10 znaků, jak poznáte, že už to v posteli není, co bývalo

Možná byl předtím váš vztah ve znamení spalující vášně, která postupem času vybledla. Nebo ne? Jak poznáte, že už to v posteli není, co bývalo? Přinášíme vám deset náznaků, podle nichž poznáte, že vám váš milostný vztah přerůstá přes hlavu!

Stává se, že člověk uvízne na mrtvém bodě a nedokáže rozeznat dobré od špatného. Taky se ztrácíte v tom, zda to ve vaší posteli ještě nedávno stálo za to a momentální nezájem o sex je dočasného charakteru? Má to tak být, nebo se váš vztah stal dostal na slepou kolej? Takhle to poznáte!

1. Nemůžete se sladit

On by se chtěl mazlit několik minut, vy na to nemáte náladu? A za dva dny je to obráceně? Často na sex nemáte chuť? Sexuolog Zlatko Pastor říká, že nízký zájem o sex je způsoben párovým nesouladem, který se navenek nemusí moc projevovat. Všechno začíná i končí v hlavě, takže jaký že to máte problém ve vztahu?

2. Myslíte na jiného

Zdá se vám o bývalém, šéfovi, kamarádovi, idolu z filmového plátna? Pastor se nechává slyšet, že podobných erotických snů přibývá s délkou vztahu, takže to není nic nenormálního. Jejich skutečný význam je takový, že potřebujete psychickou vzpruhu. Dá se to nazvat jako „únava materiálu“, opotřebování vášně. Nuda a stereotyp vás okrádají o pohodu!

článek

3. Necítíte spojení ani vzrušení

O chemii se nedá mluvit, náklonnost nějak nemůžete vyjádřit, protože ji necítíte? Láskyplná gesta a slůvka „miluji tě“ vám působí obtíže? Je pravda, že se spokojeností to nemá nic společného. Jakmile si partneři přestanou v posteli vyhovovat, nebo se jejich chuť změní v odpor ke druhému, je to začátek konce. Každý to řeší jinak. Někdo se sexu vzdá, další si najde milence, někdo nefungující vztah ukončí. Zdá se, že někdy opravdu není jiné řešení. „Při opravdové sexuální averzi je cesta zpět složitá, většinou nemožná,“ uvádí Pastor.

4. Pomáháte si alkoholem

Říkáte si, že jedna-dvě skleničky před akcí ničemu a nikomu neuškodí? A jak dlouho už to takhle provozujete? Uvolnění a odstranění zábran po požití alkoholu se může hodit, ovšem cílené popíjení těsně před sexem a z důvodu, aby to vůbec šlo, signalizuje, že něco není v pořádku. Britská společnost Femfresh na základě vlastního výzkumu se třemi tisícovkami žen ve věku 18 až 50 let varuje, že bez konzumace alkoholu nedokáže s partnerem mít sex 14 % žen žijících ve vztahu!

5. Držíte se zpátky

Máte strach cokoli říct nebo udělat, aby se nenarušila křehká rovnováha vašeho vztahu? Odmítáte přijímat partnerovy návrhy? Nebaví vás experimentovat a snažit se o znovuvzkříšení vášně? Lítáte v tom.

6. Nemáte respekt

Vztah, ve kterém vás partner začne ponižovat, nebo vás nikdy neposlouchá (ač se ještě nedávno tak tvářil), nestojí za nic. Důsledek? Sex bolí, ale vy se ho snažíte přetrpět. To je špatně! Přerůstá vám to přes hlavu.

článek

7. Myslíte na lež

Další známkou toho, že vás uspokojení opouští, je i přetrvávající zármutek. Nad čím? Partnerův úlet, a navíc bez kondomu, na psychické pohodě nepřidá. Snažíte se s tím vyrovnat, ale prostě to nejde? Popřemýšlejte nad pomocí odborníka. Nebo rozchodem.

8. Problémy se opakují

Není nic horšího, než řešit stejné věci znovu a znovu. Málo vzrušení? Odpor? Nechuť se mazlit? A to pořád dokola? Připadáte si jako bludný Holanďan? Možná je vhodný čas na rozumnou rozpravu nad skleničkou vína. S partnerem se ale o pohodu musíte snažit oba!

9. Dusíte se

Znáte ten pocit, kdy se nemůžete nadechnout? Potřebujete prostor a napadají vás myšlenky: „Chci pryč z téhle postele.“ Nebo: „Nebaví mě to.“ Takové věci se stávají. Odborníci se shodují, že je nutné upravit partnerský vztah k lepšímu. Pokud se to povede, je šance na jeho uzdravení. V opačném případě vás negace začnou pohlcovat. Tabletka pro obnovení přitažlivosti prostě neexistuje!

10. Nevidíte pokrok

Vztahy partnerské i milenecké mají svůj přirozený vývoj. Trable se ale v nějaké formě objeví vždy. Pokud o nich partneři mluví, je to fajn. Jestli nacházejí kompromisy a řešení, o to lépe. Horší je, když se s druhou polovičkou na něčem dohodnete, ale on to nedodržuje. A nejhorší jsou odplaty. Takové ty ve stylu: „Když ty, tak já taky.“ Tyto tak zvané hry o moc vedou skvělý sex i vztah do záhuby.

Tak co, poznáváte se v nějakém z těchto deseti případů? Nezoufejte, třeba ještě nic není ztraceno! Otevřeně si s partnerem promluvte o svých pocitech, nebo požádejte odborníka o konzultaci. Teprve pak můžete tvrdit, že jste pro záchranu uspokojivého sexu a spokojeného vztahu udělali všechno. 

Foto zdroj: profimedia.cz

19.7.2013 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist