se svým miláčkem vzpomínat, a když si tohle období zatížíš nevěrou, poneseš si to ve svém svědomí pěkně dlouho. Možná by stálo za to z toho sex vynechat, dokud nebudeš mít jasno.

Zkušenosti čtenářek:

Renata (34 let): „Když mi bylo dvacet, začala jsem chodit s jedním mým spolužákem. A o týden později na jedné párty poznala jednoho staršího muže. A tak jsem to táhla s oběma. A nakonec se to ten můj spolužák dozvěděl a mně později došlo, že je to on, koho miluji. No jo, holt jsem byla mladá, teď už bych dva naráz neměla,“ má jasno Renata.

Iveta (29 let): „Já se jednou rozhodovala půl rok. Je to dlouhá doba, ale já fakt nevěděla, kterého z nich. A ten půl rok jsem nic neměla ani s jedním z nich. Vyhrál ten vytrvalejší, protože ten druhý už nechtěl čekat a našel si jinou.  Nakonec jsem se ale s tím prvním po roce rozešla. Tak nevím, jestli jsem udělala správně,“ vyčítá si Iveta.

Martina (37 let): „Mně se tedy stalo to, že můj vysněný toužil ještě po jiné. Usilovaly jsme o něj obě, a on tedy na nic nečekal a spal s námi oběma. Pořád jsem doufala, že jí dá kopačky a bude jen se mnou, ale nakonec se rozhodl pro ni,“ svěřila se nám Martina.

Zažila jsi někdy, že ses v jednu dobu zamilovala do více mužů a nevěděla, koho si vybrat? Nebo miluješ vždy jen jednoho a nehrozí, že bys vzplála k někomu dalšímu? Napiš nám do diskuze, jak se podle tebe rozhodnout jen pro jednoho.

Foto: Shutterstock.com

7.2.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist