Chcete žít zdravě a šťastně! Buďte optimisté!

Trápí vás vyšší hladina cholesterolu či krevního tlaku? Už jste zkusili všechno možné, ale ne a ne se přiblížit lepším výsledkům? Máme pro vás zaručený tip, který stoprocentně pomůže. Zapomeňte na léky, zabírá optimismus! A to zatraceně dobře!

Jaký je váš pohled na život? Jste optimisté? Pak vám patří gratulace! Vystavujete se daleko menšímu riziku, že vás postihne nějaká srdeční choroba! Také budete oproti pesimistům žít mnohem déle! Totiž, pesimismus způsobuje právě onen zmíněný vyšší cholesterol a dokonce má na svědomí i pověstný vyšší krevní tlak. Zdá se vám to jako holý nesmysl? Američtí vědci představili důkaz!

Optimismus jako lék na všechno

Podle jejich výzkumu, během něhož podrobili testům sto tisíc jedinců převážně z řad žen, se prokázalo, že přístup k životu má opravdu vliv na lidské zdraví i délku života. Optimisté snižují o 9% riziko srdečních chorob, takže mají větší šanci na delší a spokojenější život. Jste překvapení? Zavřete ústa a příště zkuste i negativní věci vidět v trochu růžovějších barvách! Přinese vám to i další užitek! Jaký?

Výzkum odhalil i to, že optimisté více cvičí a jsou nejen štíhlejší, ale vynikají i lepší fyzickou kondicí – v porovnání s těmi, kdo se pouze kaboní a jejich životní etapy doprovází cynismus. „Většina našich výsledků ukazuje, že výrazné a dlouhodobé negativní postoje jsou zdraví nebezpečné,“ říká docentka Hilary Tindle, autorka výzkumu z University of Pittsburgh.

článek

Takže, až vás příště zase naštve šéf, berte to spíš s humorem, nebo vás vlastně potrestá dvakrát. Budete mít špatnou náladu a ještě se to podepíše na vašem zdraví! Podle odborníků dokonce negativní emoce mohou do těla pouštět i chemické sloučeniny! To vám za to ten šéf stojí? Asi ne, co?

Kouzlo a síla dobré nálady

Už se nebudete nervovat, když pojedete pozdě na pracovní schůzku? Nebo když vás při projíždění ulice budou zdržovat popeláři uprostřed cesty? Dobrý začátek!

Možná se budete muset nejprve naučit mít pozitivní a optimistický přístup k životu, třeba to pro vás bude i velká změna. Ale mějte na paměti, že všechno má svůj důvod, občas i to špatné může být k něčemu dobré. Nemusíte propadat depresi, když se vám třeba chvíli nedaří. Optimismus je lék na všechno. Až půjdete příště k lékaři, může vás dotyčný v bílém plášti příjemně překvapit výsledkem testu na cholesterol! Ale kdo nezkusí, neuvěří…

A co vy? Máte nějaké rady, jak vidět svět optimisticky? Věříte, že pozitivní postoj a pohled na svět může upevnit zdraví? Napište nám, co děláte, když vás někdo naštve…

Foto zdroj: profimedia.cz

26.3.2014 8:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist