Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vztahy: Co o něm prozradí první večeře?

Vztahy: Co o něm prozradí první večeře?

Co o něm prozradí první večeře?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše | vydáno 01. 10. 2014

Krásný neznámý vás pozval na rande a vy se dohadujete, jaká osobnost se pod tou atraktivní image skrývá. Věděla jste, že toho spoustu můžete vypozorovat už jenom z typu večeře, který zvolí? Sledujte, jak se chová v restauraci, a budete mít jasno!

Podle psycholožky Juliet A. Boghossianové se charakter člověka odráží jak ve způsobu  objednání jídla, tak v kultuře stolování a typu konzumovaného jídla. Sama na toto téma  vypracovala obsažnou studii, jejíž stěžejní body si v našem článku ve zkratce přiblížíme.

Exotika = nápaditost

Pokud vás nový přítel pozve do exotické restaurace na neobvyklou specialitu, kterou  nekonzumujeme každý den, pak je vidět, že chce tento večer ozvláštnit a udělat na vás dojem  svou nápaditostí. Takový muž nemá rád nudu a je pro něho důležité, abyste společný čas  trávili zajímavým způsobem. Zvídavost a otevřenost všemu novému projeví, jestliže si nechá  poradit od číšníka, jaké menu ochutnat. A pokud se nebojí mořských příšerek, které ještě na  talíři sem tam zaklepou klepýtky, máte před sebou dobrodruha, který vás každý den něčím překvapí.

Tradice = jednotvárnost

Chlapík, co vás pozve do tradiční české hospody na guláš nebo řízek, se bude držet tradic a  nebude nakloněn experimentování ani v osobním životě. Rutina je pro něho patrně přednější a  pohodlnější než nepředvídatelné situace. Večery trávené po jeho boku mohou být jednotvárné,  ale představují jistotu. Můžete si živě představit, jak se každý den ve stejnou hodinu  setkáte u stolu a dáte si osvědčenou flákotu. V rámci tohoto typu najdete hodně mužů s názorem, že  nejlepší zelenina je z vepřového.

Fobie celebrit - Čeho se bojí slavní?

Fobie celebrit - Čeho se bojí slavní?

V záři reflektorů vypadají neohroženě. A čeho by se také měli bát, obklopeni osobními strážci a b...

Francouzská kuchyně = vzdělanec

Na ochutnávku francouzské kuchyně a pravého portského vás pozve decentní muž se solidním vědomostním rozhledem, který sází víc na sílu ducha než těla. Zřejmě si potrpí na etiketu a slušné chování, půjde o jemnější typ, který se snaží řešit konflikty v klidu. Nejspíš bude vyhledávat sofistikovaná konverzační témata, jako třeba umění nebo architektura, a nebude mu lhostejná otázka světového míru. Dejte jen pozor, aby nešlo o chytrolína jak vystřiženého ze staré české komedie Světáci.

Fast food = praktik

Jsou i muži, kteří se spokojí s rychlým občerstvením. Hamburger s hranolkami a colou moc nezapadají do představy romantického večera ve dvou a ani od dotyčného chlapíka nemůžete moc romantiky očekávat. Půjde spíš o praktický typ, který si nepotrpí na sladká slůvka a zdlouhavé, rafinované námluvy. Naopak, bude mít tendenci jít rovnou na věc.

A nyní pozor, sledujte jeho chování u stolu

Dobrá znamení:

 • udržuje s vámi oční kontakt, zejména, pokud hovoříte
 • čeká, až přinesou jídlo oběma, než začne jíst
 • vyzvídá, jaké restaurace máte ráda a co vám chutná
 • nechá přiměřené spropitné.

Nedobrá znamení:

 • hledí víc do talíře než na vás
 • objedná jídlo i pro vás, aniž by vás nechal vybrat
 • poučuje vás, jak správně držet vidličku
 • peskuje číšníka za každou drobnost.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
02. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
01. 10. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist