OMG! Operace vagíny pomocí prasečího střívka a další šílenosti v medicíně

Máte ráda sex? Jistěže ano! A teď si představte, že byste měla tak úzký poševní vchod, že by jím penis neprošel. Musíte se rozhodnout: Nechat to tak, nebo se rozhodnout pro operaci, při které by vám byla vpravena do těla prasečí tkáň. Poněkud neortodoxní?

Na lékaře se už dávno neobracíme jen v případě nemoci, ale i v situacích, kdy může pomoci zlepšit kvalitu života. Někdy stačí jen se nestydět a přiznat, co vás trápí. Tak začal i příběh padesátileté ženy ze západních Čech.

Po prodělaném autoimunitním onemocnění vznikl neobvyklý problém – zúžil se jí poševní vchod natolik, že se nemohla milovat, ani jí nebylo možné provést běžnou gynekologickou prohlídku. Když nezabíraly léky, odkázala jí gynekoložka k plzeňským specialistům.

Problém vyřešilo střívko z prasete

Dostala se do rukou vedoucího lékaře Gynekologicko – porodnické kliniky LF UK a FN MUDr. Vladimíra Kališe. „Před dvěma lety začala mít pacientka problémy při sexu. Nemoc jí stáhla poševní vchod natolik, že ani gynekologické vyšetření nebylo možné,“ vysvětlil lékař pro agenturu CEN.

MUDr. Vališ se ve své praxi často zabývá vaginoplastikou, tedy zúžením poševního vchodu například po prodělaných porodech: „Podobným problémem trpí mnoho žen, ale většině z nich je trapné, aby vyhledaly pomoc s takto intimním problémem.“ 

Unikátní operace rozšíření poševního vchodu za použití cizí tkáně je patrně první svého druhu. Operatér se pro neobvyklý postup rozhodl poté, co zjistil, že s použitím vepřové tkáně se řeší problémy se zúženým močovým měchýřem.

článek

První operace svého druhu 

Pro tuto konkrétní operaci byl použit způsob, při kterém byla stěna střívka prasete zbavena buněk tak, že zůstala pouze síťka spojená mezibuněčným pojivem. Postupem času se kolem implantátu vytvoří tkáň a síťka se vstřebá.

Celá operace trvala asi hodinu a žena šla po pěti dnech domů. „Pacientka je nyní spokojená,“ dodal operatér. Nemá problémy ani s gynekologickým vyšetřením. „I když jsme jí doporučili, aby se prozatím sexuálních aktivit vzdala, do dvou let může obnovit normální sexuální život. Každopádně už teď se cítí jako kompletní žena.“

Mluvčí kliniky Gabriela Levorová potvrdila, že v odborné literatuře nenašli žádný odkaz, že by podobná operace proběhla někde jinde ve světě: „Zdá se, že jsme první, kdo zveřejní výsledky takového zákroku v odborné lékařské publikaci.“

Existují a prováději se i jiné estetické operace vagíny 

Zúžení poševního vchodu, v našem případě tímto jedinečným způsobem, není jedinou metodou, jak se dá pomocí plastické chirurgie vylepšit nejen vzhled pohlaví ale hlavně sexuálního prožitek. Poměrně častá je zmíněná vaginoplastika.

Provádějí se ale i další „zkrášlující operace“ vaginy: 

  • labioplastika – upravuje velikost stydkých pysků
  • hymenoplastika – tuto operaci mají rádi především muži a ženy jim ji dopřávají jako dárek, dochází při ní totiž k obnovení panenské blány
  • zvětšení bodu G – hit posledních let, který slibuje zaručený orgasmus. Spočívá v přifouknutí bodu G kyselinou hyaluronovou.

Vepříci pomáhají v medicíně

Prasata se v medicíně používají velmi často, protože jejich DNA je velmi podobná lidské. Za více než 30 let je vědci použili v řadě lékařských oborů včetně dermatologie a kardiologie. Dokonce po světě chodí lidé, jejichž svaly na nohou byly vytvořeny z implantátů vyrobených z tkáně vepřového močového měchýře.

Současná medicína se už bez využití prasat neobejde. Jsou nám nejpodobnější nejen tělesnou stavbou, ale u funkcí orgánů. V pražském IKEMu se na nich učí nové operační techniky. Operaci prasátka podstupují v celkové anestezii. Pooperační péče je stejná jako u lidí. V případě, že se vše daří jak má, vyžadují štětinatí pacienti plné korýtko již pár hodin po operaci.

Největší šílenosti v medicíně:

Pokud jde o medicínu, lidé jsou opravdu velmi vynalázaví. Některé experimenty však docela jistě hraničí se šílenstvím. Tak třeba 40 000 provedených lobotomií v padesátých letech minulého století jen v USA a jen za pomoci elektrošoku bez anestezie. A co hůř, později přešel přední americký chirurg k lobotomii prováděné přes oko. Léčil tak pacienty se schizofrenií nebo depresemi. Nutno podotknout, že většině z nich zničil život. Stali se z nich chodící zombie, kteří neměli pud sebezáchovy. Mnozí z nich se už znovu nedokázali zařadit do společnosti a nedokázali porozumět složitějším informacím. Ale doktor Freeman byl považován za velmi úspěšného v léčbě psychických onemocnění. OMG! To jako vážně? Tahle šílenost byla zakázána až v devadesátých letech! A pak že žijeme v moderní době! Mezi pacienty tohoto šílence patřila i sestra J.F. Kennedyho, kterou „operovali“ ve 23 letech. Z veselé, mírně zaostalé dívky se stala už navždy závislá na péči okolí, skončila v ústavu a její inteligence klesla na úroveň dvouletého dítěte.

Životu nebezpečná byla také návštěva lékaře v době středověku. Nejen, že se operovalo bez anestezie, tou bylo víno, protože podle tehdejších lékařů opilý pacient necítí bolest, ale třeba k vyhnání démonů z těla člověka se prostě „jen“ otevřela lebka. Na zastavení krvácení se používal hnis, prý báječně hojí a nepřejte si vědět, jak dopadl člověk po operaci ledvinových kamenů, do které se chirurgové klidně pustili.

Zlatá současná medicína, co říkáte? 

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

6.3.2015 6:00| autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist