Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » WOW, našli jsme ho! Známe recept na štěstí!

WOW, našli jsme ho! Známe recept na štěstí!

WOW, našli jsme ho! Známe recept na štěstí!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 26. 05. 2015

Znáš to, chtěla jsi toho tolik stihnout, naučit se nový jazyk, chodit na kurz sebeobrany, najít si nového chlapa nebo novou práci, ale nějak ne a ne tomu svému štěstí přijít naproti? Nevzdávej to, našli jsme pro tebe recept na štěstí a budeš k tomu potřebovat jen tužku a papír.

A proč papír a tužku? Protože bylo už mockrát vědecky prokázáno, že to, co si napíšeme, splníme spíš než to, co si jen nosíme v mysli. Začni tedy už nyní plánovat dobrodružství, díky němuž budeš šťastná! Tady máš pár tipů, jak na to:

Dej šanci lásce!

Jsi single kočka na lovu a stále vyčkáváš, až se objeví ten pravý, který bude přesně podle tvých představ a snů? Pokud se ti na první pohled nezdá až tak ideální, ale přesto je ti s ním hezky, dej mu šanci a sobě možnost prožít něco hezkého. S chutí si zaflirtuj tak, jako už dlouho ne a buď si padnete do noty, nebo se už nikdy nemusíte vidět. Pamatuj, že nebudeš litovat toho, co jsi zkusila, ale právě toho, k čemu jsi nikdy nenašla odvahu. Co na tom, že není modrooký blonďák a neumí opravit auto? Třeba ti namísto toho uvaří večeři a bude ti nosit každý týden kytku. Chceš být šťastná? Dej lásce šanci... nebo alespoň svému štěstí, stejně jako třeba Laura. 

„Toužila jsem po sexu se svým šéfem a nestydím se za to, že jsem si tak chtěla šplhnout na kariérním žebříčku. Vyspala jsem se s ním a vyšlo to. Parádně jsem si s ním sex užila, splnila si jednu ze svých zvrhlých představ a ještě jsem byla povýšena. Tento risk se mi několikrát vyplatil,“ směje se Laura. 

Tip pro zaláskované: Máš doma skvělého partnera? Tak společnými silami pracujte na vašem vztahu. Dělejte si radost, užívejte si sexu, vyrážejte na výlety a tu a tam se odvažte a proveďte nějakou neškodnou lumpárnu. Co kdybyste oba šéfovi napsali, že ať s vámi v pondělí nepočítá, protože vás převálcovala víkendová nevolnost. Budete tak mít omluvenku pro celý den, kdy budete moci zůstat v posteli sami jen vy dva. 

Cestuj tam, kam tě srdce táhne!

Strašně dlouho spřádáš sny o tom, že se chceš podívat na slavnou pláž Ztroskotání, která se nachází na vyhřátém ostrově Zakynthos? Naplánuj si dovolenou a zarezervuj si letní volno, nejlépe ihned.

V létě si splním svůj velký sen, konečně se podívám na nádherné Seychely, o kterých sním už několik let. Nemůžu se dočkat a už teď sepisuji seznam a kupuji si nové hadříky, které unosím na místních plážích,“ svěřuje se čtenářka Martina. 

Domluv se s maminkou, sestrou, kamarádkou nebo partnerem a zapiš si do diáře pevný termín, kdy vzlétnete společně za zážitky. Vědomí, že tě za pár týdnů čeká takové dobrodružství, tě nenechá chladnou a hlavně se budeš mít, nač těšit! Nemáš na dovolenou v zahraničí? Nevadí, vyraž s partou pod stan, nebo do chatky v kempu. Šťastná můžeš být i u nás.

Dělej si, co chceš!

Láká tě poznat, jak líbá tvůj šarmantní soused, který na tebe mrká od té doby, co se přistěhoval? Ukradni mu polibek ze rtů, a pokud ti to bude málo, začni si s ním a užívej si milostné techtle mechtle na maximum. Ať už máš počíháno na kurz francouzské kuchyně nebo pečení dortů, přihlas se na hodinu nejlépe hned a naplň každou minutu pocitem radosti, dobrodružství a štěstí. I Aleně se díky tomu změnil život:

„Zamilovala jsem se do aranžování květin a musím říct, že jsem tomu úplně propadla. V dubnu jsem absolvovala kurz a v září si na náměstí otevřu své květinářství.“ svěřuje se Alena (35 let). "Jsem šťastná, že jsem to udělala a nenechala se odradit lidmi, kteří mi to nepřáli."

Hýčkej se!

Nešetři na sobě a s klidným vědomím i svědomím si pořiď nějaký ten dražší model do tvého šatníku, nebo vychytanou věc do kosmetického kufříku. Život máme přece jenom jeden, nemyslíš?! A jestli něco dokáže udělat ženu šťastnou, pak jsou to právě nákupy a nové kousky do skříně. Čtenářka Katka (27 let) s námi souhlasí: 

„Za skvěle odvedenou práci jsem se odměnila značkovou kabelkou za 25 000 Kč a s mým přítelem jsme se proto rozešli. Vyčetl mi, že prý moc utrácím. Já jsem ale ráda, že jsem se takového skrblíka zbavila, teď jsem single a dělám si radost bez toho, aniž by mi do toho někdo kecal.“  

Nauč se říkat ne!

Proč bys měla dělat to, co se ti ani za mák nechce? Pokud s něčím nesouhlasíš, odmítni. Nikde není psáno, že musíš všechno všem odkývat, právě naopak. Važ si svého času a dělej jen to, co doopravdy chceš. A to nejen v práci, ale hlavně v soukromém životě. Žiješ jen jednou a jen sama za sebe. Prozřela také čtenářka Laďka, i když teda s dost krutou zkušeností: 

Moje kamarádka Jolana využívala mé dobroty do chvíle, než jsem to sama nestopla. Dělala si ze mě poskoka a nakonec mi ještě přebrala muže. Byla to tvrdá škola, ale prozřela jsem a nikomu už nedovolím, aby se mnou takhle zametal.“ 

Moc se ti to štěstí chytit za pačesy nedaří? Nevadí, inspiruj se u Wericha a jeho nesmrtelných citátů, co tě nakopnou, pobaví a potěší:

 • Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
 • Když nejde o sex, nejde o nic.
 • Smích chytré lidi léčí. A jen blbce uráží.
 • Až ti bude úzko, otoč se čelem ke slunci. Všechny stíny budeš mít za zády.

A jak to máš se štěstím ty? Dokážeš si ho naplánovat, nebo s tím máš ještě problém? Napiš nám do diskuze.

Foto: Thinkstockphotos.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
27. 05. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
27. 05. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

18. 01. 2017 Horoskop Beran

Nalaď se hned od rána na pozitivní vlnu, nasaď úsměv a vyraž vstříc všem nástrahám a průšvihům. Nebude jich zrovna má... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist