5 způsobů, jak dokážou sociální sítě negativně ovlivnit váš život

Trávíte spoustu času na síti? Neumíte si bez facebooku a twitteru představit den? Máte obě aplikace v telefonu a neuběhne ani pět minut, aniž byste se koukla, co nového na zdi přibylo? Pak byste měla vědět, že jste podlehla mámení sociálních sítí a nejen to, že si zahráváte….

Proč? Protože sociální sítě jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem, jak by řekl klasik. Jejich nadměrné užívání pro vás může být dokonce nebezpečné. Zjistili jsme pro vás hned pět zásadních problémů, které vám sociální sítě mohou způsobit.

Problém č. 1 – Předčasné stárnutí

Ano, čtete dobře. Opravdu hodiny strávené u počítače způsobí vaše předčasné stárnutí. Především začnou být viditelné vrásky kolem očí, které neustále na monitor mhouříte a přizpůsobujete různým denním dobám a s tím spojené různé intenzitě osvětlení. Pokud si počítač nedokážete odepřít, rozhodně sáhněte po kvalitních anti-age krémech. Budete je potřebovat.

Problém č. 2 – Psychika v háji

Říkáte si, že všichni přehánějí, že máte své surfování po síti pod kontrolou? Opak může být pravdou. Pokud dlouho nejste na internetu a začínáte pociťovat nervozitu, je nejvyšší čas se nad sebou zamyslet. Přemýšlíte, jestli tam někdo nedal příspěvek a vy nevíte, co se děje, protože sedíte na jednání? Pak jste možná přímo zralá pro odbornou pomoc. Stal se z vás totiž klasiký závislák, který bez své drogy nedokáže existovat.

článek

Problém č. 3 – Nomofobie 

Díky přílišné potřebě být nesutále dostupná se můžete stát obětí novodobé fobie, která nese název Nomofobie. Postižený touto fobií trpí strachem ze ztráty mobilního signálu, nebo připojení. A s tím spojeným šokem z nedostatku informací a pocitu odloučenosti od života. Ano, čtete dobře. I tohle se dnes může stát každému, kdo je příliš závislý na moderních technologích a virtuálním světě.

Problém č. 4 – Akné a další neduhy pleti

Jak spolu souvisí akné a facebook? Budete se divit, ale hodně úzce. Díky stresu, který u počítače zažíváte, a je jedno jestli je to z toho, že někdo vám blízký „nejlajknul! vaší fotku, nebo, že jste nedostali pozvání na akci, kam se chystají všichni vaši virtuální přátelé, můžete začít mít problémy s pletí. Pleť se díky stresu začne vysušovat a může se začít tvořit akné. V horším případě může podobný stres spustit i lupénku. Mimochodem. Věděli jste, že na vašem telefonu je mnohem více bakterií, než na záchodovém prkýnku? A teď si představte, kolikrát denně jej přikládáte k obličeji. Stále nemáte žádné problémy s pletí?

Problém č. 5 – Nespavost

Trápí vás poslední roky nespavost? Možná je to díky počítači. Naučili jsme se jím nahrazovat nudný nebo stokrát ohraný program v televizi. Vždyť na internetu je pořád, co číst. Jenže díky ostrému světlu počítače si naše tělo začne tvořit hormon melatonin, který produkuje i při slunečním svitu a naše tělo je tak nastaveno na odpolední činnosti, nikoliv na spaní. Usnout pak může být pořádný problém.

Uff, nic moc zjištění, co říkáte? 

Foto zdroj: profimedia.cz

21.2.2014 10:00| autor: Dorotka G.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist