5 pravidel pro jednoduchý život

Máte pocit, že žijete ve zmatku a nepořádku? Je čas, dostat svůj život pod kontrolu.

Většina z nás plní svou mysl myriádami starostí a obav, které nám berou prostor a energii, které bychom mohli využít mnohem lépe, ku prospěchu naší duše.

Řešte problémy, které vás nejvíce zatěžují
Když vás „straší“ nedokončený úkol, je to jedna z nejvíc vyčerpávajících věcí, které si můžete „dopřát“. A čím déle jej budete odkládat, tím déle se jím vaše mysl bude zabývat a tím víc energie vás to bude stát. To samé platí ve vztazích. Když se s někým pohádáte, nemluvíte spolu, nebo mezi vámi prostě jen „něco visí“, dlouho nečekejte, seberte odvahu a vyčistěte vzduch. Život je příliš krátký, abychom se donekonečna utápěli v starých křivdách. Zkuste to a uvidíte, že se budete cítit milionkrát „lehčí“.

Uspořádejte si prostor v práci i doma
Pro někoho to může znít jako pořádně těžký úkol… Ale je to velmi dobře investovaný čas i energie, protože vyklizení a uspořádání prostoru kolem nás může být velmi povznášející. Fanoušci Feng Shui by vám řekli, že předměty kolem nás uchovávají v sobě energii událostí minulých a  „pročištění“ vašeho prostředí vám umožní čerstvý start, neboli pomůže vám nezůstat zachyceni v minulosti. Ať už ale věříte v cokoli, pořádný úklid vám pomůže vyčistit si taky hlavu. Buďte kritičtí, zamyslete se nad tím, jestli opravdu potřebujete věci, které už několik let leží ve skříni, nebo v krabicích na půdě a jestli není na světě někdo, komu by se hodili víc. Pošlete je když tak na charitu, budete z nich tak mít mnohem větší radost.

Naučte se říkat NE
Mnozí z nás se trpí vírou v domněnku, že musíme říkat „ano“ abychom byli ke svému okolí „milí“. Pak se často stává, že toho máte stále víc a víc a nezbývá vám žádný čas pro sebe, pro svou duši, ani tělo. Pokud by vás ochota k druhým, jakkoli milovaným, dostala do časové tísně, nebo stresu, zdvořile to vysvětlete a odmítněte. To vám značně zjednoduší život.

Dejte mysli oddych
Většina z nás má hlavu nacpanou vším, co ještě musíme udělat a nesmíme zapomenout. Pište si je do diáře, nebo prostě jen do zápisníku, hned jak vás napadnou. Nezapomenete je, a nemusíte je přitom držet pořád v hlavě. Vaše mysl tak může mít prostor pro myšlení, ne jen memorování.

A na závěr:
Don’t worry, be happy
Starosti jsou vyčerpávající – a my se tak často trápíme už dopředu věcmi, které se dokonce ani nestanou, také s těmi, které nemůžeme ovlivnit, nebo se už dávno stali a našim trápením se rozhodně „neodstanou“. Naše znepokojení je tím pádem úplně nesmyslné a marné. Také díky tomu často promeškáme dobré věci, které se dějí zrovna teď. Takže se raději nezabývejte věcmi, které nemůžete ovlivnit a užijte si to hezké, co se děje dnes.

15.2.2008 12:00| autor: Katka Landlová
Více o tématu: myslstarostivyčerpání

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist