Nikol Moravcová: Věřím v karmu

Sympatická, ukecaná moderátorka Nikol Moravcová na sebe poprvé upozornila jako vypočítavá nevěsta v reklamě na spoření, znát jí můžete z televizního seriálu Dokonalý svět, nebo z pohádky V Peřině. Momentálně se vrhla do světa blogování a se svými kamarádkami a kolegyněmi z branže si založila módní blog. Jak Nikol relaxuje, co jí v životě posílilo a naopak ublížilo? Nikol zkrátka tak, jak jí z různých bulvárních plátků určitě neznáte…

Nikol, v poslední době si o tobě můžeme přečíst, co sis právě oblékla na sebe na danou akci, jestli jsi single, nebo zadaná, jak bydlíš, jak trávíš čas, nebo si prohlédnout tvé nejžhavější fotky…Ale mě tedy upřímně zajímá, jak si momentálně vedeš, co připravuješ a jak vypadá takový tvůj „normální den“?

No, on se vlastně takový můj „normální den“ stejně točí kolem těchto věcí – šatů, partnera nebo focení. Jako každý, kdo pracuje převážně večer, chodím cvičit v pravé poledne hned po vydatné snídani, pak oběd s kamarádkou, odpoledne většinou pracovní schůzky a 1x týdně kadeřník nebo kosmetika. V létě si třeba zajdu na brusle, kolo nebo londboard. Někdy vyrazím do města na své Vespě, kde třeba nakoupím a večer obvykle něco dobrého uvařím. U toho se snažím vyřídit emaily, vzkazy na Facebooku a hlavní náplní mého dne je zmiňované blogování.

Jak tak pozoruji, jsi velmi sportovní typ. Neustále s přítelem jezdíte na hory a v létě zase na  paddle boardu. Byla jsi vyznavačem sportu odjakživa, nebo tě na sportovního ducha přivedl tvůj přítel Petr?

Už jako malá jsem dělala vrcholovou atletiku, jezdila po závodech a později jsem přidala ještě volejbal a hlavně aerobik, který jsem na vysoký začala také předcvičovat, takže je pro mě velmi důležité, aby i můj partner byl sportovně založený a to Petr, díky své práci provozního ředitele ve Žlutých lázních, splňuje na maximum. Navíc pochází přímo ze Špindlerova Mlýna, takže lyže a snowboard je v zimě naše každovíkendová aktivita.

Otevření minibaru ve Žlutých Lázních

Jak jste vůbec spolu dlouho a prozradíš nám, jak jste se poznali? Přeci jenom on není z branže…

V půlce června to byl přesně rok, co jsme se poznali, takže máme vlastně 1.výročí a oslavili jsme ho jak jinak, než cestováním. S Petrem jsme se poznali ve Žlutých Lázních, kam jsme s kamarádkama surfařkama chodily na Paddle board (pádlování na řece). V půlce léta už jsem se k němu do Podolí nastěhovala a musím říct, že prožívám asi nejhezčí období mého života.

Co jsi vystudovala a čím by ses živila, kdyby ses nechytla v showbyznysu?

Taková zadní vrátka mám v podobě vysokoškolského titulu z VŠ finanční a správní, obor Marketingová komunikace. Většinu poznatků se snažím aplikovat i v profesním životě nejen moderátorky, ale i po marketingové a ekonomické stránce se mi tenhle druh vzdělaná v životě hodí. Také vím, že bych v kanceláři nevydržela a i pouhá představa neflexibilní pracovní doby mě děsí natolik, že jsem dokonce odmítla moderování na rádiu. No, uvidíme jak dlouho mi tento přístup vydrží, ale určitě vím, že bych se v médiích nějak uživila, i kdyby z opačné strany.

Party

Ty jsi začala jako moderátorka Fahion Tv, ale dostala jsi i mnoho hereckých příležitostí. Kde tě mohou čtenáři vidět v nejbližší době?

Přiznávám, že je mi moderování, nejen reportáží, ale i společenských akcí, stále nejbližší a ráda bych se v něm dál realizovala. Jsem k sobě dost sebekritická a soudná tak vím, že jinou roli než stylizace do blonďaté krasavice si asi nezharaju a v seriálech bych svou kariéru také rozvíjet nechtěla. V kinech běží film Martin a Venuše a na podzim má premiéru film Všiváci, kde jsem dokonce obarvená na zrzavo. Kvůli nové roli topmodelky v novém filmu jsem si nechala dokonce “narůst” dlouhé vlasy…

Změnil tě fakt, že jsi najednou známá osobnost, za kterou se lidé otáčejí?

Určitě změnil, ale jedině k lepšímu. Už tolik nevyhledávám střed pozornosti a snažím se omezit svůj temperament. Stále to má pro mě více výhod, možná i proto, že jsem se naučila své soukromí více střežit. Neohlížím se tolik kolem sebe a nevnímám pohledy nebo pomluvy lidí, prostě se zbytečně neprožívám…Ráda přijmu pochvalu, ale ještě radši kritiku. To je můj motivátor.

Český lev

V poslední době se celkem často vydáváš za hranice ČR. Co tě k tomu vede?

Jsem narozená v létě ve znamení Raka a ascendent mám ve Lvu, takže ke svému životu potřebuju nutně sluníčko. Loni jsme s Petrem navštívili mojí vysněnou Kalifornii a dokonce i Havaj, kde jsme měla to štěstí zaplavat si s delfíny ve volné přírodě. Na konci zimy jsme se jeli ještě ohřát do Thajska a další destinace jako Seychely, Maledivy a Mauricius byli pracovní…

V životě tě potkalo strašlivé neštěstí, zemřel ti přítel…jak jsi se s tím vyrovnávala a jsi už s tím smířená po dvou letech? Změnilo tě to?

Ve svém okolí neznám žádného člověka, který by prožil něco podobného a tak jsem se s tím musela vyrovnat po svém. Už jsou to tři roky a s odstupem času vidím jak radikálně mě smrt mého bývalého přítele, se kterým jsem prožila 5 krásných let včetně dospívání, změnilo. Mám jiný žebříček hodnot a také jsem začala více věřit v karmu. Nedělám proto nic, co nechci, aby se dělo mě a vlastně mě ani jen tak něco nerozbrečí. Vnímám život z úplně jiné perspektivy a myslím, že mě to v mnohém zocelilo, bohužel v něčem i dost oslabilo…

Jsi takový módní guru v českých vodách, jakou módu ráda nosíš?

Nechávám se inspirovat v showroomech nebo obchodech značek jako RESERVED, MOTIVI nebo H&M, ale fandím i mladým módním návrhařům, se kterými jsem díky svému pořadu Stylife a Fashion TV byla v neustálém kontaktu. Upřednostňuji styl cassual, tedy sportovní eleganci s náznakem originality a osobitosti. Dávám hodně na svůj instinkt a snažím se respektovat svojí postavu a typ, i když občas také ráda zaexperimentuju a překvapím sebe samotnou např. kombinací barev nebo výběrem doplňků.

Otevření psího butiku

Dalo by se tedy říci, že móda je tvé hobby. Vedl tě i tenhle fakt k tomu, aby sis založila módní blog?

Vlastně ano. A hlavně moje okolí, které mě po neustálém nátlaku přesvědčovalo, že je blog to správné místo, kde můžu využít svůj potenciál a naplno se seberealizovat. Přizvala jsem k tomuhle “projektu” i svojí nejlepší kamarádku stylistku Kristýnu Poliček, modelku Míšu Štoudkovou, která se mnou spolumoderovala pořadu o módě a designu Stylife, který běžel na TV5 a abychom byly kompletní, posilnila si náš dream team i ty, která nás skvěle doplňuješ a díky svému přesahu působení náš blog obohacuješ o určitý art.

Co máš na sobě ráda a co naopak nesnášíš?

Nad tím jsem se nikdy pořádně nezamýšlela.. ale asi podobně jako mí přátelé a rodina, na sobě nesnaším svou věčnou nedochvilnost, kterou se snažím už pár let odstranit.  Mám naopak ráda svůj smysl pro humor a empatii, která mi pomáhá nejen v osobních vztazích ale i v pracovních. A nemám na sobě ráda zvířecí vzory (smích).

Foto zdroj: profimedia.cz

15.7.2013 10:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist