6 rad, jak přežít manžela v práci

Spíte spolu, společně vstáváte, jedete spolu do práce… a jste si na očích celý den. Že to musí být ponorka? Dá se to zvládnout, ale musíš se naučit dodržovat jistá pravidla.

Dostala jsi nabídku z podniku, kde pracuje tvůj partner a i když je lákavá, bojíš se toho, jak to v práci s ním zvládneš? Pokud budeš dodržovat našich šest rad, uvidíš, že to přežijete bez úhony.

1. Zachovej domácí rituály bez myšlenek na práci

Nedovol pracovním záležitostem, aby vám pokazily příjemnou chvilku u snídaně nebo večeře. Dohodněte se, že se o práci nebudete bavit u stolu ani v ložnici. Stanovte si jasně časy a místa, kde je možné hovor o práci začít, aniž by to narušilo váš soukromý život.

2. Do práce netahej rodinné problémy

Stejně tak na druhé straně nech domácí záležitosti doma a v práci spolu řešte jenom ty pracovní. Ráno jste se pohádali kvůli víkendu u tchánovců, ale jakmile překročíte práh pracoviště, musíte na to zapomenout. Pokračovat ve výměně názorů můžete zase večer.

3. Osobní spory neřeš před kolegy

Zatímco kolegům a nadřízeným sdělíš svůj názor na věc opatrně a ve vší slušnosti, v případě manžela si nebereš servítky a řekneš vše bez obalu, možná i za použití hrubějších výrazů. V takovém případě ale nejprve partnera vyzvi, aby s tebou zašel na chvíli do kavárny nebo do jiné místnosti, kde budete o samotě.

4. Pracuj samostatně

Možná máte tendenci držet se na pracovišti jeden druhého a na zadaných úkolech pracovat společně. To je ale chyba – každý z vás by si měl vymezit vlastní prostor a budovat si osobní postavení. Doma jste možná dvě propojené duše, ale v zaměstnání jste individuality, které jedou samy za sebe.

5. Neizoluj se od druhých

V práci potkáváš spoustu jiných lidí, nejen partnera. Měli byste s nimi rozvíjet vztahy každý po svém – pozvi kolegyni na kafíčko, manžel u toho křenit nemusí. Ani na oběd nemusíš chodit s partnerem společně, najděte si chvíle, kdy se od sebe odpoutáte a budete se bavit odděleně.

6. Volný čas využij k vlastním aktivitám

Abyste se vyhnuli ponorkové nemoci, měli byste mít každý své zájmy, kterým se budete věnovat ve volném čase. Zajdi si na dámskou jízdu, zatímco on se vypraví za svými přáteli. Choď na aerobik, jógu nebo na kurz španělštiny, partnera pusť bez výčitek třeba na squash. Nechcete spolu přeci trávit dvacet čtyři hodin denně… Stačí, že spolu sdílíte domácnost i pracoviště.

Co na to naše čtenářky?

Pro

Jana (37 let): „S manželem pracuju vlastně od našeho seznámení a nemůžu si to vynachválit. Jasně, že vznikají občas třecí plochy, ale protože spolu máme hezký vztah a respektujeme jeden druhého, tak se vždycky dokážeme domluvit. Rozhodně se nehádáme před kolegy nebo podřízenými. Odpoledne si užíváme každý svých koníčků, ale dokážeme spolu být i bez toho. Větší problém jsme měli, když jsme jeden čas pracovali odděleně. Najednou jsme žárlili, hádali se. Takže pro mě určitě ano.“

Proti

Denisa (32 let): „Se svým přítelem jsem pracovala jen asi rok. Nastoupila jsem k němu do podniku, protože jsem dlouho nemohla sehnat pořádnou práci. Ale zjistila jsem, že si budu muset vybrat, buď vztah nebo práce. Hádali jsme se téměř neustále, nedokázali jsme se shodnout ani na tom, na jakém papíře má být vytištěna faktura. Navíc jsem zjistila, že se mi vůbec v práci jeho chování nelíbí. Byl jako nadsamec, s každou měl potřebu flirtovat, mne shazoval. Nakonec jsem utnula vztah i práci a dnes už bych to nikdy neudělala. Hezky ať má každý svou.“

A jak to máš ty? Pracovala jsi někdy s partnerem? Nebo si to neumíš představit? Napiš nám své zkušenosti do diskuze.

Foto zdroj: shutterstock.com

14.1.2016 4:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist