Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jak moc vás miluje?

Jak moc vás miluje?

Jak moc vás miluje?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 04. 08. 2009

Přestože láska není matematickou či fyzikální veličinou, kterou bychom mohli změřit a kvantifikovat, často se ženy samy sebe ptají, jak velká je asi láska ze strany jejich partnerů...


Spolehlivé měřítko chybí


Žádný spolehlivý ukazatel toho, jak nás naše drahé polovičky milují, samozřejmě není. Můžeme si ale všímat drobností, které o intenzitě jejich citů k nám leccos napoví. Jazyky, jakými k nám hovoří láska a citová náklonnost partnera, bývají různé. Každý muž dává své city najevo trochu odlišným způsobem. Zkusme proto být vnímavější a naučme se ocenit drobné projevy lásky, které sice nebyly nijak nákladnou záležitostí, ale vyjadřují autenticky a upřímně, co k nám naši muži cítí. Snáze se nám pak podaří odlišovat je od falešného či předstíraného zájmu, nebo skryté touhy s námi manipulovat.

Drobnost je někdy k nezaplacení

Proto v některých případech je na místě ocenit spíše jednoduchý kompliment, zákusek, který máte ráda nebo časopis, přinesený z nákupu, nebo to, že vás partner vyzvedne na dámském dýchánku s kamarádkami, než drahé dárky a romantická vyznání. Ne vždy totiž znamenají, že k vám dotyčný chová právě ty ryzí a upřímné city, jak se sám tváří. Zvlášť v počátcích vztahu bývá ale někdy obtížné odlišit skutečný cit od touhy si vás podřídit a manipulovat s vašimi emocemi. Někdy nerozeznáme skryté motivace partnera ani později.

Umí vám naslouchat?


V dobrém vztahu si partneři musí rozumět a alespoň v zásadních tématech by měli být schopní najít shodu. Zpočátku se bude jednat především o příjemná témata, kdy vás rozhovory budou bavit, protože budete cítit jistou názorovou shodu a harmonii sdílených myšlenek. V případech, kdy bude jeden z vás potřebovat pomoci vyřešit problém, nebo se jen vypovídat, bude se vám situace řešit snadněji, víte-li, že spolu umíte hovořit a rozumíte si.

Má-li vás rád, měl by ho váš život zajímat


To, že vám partner umí naslouchat, znamená, že mu na vás záleží a je ochoten si vyslechnout váš problém. Někdy stačí i to jeho obyčejné „hm“ a pár přátelských vět, které vám pomohou podívat se na problém z trochu jiného úhlu. Pokud se partner navíc zajímá o to, co vás trápí, ptá se na detaily a snaží se společně s vámi najít řešení, vnímejte to jako jedno z nejhezčích vyznání. Naopak – neumí-li vás partner vyslechnout, odbíhá od témat, o kterých chcete mluvit a nezajímá se o váš život problémy, patrně jej nezajímáte ani vy.

Někdy jsou dárky spíše snahou o manipulaci

Dárky i drobné pozornosti jsou jistě jedním ze způsobů, jak dát najevo ženě náklonnost. I přesto nás ale mohou dárky i komplimenty někdy zmást, protože nemusí nutně znamenat vyjádření upřímného citu. Mnoho mužů sleduje drahými dárky poněkud odlišné cíle, skrývá se za nimi někdy touha se předvést a demonstrovat své mužské ego, jindy snaha vmanipulovat vás do podřízené pozice. Zamyslete se proto nad každým dárkem, který od muže dostáváte. Jde skutečně o způsob, jak upřímně vyznat své nejněžnější city, nebo si vás mají dárky zavázat?

Jako princezna ve zlaté kleci

Stejně tak jako mají ženy rády pocit péče o ochrany ze strany mužů a jejich hýčkání si umí užívat, dokážou muži svého postavení ochránce i zneužívat. Zařizuje váš současný parter všechno, co je potřeba a vás nenechá téměř na nic sáhnout? Odmítá, že byste se vy na čemkoliv podílela? Pak je možné, že se muž spíše, než umožnit vám pocit hýčkané princezny, pokouší o to mít vše ve své režii a vás vmanipulovat do podřízené pozice. Jako princeznu, která má vše, na co si vzpomene, ale ztrácí svou samostatnost a nezávislost.

Jsi jen má

Někteří muži dávají velmi rádi najevo svou náklonnost na veřejnosti, zvlášť jsou-li v přítomnosti jiných mužů. Ženám tento druh zájmu jistě lichotí, ovšem pokaždé nemusí obejmutí či polibek na veřejnosti znamenat jen prosté „miluji tě“. Někteří muži mají sklon nejen demonstrovat svůj majetek, pěkné auto, ale také dávat svému okolí najevo, že mají vedle sebe krásnou ženu, „která jim patří“. Pokud si vás partner doma nevšímá a mazlit se chce především na veřejnosti, zkuste se zamyslet nad tím, jestli v jeho případě nejde místo projevů lásky, spíše o projevy, jakými označuje své výsostné území.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
19. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
14. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
25. 07. 2011 helenadon miluje (reakcí: 0)
25. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

01. 03. 2017 Horoskop Váhy

Volný večer tě bude lákat prolenošit, ale partner bude chtít vyrazit za sportem. Jednou mu zkus také dopřát to, co si... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist