Máte chuť na mléko a šlehačku? Chybí vám objetí a něha!

Máme to my ženy někdy podivné. Nemáte někdy takové chvilky, kdy s rozkoší upíjíte tučné mléko a mlsáte smetanu, tučný jogurt nebo krémový sýr a oči přivíráte blahem? Občasné hřešení určitě neškodí, ale pokud po něčem podobném vyloženě bažíte, může to znamenat emocionální problém.

Nutkavé chutě a těšení se na šálek horkého voňavého mléka nebo mléčného koktejlu z banánů může upozornit na to, že vám chybí pohlazení a objetí. Je známou pravdou, že „bílý sex“ nahrazuje opravdovou fyzickou blízkost, tím si jen naše tělo dělá dobře. Potřebuje povzbuzení.

„Byly časy, kdy jsem chodila i na máslo do ledničky. Uřízla jsem si kousek a s rozkoší si ho nechala rozplývat na jazyku. Později jsem se s tím nepárala a máslo jsem rovnou tajně ukusovala z kostky,“ vypráví Tereza, která v tu dobu procházela partnerskou krizí. Stejně tak chodila i na majonézu, protože z ní cítila onu utěšující tučnou chuť. Naše nutkavé chutě mají v drtivé většině případů duchovní podtext. Naše duše po něčem touží , a protože se jí to nedostává v reálném životě, přechází tato touha do dalších smyslů – našich chutí a tužeb. Je to snáze splnitelné…alespoň v tuto chvíli je třeba pro Terezu dostupnější kostka másla než vřelé objetí od přítele, který si právě užívá někde s jinou.

Kde je hranice běžného mlsání a nutkavosti?

Když na onu potravinu myslíte během dne, těšíte se, až konečně spočinete doma začnete mlsat, když je to první cesta, kam vedou vaše kroky po uložení dětí do postele nebo když se pro lahev dobrého mléka vypravíte jen tak do obchodu. Samozřejmě hranice opravdu škodlivé nutkavosti je určitě dál, ale už jen tento vztah k určité potravině by měl rozsvítit červenou kontrolku někde ve vašem srdci. „Něco mi chybí? Co prožívám tak bolestně a zoufale, že mi to chybí?“ Odpověď byste měla najít velice rychle, protože ji máte nadosah.

článek

Mléko jako vzpomínka na bezpečnou náruč

Zdá se to logické. Chuť mléka nás vrací podvědomě do ranného dětství, do časů, kdy v našem životě existovala jen bezpečná mateřská náruč. Takže tedy – chuť na mléko a smetanu:

  • mírní pocity úzkosti a vyčerpání okolním světem
  • znamená intenzivní bažení po lásce a nesmírně silnou touhu po dobrém a fungujícím vztahu
  • je znakem touhy po něžném milování, kterého se nedostává.

Mléko, smetana, tučné jogurty a tvarohové sladké krémy totiž mimo jiné obsahují jednu látku, která vysvětluje naši touhu. Je to tryptofan.

To je esenciální aminokyselina s regulačními účinky na náš důležitý neurotransmiter serotonin. Tryptofan pomáhá udržet v rovnováze normální činnost nervové soustavy a tělo si tak podvědomě pomáhá při stavech úzkosti, depresích a enormním vyčerpání. Mléko tedy uklidní a zároveň  laicky řečeno „zahojí“pošramocenou psychiku vyvedenou z míry.

Kromě mléka a mléčných výrobků je velké množství této látky třeba v drůbežím, hovězím nebo skopovém mase a v rybách.

A jaké chutě máte vy? 

Foto zdroj: profimedia.cz, inspirováno knihou V zajetí jídla a  Zbavte se svých kil bolesti od Doreen Virtue

29.7.2014 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist