Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » WOW, našli jsme ho! Známe recept na štěstí!

WOW, našli jsme ho! Známe recept na štěstí!

WOW, našli jsme ho! Známe recept na štěstí!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 26. 05. 2015

Znáš to, chtěla jsi toho tolik stihnout, naučit se nový jazyk, chodit na kurz sebeobrany, najít si nového chlapa nebo novou práci, ale nějak ne a ne tomu svému štěstí přijít naproti? Nevzdávej to, našli jsme pro tebe recept na štěstí a budeš k tomu potřebovat jen tužku a papír.

A proč papír a tužku? Protože bylo už mockrát vědecky prokázáno, že to, co si napíšeme, splníme spíš než to, co si jen nosíme v mysli. Začni tedy už nyní plánovat dobrodružství, díky němuž budeš šťastná! Tady máš pár tipů, jak na to:

Dej šanci lásce!

Jsi single kočka na lovu a stále vyčkáváš, až se objeví ten pravý, který bude přesně podle tvých představ a snů? Pokud se ti na první pohled nezdá až tak ideální, ale přesto je ti s ním hezky, dej mu šanci a sobě možnost prožít něco hezkého. S chutí si zaflirtuj tak, jako už dlouho ne a buď si padnete do noty, nebo se už nikdy nemusíte vidět. Pamatuj, že nebudeš litovat toho, co jsi zkusila, ale právě toho, k čemu jsi nikdy nenašla odvahu. Co na tom, že není modrooký blonďák a neumí opravit auto? Třeba ti namísto toho uvaří večeři a bude ti nosit každý týden kytku. Chceš být šťastná? Dej lásce šanci... nebo alespoň svému štěstí, stejně jako třeba Laura. 

„Toužila jsem po sexu se svým šéfem a nestydím se za to, že jsem si tak chtěla šplhnout na kariérním žebříčku. Vyspala jsem se s ním a vyšlo to. Parádně jsem si s ním sex užila, splnila si jednu ze svých zvrhlých představ a ještě jsem byla povýšena. Tento risk se mi několikrát vyplatil,“ směje se Laura. 

Tip pro zaláskované: Máš doma skvělého partnera? Tak společnými silami pracujte na vašem vztahu. Dělejte si radost, užívejte si sexu, vyrážejte na výlety a tu a tam se odvažte a proveďte nějakou neškodnou lumpárnu. Co kdybyste oba šéfovi napsali, že ať s vámi v pondělí nepočítá, protože vás převálcovala víkendová nevolnost. Budete tak mít omluvenku pro celý den, kdy budete moci zůstat v posteli sami jen vy dva. 

Cestuj tam, kam tě srdce táhne!

Strašně dlouho spřádáš sny o tom, že se chceš podívat na slavnou pláž Ztroskotání, která se nachází na vyhřátém ostrově Zakynthos? Naplánuj si dovolenou a zarezervuj si letní volno, nejlépe ihned.

V létě si splním svůj velký sen, konečně se podívám na nádherné Seychely, o kterých sním už několik let. Nemůžu se dočkat a už teď sepisuji seznam a kupuji si nové hadříky, které unosím na místních plážích,“ svěřuje se čtenářka Martina. 

Domluv se s maminkou, sestrou, kamarádkou nebo partnerem a zapiš si do diáře pevný termín, kdy vzlétnete společně za zážitky. Vědomí, že tě za pár týdnů čeká takové dobrodružství, tě nenechá chladnou a hlavně se budeš mít, nač těšit! Nemáš na dovolenou v zahraničí? Nevadí, vyraž s partou pod stan, nebo do chatky v kempu. Šťastná můžeš být i u nás.

Dělej si, co chceš!

Láká tě poznat, jak líbá tvůj šarmantní soused, který na tebe mrká od té doby, co se přistěhoval? Ukradni mu polibek ze rtů, a pokud ti to bude málo, začni si s ním a užívej si milostné techtle mechtle na maximum. Ať už máš počíháno na kurz francouzské kuchyně nebo pečení dortů, přihlas se na hodinu nejlépe hned a naplň každou minutu pocitem radosti, dobrodružství a štěstí. I Aleně se díky tomu změnil život:

„Zamilovala jsem se do aranžování květin a musím říct, že jsem tomu úplně propadla. V dubnu jsem absolvovala kurz a v září si na náměstí otevřu své květinářství.“ svěřuje se Alena (35 let). "Jsem šťastná, že jsem to udělala a nenechala se odradit lidmi, kteří mi to nepřáli."

Hýčkej se!

Nešetři na sobě a s klidným vědomím i svědomím si pořiď nějaký ten dražší model do tvého šatníku, nebo vychytanou věc do kosmetického kufříku. Život máme přece jenom jeden, nemyslíš?! A jestli něco dokáže udělat ženu šťastnou, pak jsou to právě nákupy a nové kousky do skříně. Čtenářka Katka (27 let) s námi souhlasí: 

„Za skvěle odvedenou práci jsem se odměnila značkovou kabelkou za 25 000 Kč a s mým přítelem jsme se proto rozešli. Vyčetl mi, že prý moc utrácím. Já jsem ale ráda, že jsem se takového skrblíka zbavila, teď jsem single a dělám si radost bez toho, aniž by mi do toho někdo kecal.“  

Nauč se říkat ne!

Proč bys měla dělat to, co se ti ani za mák nechce? Pokud s něčím nesouhlasíš, odmítni. Nikde není psáno, že musíš všechno všem odkývat, právě naopak. Važ si svého času a dělej jen to, co doopravdy chceš. A to nejen v práci, ale hlavně v soukromém životě. Žiješ jen jednou a jen sama za sebe. Prozřela také čtenářka Laďka, i když teda s dost krutou zkušeností: 

Moje kamarádka Jolana využívala mé dobroty do chvíle, než jsem to sama nestopla. Dělala si ze mě poskoka a nakonec mi ještě přebrala muže. Byla to tvrdá škola, ale prozřela jsem a nikomu už nedovolím, aby se mnou takhle zametal.“ 

Moc se ti to štěstí chytit za pačesy nedaří? Nevadí, inspiruj se u Wericha a jeho nesmrtelných citátů, co tě nakopnou, pobaví a potěší:

 • Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
 • Když nejde o sex, nejde o nic.
 • Smích chytré lidi léčí. A jen blbce uráží.
 • Až ti bude úzko, otoč se čelem ke slunci. Všechny stíny budeš mít za zády.

A jak to máš se štěstím ty? Dokážeš si ho naplánovat, nebo s tím máš ještě problém? Napiš nám do diskuze.

Foto: Thinkstockphotos.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
27. 05. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
27. 05. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist