5 kroků, které vám zvednou sebevědomí! Znáte je?

Máte o sobě nízké mínění a nevěříte si? Pak je ten nejvyšší čas na změnu! Věřte, že není čeho se bát! 5 velmi jednoduchých triků si osvojíte zcela přirozeně. Za pár dní vás okolí nepozná!

Nízké sebevědomí trápí čím dál více lidí. Někdy bohatě stačí zapnout televizi nebo prolistovat některý z těch „módních časopisů“ a už o sobě skoro pochybujete. Proč? Ze všech stran na vás křičí ty krásní a úspěšní jedinci, co mají buď božské křivky, nebo dokázali něco velkého. Také to na vás působí tak, že se vaše sebevědomí ocitá v bezvědomí? Nepropadejte panice! Víme, jak mu dát druhý dech! Co je potřeba udělat?

1. Nesrovnávejte se s ostatními

Každý člověk je originál, každý umí něco jiného a v něčem vyniká. Nemůžete se hroutit z toho, že nevypadáte jako někdo z titulní strany, nejste chytří jako Einstein nebo neřídíte nadnárodní korporaci. Určitě máte jiné přednosti! Stačí si jen najít to, v čem vynikáte. Pokud tápete, jak svůj talent objevit nebo posílit, obraťte se na poradce, kterým je v tomto případě životní kouč či kouč partnerských vztahů. Rozšíří vám obzory! Vždyť se říká, že každý člověk má talent na pět až sedm věcí. Ano, KAŽDÝ! I vy…

2. Provádějte pravidelný rituál chválení 

Často si umíte vynadat za něco, co se vám nepodaří? Tak to asi všichni. Ale pochválit se, to už je jiná věc, že? Podle vědců pravidelná chvála za dobře odvedenou práci vede právě ke zvýšení sebevědomí. Takže, kdykoliv se vám něco podaří, kdykoli překonáte svoje hranice, pochvalte se! Není to nic divného, klidně si to řekněte nahlas a před zrcadlem!

článek

3. Plánujte a definujte svoje cíle

Důslednost a zodpovědnost v tom, co jste si naplánovali, je důležitá. Dodržujte svoje stanovené cíle. Když to pomůže, dejte si i nějaká předsevzetí. Co na tom záleží, že zrovna není Silvestr? V ten den si dávají cíle jen ti podnapilí! Na plány přece nepotřebujete konec roku!

4. Učte se 

Nikdy není pozdě začít s čímkoli. Rádi vaříte? Co třeba přihlásit se do kurzu orientální kuchyně? Věnujte se tomu, co vás zajímá! Dozvíte se spoustu nových a zajímavých věcí, seznámíte se s lidmi. A třeba poznáte i nové přátele, kdo ví… Hlavně neseďte doma u počítače a nepište depresivní statusy na sociální sítě.

5. Buďte hrdí 

Sepište si seznam toho, co se vám za posledních pět, deset let podařilo. Je toho spousta, viďte? Zásluhy by se neměly zapírat! Naopak! Dokončili jste školu? Máte perspektivní práci? Daří se vám i v osobním životě? To všechno jsou úspěchy, na které můžete být náležitě pyšní. Neuškodí si je občas připomenout, protože trocha dobře mířené samochvály ještě nikomu neublížila.

Tak co, budete trénovat a posilovat vlastní já? 

Foto zdroj: profimedia.cz

28.8.2014 12:00| autor: Lucie Feiková
Více o tématu: sebevědomí

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist