Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jak vyléčit zlomené srdce? Vyhněte se cizí posteli!

Jak vyléčit zlomené srdce? Vyhněte se cizí posteli!

Jak vyléčit zlomené srdce? Vyhněte se cizí posteli!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 09. 01. 2015

Začal nový rok a váš přítel si dal předsevzetí, že v něm bude pokračovat bez vás? Bohužel se to stává. Teď máte zlomené srdce a chcete se brzo vzpamatovat. Co vám v tom ale určitě nepomůže, je navštívit cizí lože!

Nejedna studie potvrzuje, že právě leden patří mezi měsíce, kdy se lidé rozhodují pro rozchod nebo rozvod. Právě vám něco takového bylo oznámeno? Pak jistě přemýšlíte, jestli existuje nějaký lék na smutek. Kromě času, který léčí, ovšem. Pokud si myslíte, že náhodný sex se svalovcem, který vás z druhé strany baru zásobuje drinky, pomůže, tak vědci z americké univerzity v Missouri našli odpověď. A asi se vám líbit nebude.

Sex s cizincem rovná se delší deprese!

Odborníci z výše zmíněného akademického ústavu zpovídali 180 jedinců obou pohlaví z různých věkových kategorií a ptali se, jestli se už někdy snažili léčit konec vztahu povyražením s někým novým. 

37% dotázaných přiznalo barvu, že takovou zkušenost má za sebou. Což by ovšem jistě nebylo tak šokující zjištění, jako fakt, že ti, kdo léčili stesk po bývalém protějšku sexem, se prý trápili mnohem déle. Jen jim to připomínalo milostné chvilky s minulými partnery a celou dobu mysleli jen na ně! Co z toho plyne? 

Chvilková rozkoš je na úkor zdlouhavého procesu hojení zlomených srdcí. To asi není ta nejlepší rovnice, co myslíte? Takže bude lepší držet svoje choutky na uzdě. Tedy pokud je máte. Na takové radosti budete mít času ještě dost a v mnohem příhodnější chvíli. Kdy? Až budete připravení na nový začátek! 

Ten se pozná tak, že už nespíte ve starém tričku svého ex, nečicháte k jeho vodě po holení, kterou si u vás nechal, a nerozpláče vás písnička, u které jste se spolu poprvé milovali.

Celebrity jako bezdomovci? Kdo ze slavných neměl kde bydlet?

Celebrity jako bezdomovci? Kdo ze slavných neměl kde bydlet?

Jsou slavní, krásní, bohatí a teď mají snad všechno, po čem touží. Kdo? Přece VIP! Jenže ne vždyc...

Lepší verze? Dočasný celibát!

Nový začátek by tak neměl začít nějakou podobnou „hurá akcí“, spíš se držte zpátky, nebo budete litovat. Svoje o tom ví i dvaatřicetiletá číšnice Petra. 

„S přítelem jsme spolu byli už pátý rok a všechno nasvědčovalo tomu, že už to tak zůstane,“ začíná s vyprávěním svého příběhu. „Ale jednoho dne mi řekl, že se zamiloval do jiné. A jako že je mu to líto. Samozřejmě nevynechal ty řeči o tom, že si najdu někoho lepšího, než je on,“ smutně krčí rameny Petra, která si myslela, že ránu v srdci vyléčí sexuální záplatou.

„Natruc jsem se vyspala s prvním chlapem, kterého jsem opilá v baru potkala. Tu morální kocovinu nikomu nepřeji, bylo mi strašně,“ uzavírá a dodává, že svoji chybu rozhodně nebude opakovat. S tím souhlasí i sedmadvacetiletá asistentka Romana, jejíž příběh je obdobný.

Všechno jednou přebolí

„Sex jako lék na kopačky od přítele vážně moc nepomáhá. Jednou jsem takhle ujela a vyčítám si to dodnes,“ říká sympatická blondýnka. „Nejdřív ten rozchod musí přebolet, a až pak se člověk může rozhlížet po dalších možnostech,“ myslí si Romana s tím, že pokud hned skončíte v posteli s někým jiným, stejně vám to připomíná jenom toho dotyčného, na kterého nechcete vzpomínat víc, než je nutné.

A co si o tom myslíte vy? Dá se novou láskou nebo sexem vyléčit zlomené srdce? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
12. 01. 2015 glady ... (reakcí: 0)
12. 01. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
10. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
10. 01. 2015 láska .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

23. 03. 2017 Horoskop Váhy

Přicházíš do nového životního cyklu, který je velmi tvůrčí a energeticky náročný, což je pro tebe výzva, ke které se ... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist