Femina.cz » Magazín » Wellness » 6 tipů, které vám vrátí zdravé sebevědomí

6 tipů, které vám vrátí zdravé sebevědomí

6 tipů, které vám vrátí zdravé sebevědomí

Magazín: Wellness | autor: Lucie Elen | vydáno 27. 02. 2011

Své tělo je dobré mít vždy jako spojence. Pomůže vám ustát setkání s vaší tchyní, přečkat odpolední stres, když si vás šéf z ničeho nic zavolá "na kobereček" a v neposlední řadě vám může pomoci shodit i nějaké to kilo. I přes to se (hlavně v případě nás žen) stává, že své tělo nemáme rády, ba co hůř - že nemáme dostatečně rády ani samy sebe!

Hoďte za hlavu svůj utrápený obraz v zrcadle, který je většinou doprovázen slovy: "Jsem tlustá, zase jsem přibrala, začínám stárnout, co to mám s tím obličejem..."!  Všechny tyto problémy jako mávnutím kouzelného proutku zmizí, začnete-li se mít opravud ráda. Podle jedné studie trpí ženy s nízkým sebevědomím cukrovkou, vysokým tlakem a zvýšeným cholesterolem mnohem častěji, než ty, které jsou se svým zevnějškem spokojené. Snadno se tak můžete ocitnout v začarovaném kruhu – nemáte zdravé sebevědomí, a tím pádem se více stresujete, vaše zdravotní problémy se zhoršují a přes úpornou snahu se vám nedaří zhubnout. Začněte pracovat na své sebeúctě, a vaše tělo s vámi konečně začne spolupracovat.

1. Dopamin stojí za zkoušku
Všimla jste si, že se týden po menstruaci cítíte přitažlivěji a sebevědoměji než jindy? Má to na svědomí estrogen, který zvyšuje hladinu povzbuzujícího dopaminu. Ten zlepšuje náladu, vypíná pleť a zrychluje metabolismus. Také některé rostliny obsahují mutace těchto "zásobovačů sebevědomí", které mají na ženský organismus podobné účinky. Během dvou týdnů před začátkem menstruace si naordinujte denně dvě dávky sóji, oříšků nebo luštěnin.


2. Podrobte své tělo analýze
Sepište si na papír ty části těla, s nimiž nejste spokojená. Pak se snažte ke každé z nich napsat alespoň jednu pozitivní věc. Například: „Nohy… Mám sice o něco širší stehna, než bych si přála, ale mám hezky tvarovaná lýtka a štíhlé kotníky.“ Pomůže vám to se sebepřijetím v oblastech, ve kterých si nejste sama sebou příliš jistá.

3. Přemluvte se k pohybu
Průzkumy dokazují, že ženy, které chodí alespoň jednou týdně na jógu, mají lepší vztah ke svému tělu než ty, které se věnují jiným typům cvičení. Relaxační cviky totiž pomáhají se zpracováním negativních myšlenek.

4. Dopřejte si
Ujistěte se, že dvakrát týdně zařazujete do svého jídelníčku ryby bohaté na omega 3 mastné kyseliny, jako je například losos. Pokud vám ryby nechutnají, sáhněte po potravinových doplňcích. Zdravé tuky vám totiž mohou pomoci k vyrovnanému psychickému stavu, a navíc jako příjemný bonus dodají lesk vašim vlasům. A jak určitě sama víte, se zdravou a lesklou hřívou se budete cítit zase o něco sebevědoměji.

5. Bohyní alespoň jednou týdně
Dopřejte si jednou týdně (nebo aspoň měsíčně!) wellnes relaxaci. Ať už půjde o saunu, solnou jeskyni, masáž zad a šíje či obyčejnou pleťovou masku z domácích zdrojů. Nejenže si pak budete připadat zdravější a krásnější, ale zároveň si dokážete, že stojíte za to, abyste se nechala hýčkat a rozmazlovat.

6. Dejte si hořkou čokoládu
Znejisťuje vás pocit, že v sobě zadržujete spoustu vody a trápí vás nadýmání? Dopřejte si denně dva čtverečky kvalitní hořké čokolády (ale ne víc...). Těžko najdete zdravější dezert! Obsahuje totiž flavonoidy, které pomáhají rychlejšímu trávení sacharidů a snižují nadýmání.

Sebevědomí si vytváříme na základě působení vnějšího prostředí - takže je hloupost tvrdit, že jste se s nízkým sebevědomím narodili. Média, ruku v ruce s reklamami, v nichž se objevují téměř výhradně štíhlé, počítačově vylepšené krásky, v nás vyvolávají pocit, že nejsme dost krásné a žádoucí. Změnit svůj způsob uvažování v dospělosti není žádná hračka. Vyzkoušejte několik našich psychologických triků a doplňte je drobnými změnami jídelníčku – především do něj zařaďte dostatek látek, které mají pozitivní vliv na psychiku. Vždyť nejdůležitější je to, abyste se cítila dobře!

Další články z rubriky

Komentáře (29)

Datum Autor Nadpis
25. 02. 2014 Kefyna Pravda (reakcí: 0)
05. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
07. 07. 2011 amnoroc pohoda (reakcí: 0)
16. 06. 2011 Lafik :-) (reakcí: 0)
02. 04. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
26. 03. 2011 inakub 6 tipu,ktere vam vrátí zdravé... (reakcí: 0)
25. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
17. 03. 2011 Vendula12 Čokoláda (reakcí: 0)
14. 03. 2011 DanaKou zdá se to být jednoduchý (reakcí: 0)
12. 03. 2011 chiappa nesmysly.. (reakcí: 0)
08. 03. 2011 barboras8 . (reakcí: 0)
05. 03. 2011 evhu 6 tipů, které vám vrátí zdravé sebevědomí (reakcí: 0)
05. 03. 2011 euqirnella jjo (reakcí: 0)
05. 03. 2011 Blackie Blackie (reakcí: 0)
04. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 1)
01. 03. 2011 Hoja rady (reakcí: 0)
28. 02. 2011 hoooli * (reakcí: 0)
28. 02. 2011 kocicanda no (reakcí: 0)
28. 02. 2011 pegonela Mně (reakcí: 1)
27. 02. 2011 Seboosis Přemluvte se k pohybu (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist