Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jak poznáte, když vás muž loví?

Jak poznáte, když vás muž loví?

Jak poznáte, když vás muž loví?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Pavelková | vydáno 20. 06. 2014

Koketování je vlastně celkem nevinná zábava, ale jak poznáte, že vás muž skutečně svádí? Prozradí ho řeč těla!

Psychologové a sexuologové v tom mají naprosto jasno: jakmile člověk vkročí do společnosti lidí opačného pohlaví, dojde u něj k jisté psychické změně. „Většinou se v takových situacích zvyšuje svalový tonus v přípravě na možný sexuální styk, člověk napne obličej, vypne tělo a hruď, zatáhne břicho, napřímí se a působí celkově mladistvějším dojmem,“ rozebírá vzájemné reakce mezi mužem a ženou Allan Pease ve své knize Řeč těla. „Nejlépe lze tyto změny sledovat na pláži, kdy se k sobě z dálky blíží muž a žena. K proměně dojde ve chvíli, kdy jsou natolik blízko, aby se mohli setkat pohledem. Jakmile se minou, zaujmou znovu původní postoj,“ popisuje Allan Pease.

Ženy, které jsou v umění svádění mnohem rafinovanější než muži, používají přes padesát různých pohybů a nonverbálních signálů. Těmi dávají muži najevo, že o něj mají zájem. Pán tvorstva jich ale zvládá mnohem méně. I přesto je tu pár jasných signálů, podle kterých poznáte, že o vás má muž opravdu zájem.

Devatero mužských triků při svádění:

1. Pokouší se upoutat vaši pozornost
Někteří muži se o to snaží decentním způsobem, jiní se zas promění v přemrštěně hlučná individua. Udělají cokoliv, třeba i stojku, jen abyste si jich všimla. Někteří muži jsou ještě rafinovanější. Pokud jsou zrovna v kruhu přátel, stoupnou si nenápadně trochu mimo, aby vytvořili dojem individualisty, a tím vám také dávají prostor k navázání nikým nerušené konverzace...

2. Nasadí otevřený výraz obličeje
Zdvižené obočí, pootevřená ústa, chvějící se chřípí a doširoka otevřené oči dodávají obličeji otevřený výraz. Takto připravený muž se už třese na flirt jen a jen s vámi! Když už s vámi konečně zapřede rozhovor, má lehce překvapený a zároveň potutelný výraz, který vás víc a víc dostává, což je jasným impulsem, že vás vyhodnotil jako fascinující ženu. Ale nemusíte se bát, že neobstojíte, někdy stačí jeden pohled a máte zaručeno, že o vás bude muž bojovat. 

Svůdná krajka: Módní hit, který by neměl chybět ve vašem šatníku

Svůdná krajka: Módní hit, který by neměl chybět ve vašem šatníku

Když muž slyší slovo krajka, okamžitě si vybaví něco sexy, něco smyslně dráždivého, něco žensky s...

3. Upravuje si zevnějšek
Uhlazuje si například klopu u saka, nebo si upravuje kravatu, i když ta je dokonale uvázaná. Chce zkrátka pro vás vypadat dobře a bez chybičky. Tahle gesta jsou ekvivalentní například tomu, když si žena olízne ret.

4. Klidně si vás okatě prohlíží
Odborníci to občas nazývají „vizuální výpravou“. Jeho oči se vydají na malou okružní jízdu po vašem sexy těle a zastavují se na krátké okamžiky na těch částech, které mu připadají nejkrásnější. Samozřejmě si vás pořádně prohlédl, už když vás viděl poprvé! Rozdíl je v tom, že teď chce, abyste o jeho zkoumavých pohledech věděla.

5. Vyzývavě si sedne přímo proti vám
Samozřejmě, že jsou jeho nohy rozkročené. Umožňuje vám tím pohled na svůj rozkrok. Chce, abyste věděla, co vlastně může nabídnout. Ti muži! A aby toho nebylo málo: sedí co nejblíže u vás!

6. Postaví se před vás s rukama v bok
Pevně stojí před vámi, opět se jedná o vyzývavou a sebevědomou pózu, kterou poukazuje na to nejlepší, co může nabídnout. Tímto efektním způsobem máte jeho proporce před sebou jak na dlani.

7. Často se dotýká obličeje
Jedná se vlastně o kombinace nervového vzrušení. Pokud ho opravdu zajímáte, bude se mimoděk dotýkat konečky prstů svého obličeje, uší, nebo si bude mnout bradu. Když se nám někdo líbí, naše pokožka je totiž najednou na dotyk mnohem citlivější.

8. Rozepíná a zase zapíná knoflíky nebo zip u bundy
Chová se tak, protože je z vás nervózní a také si není jistý, jestli si má bundu odložit. A pokud si ji nakonec úplně svlékne, berte to jako impuls, že by s vámi nejraději hupsnul do postele. Už máte skoro vyhráno!

9. Půjčí vám svůj kabát, svetr nebo alespoň šálu
To už je obvykle důkaz nad důkazy. Chce, aby to byl zrovna jeho svetr, který vás zahřeje. Je to něco, co se předtím dotýkalo jeho kůže a nyní se vine k té vaší. Vypovídá to také o jeho ochranitelských sklonech. A v neposlední řadě má tak muž důvod se pro svůj svetr zastavit rovnou k vám domů.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

25. 03. 2017 Horoskop Štír

Dostala jsi pozvání na firemní party a nechce se ti jít? Rozhodně vyraž. Šéf má pro tebe velké překvapení. Chystá na ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist