Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Auto - zdroj partnerských konfliktů II.

Auto - zdroj partnerských konfliktů II.

Auto - zdroj partnerských konfliktů II.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 14. 04. 2009

Otevřené konflikty bychom během jízdy řešit neměli vůbec, taková témata odvádějí pozornost od řízení a podobné okamžiky mohou skončit tragicky. Jak takovým situacím předcházet? 

 
Odlišné přístupy sledujeme denně – na silnicích i na parkovišti
 
Již tradičně je ženám přisuzována také horší prostorová představivost, takže se často stává, že žena věnuje zoufalé snaze zaparkovat na hůře dostupném místě několik dlouhých minut, či v krajním případě požádá někoho o pomoc. Stejně tak to bývají spíše ženy, které sedí za volantem, vidíme-li na křižovatce někoho zmatkovat. Na druhou stranu statistiky hovoří poměrně jasně – muži mají podle údajů pojišťoven na svědomí mnohem vážnější a tragické nehody, zatímco ženy častěji vyváznou jen s oděrkami a škrábanci na karoserii.
 
Dva odlišné světy – a vy dva
 
Všechny známé fakty i předsudky, které v souvislosti s odlišným pohlavím existují, se pak v jeden okamžik sejdou ve chvíli, kdy vy dva sedíte v autě. Je-li za volantem váš muž, budete mít možná tendenci napomínat ho, aby za autem před ním nejel tak těsně, zpomalil ještě více před zatáčkou, nebo si trochu ztlumil muziku. On vám pak bude vracet výhrady zase v momentě, kdy budete řídit vy. Spolehlivě vás upozorní, že si máte podřadit, nebo jet rychleji či konečně předjet tu dodávku.
 
Hádka snižuje pozornost řidiče na minimum
 
Je tedy dobré v zásadě s rozdílným názorem na styl řízení auta či jeho výběr počítat předem a předem se také psychicky připravit na náročnější situaci. Pravidlem číslo jedna je nehádat se při řízení auta. Mobilní telefon být při řízení auta nesmí, ostrá hádka ale může způsobit mnohem větší ztrátu koncentrace řidiče. Sotva zpětně zjistíme, kolik takových partnerských konfliktů kulminovalo právě ve chvíli, kdy se na silnici přemisťovali z jednoho místa do druhého a mělo tragické následky.
I z toho důvodu si raději řešení konfliktních záležitostí nechte na později, do řízení partnerovi nezasahujte, omezte se jen na upozornění, které pro něj od spolujezdce může být užitečné.
 
Informujte se a porovnávejte parametry
 
Ať už pro vás a vašeho partnera představuje výběr auta jakkoliv důležitou záležitost, na konečné volbě byste se měli shodnout především na základě dostatečného množství informací o jednotlivých typech, které by připadaly v úvahu. Nemusíte trvat po celou dobu tvrdohlavě na svém přání, raději zjišťujte, zda se parametry, které sledujete, neobjevují také u dalších aut, která by mohla oslovit i partnera.
 
Zkuste zvolit kompromis na základě nejdůležitějších kritérií každého z vás
 
Věnujte společnému výběru dostatek času a stanovte si každý taková kritéria, která jsou nejdůležitější. Shodnout se na všem se vám třeba nepodaří, ale konečný výběr by mohl představovat kompromis, který bude vyhovovat oběma. Pokud budete mít každý z vás jasno v tom, jaké požadavky auto splňovat musí a na čem již tolik netrváte, může vám mnohem snadněji poradit také odborný personál autosalonů, ve kterých automobil vybíráte.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
13. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

21. 10. 2016 Horoskop Panna

Pracovní porada se zvrhne v pořádnou hádku, ve které se budete všichni navzájem obviňovat. I když někdo ukáže prstem ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Máš velkou šanci na úspěch! Blíží se k tobě změna, na kterou tak dlouho a netrpělivě čekáš. Jakmile učiníš první vstřícný krok vpřed, všechno se dá do pohybu a ty pevn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist